Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tartotok a legjobb megtaka...

Mit tartotok a legjobb megtakarítási formának? Hova teszed a tartalékaid amit nem kell felélned?

Figyelt kérdés

Havonta nem beszélünk többről mint néhány tízezer. (20-50)

A vállalatnál ahol dolgozom van részvényprogram. Minden hónapban a fizum 5%-át arra fordítom. Ez 30ezer forint. Ezt a cég kipótolja nettó 8 ezerrel. Már csak ezért megérné. De egyébként is dinamikusan fejlődő multi. Jó stock historival. Ezen kívül Metlifenál megtakarításhoz kötött bizti 20ezer. Ez csak évek múltán lesz jó. Tudtok ezeknél jobbat ajánlani?



2020. aug. 23. 13:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Van még Aegonom amiből 3 év múlva szeretnék kivenni 2milliót. Ezt is betenném valamibe. Ami viszonylag kicsit vagy egyáltalán nem kockázatos. Ez bizonyos összegre tudok vállalni nagyobb kockázatot is. Például az Aegonnál megatrend portfólióm van. Bár a legkockázatosabb de ebben láttam a legnagyobb potenciált 5 éve amikor váltottam. Nem is bántam meg azóta sem.
2020. aug. 23. 14:03
 2/10 A kérdező kommentje:
Valahogy a szuleim sosem voltak a megtakaritasok, jovotervezes mintapeldanyai. A vegen mar csak hitelbol eltek. Ma semmijuk nincs. Alberleteznek. Bedolt hitelek. Stb... Szoval tul nagy tapasztalatom nincs mert nem volt kitol megtanulni. En egy kicsit (nagyon) mas eletet szeretnek elni a parommal. Es ezert kertem a segitsegeteket. Mar ha valakinek van objektiv velemenye.
2020. aug. 23. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
állampapírban van a pénzem. Évente keletkezik 1,5 millió megtakarításom, 2 milliót beteszek, a többi a számlámon hagyom
2020. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok képben az állampapírral. Az mennyit hoz évente vagy egyáltalán hogy működik? Online is tudom az egészet csinálni? Számlanyitást is?
2020. aug. 23. 14:25
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, mindent lehet online. Sávosan emelkedik a kamat, 1 millió az 1. évben kb..38 ezret kamatozik. Nem nagy összeg, de annál, hogy a számlámon csucsul, annál több. 5 év múlva pedog lesz 1.275.000 ft belőle
2020. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem hangzik rosszul. Köszi szépen 😁 Mondjuk ebbe kezdőnek nagyobbat érdemes rakni akkor. Mondjuk 3 év múlva azt a pár milliót.
2020. aug. 23. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Havi pár 10 ezer forintnál mindegy, hogy hova teszed a pénzt, maximum pár ezer forint különbség van egy év alatt.
2020. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vannak megtakaritasaim. Amik 2-3 even belul beernek. Akkor tudok jelentosebb penzt mozgatni. A par tizezerhez kepest.
2020. aug. 23. 20:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg egyebkent hosszutavon gondolkozom. Meg csak 30 vagyok. Ha megtakaritok az az evek alatt sokat szamit. Mar havi 50ezer is egy evben 600 es 5 ev alatt 3 milla. Ha nem takaritok meg akkor semmim nem lesz. Tehat minden szamit.
2020. aug. 23. 20:07
 10/10 kapo1588 ***** válasza:
100%
Állampapirnak jó hogy nincs semmilyen költsége, és 5% a fix hozama évente. Nincs rá kamatado se. A rossz dolog hogy kb az infláció is ennyi :(
2020. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!