Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a 3 nyelv együtt mennyire...

Ez a 3 nyelv együtt mennyire fontos, jó?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy 3-4 nyelvet akarok tanulni összesen. Az angol biztos, utána jön valószínűleg a spanyol, majd az orosz. Viszont ez után 4.-ediknek jöhetne a francia vagy a német de egyikse nagyon vonz, de ha muszáj tudok motivációt tanulni bármelyik tanulására. Lehet hogy csak angol-spanyol-orosz lenne a jó de lehet hogy jó lenne egy 4.-edik, de az is lehet hogy az orosz helyére rakom a németet vagy valamelyiket..

2020. szept. 15. 15:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Mi a cél valójában?
2020. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

Angol — nagyon fontos


Német — nagyon hasznos, hiszen rengeteg a német cég Magyarországon és Ausztria, Németország az elsődleges munkaerőpiaci célországok, ha ki akarnál menni dolgozni


Spanyol — teljesen felesleges, érdektelen, soha életedben nem fogod semmire használni


Orosz — nem fontos, de ennek még van valami értelme


Francia — nem fontos ez sem, de ez hasznos a világ egy egész nagy részén és az EU adminisztrációban is, illetve kulturálisan is érdekes


Összefoglalás: nagyon kevés embert ismerek, aki ténylegesen beszél is 3 nyelvet rendesen. Feküdj rá az angolra és németre és ezekben juss el C1 szintre. Utána esetleg hobbinak még valami.

2020. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Sztem a tervezgetés helyett kezdj el angolul tanulni, a többit meg majd meglátod.
2020. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Igazából angol plusz bármilyen európai nyelvvel lesz munkád. A lényeg annyi, hogy sokkal többet ér két nyelv C1+ szinten (vannak komolytalanabb helyek, ahova gyenge felsőfokkal is felvesznek, de ott nyilván a fizu is ehhez igazodik), mint 10 nyelv középfokon. Az utóbbi ugyanis elégtelen munkavégzéshez meg komolyabb szintű kommunikációhoz.
2020. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A 2.-est miért pontoztátok le? Ő adta az egyik legjobb választ. Azért szerintem a spanyol nem haszontalan.
2020. szept. 15. 17:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen attól függ, mit akarsz kezdeni a nyelvekkel. Csak azért, hogy beszéld, egyiket se muszáj megtanulni. Munkád is attól függ, hogy mit akarsz csinálni, attól függ, hogy lesz-e. Akarhatsz japán tolmács lenni spanyol-angollal, érted.


Továbbra sem értem, mit akarsz kezdeni velük?


Én hobbi tanuló vagyok, épp ezért nem is hajtom, élvezem a tanulást és kész. De ha azt kérdezed, hogy "mennyire fontos", akkor ezt nem lehet megválaszolni anélkül, hogy tudnánk, hogy mihez??

2020. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Bármihez... az hogy Európában vagy Magyarországon melyek a legfontosabbak
2020. szept. 15. 18:16
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
Orosz, kínai szerintem nyerő lenne, igaz egyik se egyszerű. Az angol ma már alap.
2020. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na menj el Názáretbe a kínaiddal 😂 tudod ki fog itt csingcsangolni
2020. szept. 15. 19:06
 10/16 anonim válasza:
85%
Pedig a kínaiban és az angolban van a jövő gazdasági szempontokból.
2020. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!