Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kockázatos a bitcoinnal...

Miért kockázatos a bitcoinnal való kereskedés?

Figyelt kérdés

Értem, hogy gyorsan ingadozik az árfolyam, de nézzük a következő példát:

Alacsony áron vásárolok 1m forint értékben bitcoint. Lesz x bitcoinom.

Tekintve, hogy a bitcoin hatalmasakat ingadozik, akár a felére is visszaeshet a bitcoinom értéke. Ez esetben nincs más teendőm mint várni, hogy elérje az eredeti ár 120-130%-át majd eladom, és ugyanezért a pénzért veszek amikor bitcoin megint nagyon leesik.

Mi ebben a kockázat? Alacsonyan úgy sem marad örökké. Elveszteni meg nem tudom, maximum az értéke csökken.

Vagy rosszul értem a dolgot?



2020. szept. 8. 13:59
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Azonos véleményen vagyok.

Valóban a nullával nem egyenlő az esélye annak, hogy nem lekövethető, de ez már kb. inkább filozófiai kérdés mint az, hogy léteznek űrlények.

Olyan sok információra van rá szükség ehhez a művelethez, hogy végig tudják követni a pénzed útját, hogy köznyelvben az lehetetlen, matematikailag lehetséges.

Persze amennyiben valakinek még is sikerülne véletlenül jogilag megegyeznie a szolgáltatókkal (a világon minden pontján nagyon sokkal, hiszen véletlenszerű gépeken számol a bitcoin bánya), és eközben meg tudná dönteni bűnügyileg a harmadik felet (pl.:fikcionális esetünkben a dealert aki valószínűleg úgy mossa tisztára a pénzét, hogy mire a hatóság elér ide már rég köze sincs ahhoz a bitcoin címhez amivel kapcsolatban velem üzletelt, és közben valószínűleg "helyzet esetén" eleve megsemmisül minden infó), és közben pedig a közvetítő fél is megbukna vagy jogi, vagy bűnügyi oldalon, ÉÉS közben pedig kifejezetten engem keresnek a több száz vásárló közül.


Ennek a köznyelvben semmi esélye.

2020. szept. 14. 19:32
 22/31 anonim ***** válasza:
14%
Ja ezt mondják a magyar rendőrségre is "ugysem kapják el/ugysem kapnak el" Persze bent a börtönben már kisebb a szájuk. Maga a Viszkis is azt mondta, hogy a rendőrség akkoriban nagyon nem volt toppon. De akkor miért is ült 17 évet? Nem érzed az ellentmondást?
2020. szept. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Azért a Viszkis alpári bankrablásait ne hasonlítgassunk már egy nemzetközileg elismert, bankrendszeren kívüli, digitális valutához.
2020. szept. 14. 20:15
 24/31 anonim ***** válasza:
14%
nem is a bitcoint hasonlitom hozzá, hanem azokat akik ezt adocsalásra vagy egyéb illegális dolgokra használnák fel mert azt hiszik erre valo. bunözőt miért ne hasonlitsak bünözőhöz? ha meg jogkövető vagy akkor nem kell igy tiltakoznod a lenyomozhatosága ellen.
2020. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

A tényét vitattam, ugyanis ez a tény hozzájárul a bitcoin értékéhez.

Értem, hogy önjelölt bűnügyi pszichológus vagy, de ahogyan azt az értékeléseid is mutatják: ez nem célravezető.

2020. szept. 15. 07:50
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
ezek nem az én véleményeim, ezek nyilvános adatok, melyeikhez te is hozzáférnél, ha nem trollok értékelései érdekelnének hanem a valoság
2020. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
és nem is a bitcoin értéke most a téma, hanem a követhetősége. a kettő nagyon nem ugyanaz
2020. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

A bitcoinnal való kereskedés a téma, ennek az alapja pedig az értéke.

A bitcoin egyik legnagyobb értékét pedig az adja, hogy teljesen nyomon követhetetlen.


Az átlagodat pedig nem a trollok alkotják: Én is 99% lennék ha nem lennének trollok, de mivel a fórumon nem csak trollok vannak fent, így a helyzet az, hogy teljesen haszontalanak a válaszaid mindenkinek.

2020. szept. 15. 15:04
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
"A bitcoin egyik legnagyobb értékét pedig az adja, hogy teljesen nyomon követhetetlen." Érdemes lenne jobban utána olvasnod annak amivel foglalkozol.
2020. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Tény, hogy nem CSAK ez, de ez is. Tisztában vagyok vele, hogy hogyan működik a bitcoin (ellenben veled), csak a befektetési oldalhoz nem értek. A kérdésem erre irányult.

Nagyon aranyos vagy, hogy trollokról beszélsz fentebb miközben te magad vagy egyértelműen troll. Ezt mind a válaszaid, mind az értékelésed jól alátámasztja.

2020. szept. 15. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!