Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy nagyon drága nike...

Vettem egy nagyon drága nike cipőt lányomnak, tönkre ment nem veszik vissza, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
árkádban vettem egy sport cipőt lányomnak,6-hónap letelt igaz ,de a nike cég 2-év garanciát adott a cipőre. Most bevizsgálták,és se a pénzt se a cipőt nem akarják kicserélni,nike céghez nem is jutott el a cipő. Egy undok kis dög a főnöknő aki pénzt szarik, és a szegényebb réteggel nem foglalkozik. Most mit tegyek se pénz,se cipő,lányom nagyon vigyázott a cipőre,nem vadállat.
2010. aug. 5. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van valami papírod arról hogy a Nike cég két év garanciát vállal rá, akkor a fogyasztóvédelemnél (van internetes oldaluk is) panaszt tehetsz a boltra ahol vetted a cipőt. Egyébként tényleg csak fél év garanciát vállalnak a cipőboltok valamiért. Ha beírsz náluk a panaszkönyvbe, azt a fogyasztóvédelem köteles kivizsgálni és levélben értesíteni téged a dolog kimeneteléről ha jól tudom. Bár a legtöbb eladó retteg a panaszkönyvtől, mert ott megemlíthetik a nevét, és ha az ő helytelen intézkedései miatt büntetik meg a blotot az általában a munkahelyébe kerül, ezért inkább megpróbálják kárpótolni a vevőt valahogy. Azért próbálnak mégis trükközni a garanciával, mert ha cserélniük kell az a veszteség a boltot terheli, és ezek nem olcsó cipők.
2010. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azért abban a garanciában vannak kikötések. pl ha le lyukasra van rúgva az orra, akkor az helytelen használat, és nem garanciális.
2010. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos minden ilyen visszavetelnel a sablonos valasz az, hogy a gyerek nem jol kezelte, durvan hasznalt, nem vigyazott, akarmi legyen az. En, AU-ban jartam igy tenisz utovel. itt sem kuldik el a ceghez felulvizsgalatra. Nem sokat tudsz csinalni. Kihasznaljak, hogy gyerek termek. A felnotteknek szant cuccal nincs ilyen sima ugyuk. Azt hiszem le kell nyelni veszteseged.
2010. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A lányom 22-éves nem szeret focizni ,csak munkába vette fel :-(( Beírtam a panaszkönyve,de kimagyarázták azt is. Miért adnak olyan drágán egy cipőt ,ha szétmegy ugyanúgy mint a kínai cipő? Minek van a garancia,ezt sem értem?
2010. aug. 5. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Kerdesed:

"Miért adnak olyan drágán egy cipőt ,ha szétmegy ugyanúgy mint a kínai cipő?"

De ezek, mindegy hogy milyen arban vannak, kinai cipok.

Nezd cak meg, "Made in China'.

Sot a bor, amit ok bornek hivnak, az sem igazi bor, mint regen.

A mai "kinai bor", az plasztik bor. Mestersegesen eloallitott bor. Nagyon messze volt, vagy talan nem is latott semmi fele allatot.

Na meg meg azt imadom, mikor a termekben bele van irva szep, cakkos nagy metukkel "Designed in Italy", no, es persze sokkal kisebb betukkel, "Made in China". Ezek a termekek soha nem lattak Olaszorszagot.

2010. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!