Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az interneten valaki pénzt...

Az interneten valaki pénzt ígért nekem egy fordítói tevékenységért amit megcsináltam de nem fizezett, kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Csináltam neki fordítási feladatokat (magyar-angol), nem vedd sok időt igénybe, és nem is tartozna nekem sokkal, de ha ezt sok emberrel eljátsza az rossz.

Hogy jelenthetem be? Nem tudom hogy az facebookja a valódi neve-e.



#Fordírás
2020. szept. 9. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

1., Számlaképes vagy? Van kiváltott vállalkozóid, vagy van bármilyen céged? (Bt, Kft, stb stb..) Van TEAOR/ÖVTJ számhoz végzettséget igazoló bizonyítványod?

2., Szerződés köttetett?


Ha mind a két pontra igen a válasz, akkor jogi útra terelheted. Ha valamelyikre nemleges a válasz, akkor ngyon megütheted a bokádat, mert adócsaló vagy.

2020. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És csak hagyjam, hogy embereket használjon ki??
2020. szept. 9. 14:52
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem érted. Ha számlaképes vagy, akkor irány az ügyvéd és jogi úton érvényesítsd a követelésedet.

Ha nem vagy számlaképes akkor örülj, hogy ha nem leszel feljelentve a NAV-nál. Érted már? Úgy akarsz pénzt, hogy nem adózol. Ilyet nem csinálunk.Rossz dolog. Értem?

2020. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha feketén csináltad,akkor neugralj a zsaruknak szerintem.Ez tanulópénz neked.
2020. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok számlaképes..
2020. szept. 9. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom Word-ben küldted el neki. Legközelebb a word dokumentumra állíts be jelszavas védelmet.


A jelszót akkor küldöd neki, ha a pénzt utalta és megérkezett.

2020. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pista bácsi is számlaképes ugye mert 2 ezer forintért lenyírja a füvet a szomszéd idős néninek? Komolyan eszem megáll
2020. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7-es: Pistabácsi sem nyírhatja le a füvet, ha adózatlan pénzt fogad el érte. Az, hogy ilyen létezik az elég szomorú. Nyugodtan pontozz le.
2020. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért szomorít el az ha pistabácsi elfogadja a pénzt.

Nem értem miért kell ragaszkodni az "adózz a fizetésedből" elvhez.


Munkahelyen ez egy dolog. de had ne kelljen vállalkozónak lennem h angol szovegeket forditsak le..

2020. szept. 16. 00:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, rohadtul nem érted a világot. Az, hogy adóznod kell, azért mert lefordítasz egy nyamvadt szöveget angolról-magyarra, ezzel az adóforintoddal biztosítod (ideális esetben) azt, hogy működjön az ország. Hogy legyen egészségügyi ellátás, hogy épüljenek utak stb stb, mellesleg, ha adózol akkor legálisan végzel tevékenységet, ergo adsz számlát, van szerződésed, ezek a jogi formulák védenek téged is ,pont ilyen esetekben amikor nem akarják az elvégzett munkáért jogosan járó pénzedet kifizetni. A lényeg, hogy egy ideális országban kell az adód, és az adóelkerülés nem divat, érted már miért baj az, hogy nem adózol, és nem vagy számlaképes?

Ha még mindig azon lovagolsz, hogy ilyen kis összegnél minek, meg Pistabácsinak minek, akkor menthetetlen vagy és nincs miről beszélni. Javaslom nézzél ki Ausztriába, vagy Svájcba, és próbálj ott fordítgatni adómentesen, konkrétan olyan büntit kapsz hogy rádrohad a bőröd mire kifizeted, és egy életre elmegy a kedved a fekete munkától.

2020. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!