Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan hajthatok be adósságot...

Hogyan hajthatok be adósságot tisztességesen?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy tutira kifizesse az illető az összeget? És hogy nekem ebből ne származzon anyagi károm. Fizetési meghagyással lehet, nem? Ez hogy zajlik?
2010. aug. 7. 07:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha van írásos nyoma a kölcsönadásnak, akkor azzal elballagsz a bíróságra és feljelented. Aztán pedig vársz. Ez a tisztességes módja :)
2010. aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
baseballütő:)
2010. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi, egyik válasz se volt túl hasznos. Hozzáértő embereket kérnék. kösz
2010. aug. 7. 10:28
 4/19 anonim ***** válasza:
bíróságra a panasznapra béballagol, oszt' kezdeményezel egy fizetési meghagyást (3% a díja, de minimum 3ezer kb)...a költségét hozzácsapod a tartozáshoz....az adósodnak lesz 15 napja ellentmondani, ha nem teszi, mehetsz a papperral a végrehajóhoz
2010. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

oké, köszi. és 100%, hogy nem maradok hoppon és visszakapom a pénzt? Igazából nem nagy összegről van szó (2500 ft), de diák vagyok, de a lényeg, átvertek, és nehogymár meg lehessen azt csinálni, hogy akár 1 ft-ot is simán ellopunk a másiktól.

Amúgy ha Pesten lakom, de nem ez a lakcímem, akkor a lakcím szerintire kell menni, ugye?

2010. aug. 7. 13:11
 6/19 anonim ***** válasza:
Papír van róla? Bizonyító erejű magánokirat minimum amit két tanú aláírt... mert ha nem, akkor ezt bizony buktad...
2010. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Köszi, egyik válasz se volt túl hasznos. Hozzáértő embereket kérnék. kösz"

Az első vagyok és értek a témához. Szerintem fogadj ügyvédet, az biztos "hozzáértő" lesz.

2010. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, bocsi, de én nem meg értek hozzá, ezért ez nekem kevés volt, amit írtál, így nem segítettél sokat. De annyit tudok, hogy a feljelentés nem ér semmit, nem fognak a rendőrségen ezzel foglalkozni holmi 2500 ft miatt. Ezért kérdeztem a fizetési meghagyást.


Utolsó előtti:

"Papír van róla? Bizonyító erejű magánokirat minimum amit két tanú aláírt... mert ha nem, akkor ezt bizony buktad..."

A magánokirat mit jelent? A bizonyíték ennyi: nálam van a postai ajánlószelvény, viszont a számlakivonatomban meg nincs átutalás a csaló részéről. Ennyi nem elég? Plusz még megvan a terméklap meg a levelezéseink.

2010. aug. 7. 15:38
 9/19 anonim ***** válasza:

Szóval: van egy feladóvevényed arról, hogy küldtél neki valamit. Ami persze lehet ajándék is. Meg gondolom, emailjeid vannak, nem postai levelezés, szóval egy fia aláírás nem szerepel rajtuk.


Ha ellentmond, a bíróság is biztos nagyon fog örülni, hogy ilyen komoly ügyekben fárasztod őket, ráadásul ilyen megingathatatlan bizonyítékokkal.

Szerintem egy párszázezres perköltség kinéz neked majd a végén.

2010. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Van terméklap, ahol MEGVETTE a terméket. Van levelezés, ahol elküldtem, hogy mennyit kell fizetnie.

Nehogymár ne lehessen behajtani akárcsak 100 ft-ot is basszus. Ez az ember egy szemét csaló. Lopott tőlem. Ha mindenki így rálegyint, hogy csak 500, 2000, stb. összegről van szó, akkor simán átverhet még ezer embert, mert megteheti. Ne már.

2010. aug. 8. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!