Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Három hete küldtem Németország...

Három hete küldtem Németországba levelet, azóta sem ért oda. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Csak simán küldtem, én ajánlottal akartam, de a rokonok, akiknek küldtem ragaszkodtak ahhoz, hogy simán adjam fel, és levélként. A levél fontos gyógyszereket tartalmazott.

Tehetek panaszt a postán? Mi a folyamata ennek?

Innentől persze megtanultam, csak ajánlottal adok mindent...


2020. szept. 16. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá a magyar postánál, ott ugyanis könnyen eltünik egy-egy levél vagy csomag, még az ajánlott is.

Másrészt gyógyszereket nem szabad levélben küldeni, más országba meg végképp nem.

2020. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az már elakadt valahol az biztos.
2020. szept. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tehetek panaszt a postán?"


Tehetsz, de ha simán adtad fel nem tudják utánkövetni.



Fontos gyógyszer simán... akkor azért annyira nem volt fontos, ha mindenféle biztosíték nélkül csak úgy feladtad.

2020. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha a rokonaim kint ragadtak, és ott ahol vannak nem tudnak íratni olyan gyógyszert, amik nekik kellenek, akkor muszáj innen küldenem őket. Igen, én ajánlottan akartam, de hát ők ragaszkodtak ehhez, mert így sokkal olcsóbb...Most meg engem zaklatnak, hogy miért nincs még mindig ott.
2020. szept. 16. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a simán feladottak is gyakran elvesznek (még az ajánlott sem biztosíték arra, hogy megérkezik, de téged véd a rokonaid előtt, mert te tudod bizonyítani, hogy feladtad).
2020. szept. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elöször is, gyógyszert tilos levélben küldeni.

Másodszor olyan nincs, hogy külföldön nem lehet az adott gyógyszert beszerezni.

Harmadszor Németországban garantáltan van minden olyan gyógyszer, ami Magyarországon használatos, kivéve a különbözö kuruzslószereket, de azok meg nem fontosak.


Ha megírod - akár privátban - milyen gyógyszerekröl van szó, meg tudom neked írni, mi az itteni neve.

A rokon elmegy a háziorvoshoz és feliratja.

2020. szept. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs házi orvosuk, nincs aki felírja. Kint ragadtak, mert kint dolgoznak, ingàztak eddig, de mivel ők a 30 km-en kívül esnek nem tudnak hazajönni, mert nincs idejük két hetes karanténra, mert kirúgnàk őket a munkahelyükről. Hatvanezreket fejenként meg nem terveznek elverni tesztekre, ha nem muszáj.
2020. szept. 17. 09:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Külön háziorvos nem kell, ha van egy betegbiztosítási kártyájuk, akkor bármelyik orvosnál felírathatják, föleg most, hogy nem tudnak visszamenni Mo-ra.
2020. szept. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!