Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiszállított csomag. Mit...

Kiszállított csomag. Mit lehet csinálni ha nem kaptam meg?

Figyelt kérdés
Aliexpress-es rendelésről van szó. A nyomkövetés szerint 2 hete ért Magyarországra, 1 hete volt a városi postán, és 3 napja sikeresen kiszállították. Én viszont nem kaptam meg. Nyitottam egy dispute-ot, hogy ne csússzak le a reklamálási időről. Az eladó már válaszolt is, hogy zárjam le ezt a vitát, és fogadjam el a 0$-os kártérítést, mert hogy megérkezett a csomag. Ilyenkor mit lehet tenni? Mert hozzám nem jött az tuti.

2020. aug. 12. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A postán kell reklamálni. Lehet a szomszéd vette át.
2020. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor megkérdezem ott.
2020. aug. 12. 18:56
 3/7 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem ma reggel. Azt mondták, hogy hétfőn sikeresen ki lett szállítva szerintük is. Hiába mondtam, hogy én nem kaptam meg, ők ezzel nem tudnak mit csinálni. Annyit tudtak tanácsolni, hogy kérdezgessem körbe a szomszédokat, hátha náluk van. Ezt egy lakótelepen elég nehezen tudom megtenni, de a lépcsőházban majd megpróbálom.

Mi lesz ha senki nem mondja azt, hogy nála van? Akkor mit lehet csinálni? Buktam az árát a csomagnak, mert nem tudták jól kiszállítani?

2020. aug. 13. 08:45
 4/7 anonim ***** válasza:
A múltkor a postás nekem is a kezembe nyomott egy ilyen Kínából jött csomagot, mert nem fért be a postaládába. Néztem, tudtommal nem vártunk semmit, még jó, hogy akkor megláttam, nem is nekünk jött, ráadásul egy másik utcába lakó valaki rendelte, csak a házszám volt ugyanaz, visszaadtam. Ebből kiindulva bárhova bedobhatta vagy akárki kezébe nyomhatta a postásotok.
2020. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És azt hogyan lehetne kideríteni, hogy kinek adhatta oda? A lépcsőházban senki nem vette át.
2020. aug. 14. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jelenleg sehogy, mert nem kell aláírni, csak a postás rögzít valamit magának a kütyüjén. Mikor még alá kellett írnia az átvevőnek, akkor lehetett kérvényezni, hogy szeretnéd látni, ki írta alá.
2020. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Angolul írtam az eladónak, elnézést kért, és állítólag elküldte megint. Egyszer sem kaptam meg. 😂 Postán pedig nem találkoztak vele. Így huztak le párszor. 😒
2020. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!