Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kockázatos a bitcoinnal...

Miért kockázatos a bitcoinnal való kereskedés?

Figyelt kérdés

Értem, hogy gyorsan ingadozik az árfolyam, de nézzük a következő példát:

Alacsony áron vásárolok 1m forint értékben bitcoint. Lesz x bitcoinom.

Tekintve, hogy a bitcoin hatalmasakat ingadozik, akár a felére is visszaeshet a bitcoinom értéke. Ez esetben nincs más teendőm mint várni, hogy elérje az eredeti ár 120-130%-át majd eladom, és ugyanezért a pénzért veszek amikor bitcoin megint nagyon leesik.

Mi ebben a kockázat? Alacsonyan úgy sem marad örökké. Elveszteni meg nem tudom, maximum az értéke csökken.

Vagy rosszul értem a dolgot?



2020. szept. 8. 13:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez igy mukodik, vegyel amennyit csak tudsz.
2020. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
55%
Számomra azért, mert nem láttam még olyan kereskedő platformot, amire ne panaszkodtak volna még az emberek. Zárolták a számlát, eltűnt a valuta, hatalmas jutalékot számoltak fel kereskedésnél stb...
2020. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem értem, ha nem így, akkor hogyan?
2020. szept. 8. 14:11
 4/31 A kérdező kommentje:
Revolutra gondoltam. Prémium vagyok, nincs jutalék se.
2020. szept. 8. 14:11
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
Ja, náluk meg az a szokás hogy ha túl sok pénzt mozgatsz minden előjel nélkül zárolják a számládat, aztán még a seggedbe is bele akarnak nézni olyan dokumentumokat kérnek tőled hogy igazold.
2020. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, ha pár éve 20000-es áron vettél volna, jó sokáig várhatnál amire újra ott lesz az ára. Lehet, soha...


De 15000-nél is ugyanez a helyzet...

2020. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
16%

Két dolog :


1 - Mivel a bitcon a darkweben használt fizetési eszköz, így egyszerre csak megunják a kormányok, hogy az alvilág ezzel fizet egymásnak és illegálissá nyílvánítják. Ekkor ugrik az összes bitcoinod


2 - Nem tudhatod, hogy a hozzád került bitcoin honnan származik. Lehet hogy előtte 3-4 embernél is megfordult egy nap alatt és a hatóság eljut hozzád valahogy mint gyanúsított egy törvénytelen bűncselekményben. Lefoglalkják a géped, ugrik a bitcoinod is

2020. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
40%

7. ez ugye nem komoly? :D


a nálad lévő készpénz is lehetséges, hogy megfordult már egy drogdíler kezében, mégsem fognak emiatt téged elővenni.


az első pontod is ott bukik meg, hogyha így működne a világ, akkor már megszűnt volna a politikai korrupció is...a politikusokat érdekli legkevésbé, mi folyik az alvilágban meg hogy mennek a dolgok ott...

2020. szept. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
A készpénzt a zsebemben van A bitcoin pedig csak elektronikusan létezik. Nyomon követni pedig a jelenlegi helyétől lehet visszafelé
2020. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Ezt én is badarságnak gondolom.


Pont az a lényege a bitcoinnak, hogy teljesen lekövethetetlen.

2020. szept. 9. 10:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!