Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Túl sokat költök szórakozásra?

Túl sokat költök szórakozásra?

Figyelt kérdés
Egész nyáron nem tudtam semmit spórolni, és a szüleim szerint ez így nem fenntartható életmód. Egyedül élek, és nem szoktam főzni, helyette havi 24-26ezerből kaját rendelek, és még 20ból kijön reggeli, tízórai és vacsi. A rezsi is évi átlag 25ezer körűl alakúl, ebben benne van a fűtés szezon. Idén 250ezret költöttem pc alkatrészekre, és kb éves átlagban 60ezret különböző játékokra. Ezenkívűl nyáron 2300kilómétert motoroztam mindenféle cél nélkűl, csupán a kikapcsolódás miatt, ami kb 65ezer benzinpénz. Szóval a család szerint felesleges pénzkidobás a motorozás és a videojáték, helyettük inkább főznön kellene.

2020. szept. 9. 10:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
EZ így nem megválaszolható, tudni kéen, hogy mennyit ekresel, mennyit teszel félre.... mert ha mondjuk így is félreteszel 100-200 ezret akkor minden a legnagyobb rendben van.
2020. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Jó az, ha van egy hobbid, ami iránt érdeklődsz és nem sajnálsz beleölni nagyobb összegeket. Viszont, a hobbidnak nem szabad, hogy az életminőséged rovására menjen.


Ha az összes pénzed elköltöd, azzal elvész a megtakarításod. Ha nincs megtakarításod, nincs vészkiugród, nincs "B-terved" - bármi baj történik veled, magadra már nem számíthatsz ebből kifolyólag. Amíg a szüleid támogatnak ezzel nincs gond, de amint ez megszűnik és megtalál a baj téged, ihaj-csuhaj.

2020. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Jelenleg annyi megtakarításom van, hogyha hirtelen elveszíteném a munkám akkor két hónapig nem halnék éhen. A PC-re a 250ezret 5hónap alatt gyűjtöttem össze.
2020. szept. 9. 10:18
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Akkor igaza van a szüleidnek, bőven a lehetőségeid fölött élsz.
2020. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elemezzük máshogy: mennyit keresel nettóban pontosan, mennyit szoktál félrerakni, kiadások összegezve. Saccra ezután megtudjuk mondani, hogy mennyit érdemes hobbira áldoznod.
2020. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem baj, ha van hobbid és költesz is rá. Az viszont fontos, hogy mellett legyenek megtakarításaid is. Fiatal vagy, sok még a feladat: lakás, kocsi, családalapítás. Jó megoldás lehet, ha a "jut is, marad is" elve alapján kialakítasz egy rendszert, amiben elkezdesz megtakarítani, de mellette jut a kedvteléseidre is.
2020. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi a nettó fizetésed?????


Ha 5-600ezer, akkor ezek nem nagy kiadások. De ha nem ennyi........

2020. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
38%
Akkor lennél viszonylagos biztonságban, ha egy évig el tudnád magad tartani, ha beüt a krach.
2020. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

180nettó, tehát évi 2.16millió.

Ebból a motor szervizelésre és benzinre 150ezer megy. Kajára 540ezer, rezsi 300, öltözködés max 50, játék 60. Maradék ez-az ami kell a ház körúl max 100. Tehát ezen kívűl ha nem veszek semmit, akkor évente 960ezret tehetek félre.

2020. szept. 9. 10:39
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
durván a lehetőségeid fölött élsz
2020. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!