Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan hajthatok be adósságot...

Hogyan hajthatok be adósságot tisztességesen?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy tutira kifizesse az illető az összeget? És hogy nekem ebből ne származzon anyagi károm. Fizetési meghagyással lehet, nem? Ez hogy zajlik?
2010. aug. 7. 07:06
1 2
 11/19 StephanieXx ***** válasza:

Ehh...

Az első válaszoló,lehet nem írt annyit,mint amit Te elvártál volna,de ÍRT,és segített is.


Válaszolok,a kérdéedre is,lehet nem lesz elég "hozzáértő"...

Nem mennék bíróságra.Nekem még az egyik tanárom mondta,hogy szerinte nincs olyan,hogy az egyik fél "nyer",mert mindkét fél veszít.A legjobb peren kivűl elintézni a dolgot.

Nem tudom,hogy ez mennyire lehetséges.

Aki állít,az bizonyít.Jelen esetben nincs kellő bizonyíték szerintem.Szóval az egész perköltséget a nyakadba zúdíthatják.

2010. aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Nem mennék bíróságra.Nekem még az egyik tanárom mondta,hogy szerinte nincs olyan,hogy az egyik fél "nyer",mert mindkét fél veszít."


Ez mondjuk hülyeség, felejtsd el. Aki veszít, az veszít, ő állja a teljes perköltséget, és ki kell fizetnie azt is, amit megítéltek.


Viszont a többi igaz, és ténylegesen azon múlik minden, hogy mit tudsz bizonyítani. Azt meg a bíró dönti el, ha egyszer ellentmondás van. Lehet menni 1 forintért is bíróságra, csak az a kérdés, hogy megéri-e.


Mi az a terméklap? Hogy néz ki, hol van? Mit tartalmaz?

Kb. ezen múlik minden...

2010. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Egy vaterás terméklap úgy néz ki, hogy ott a termék, hogy ki vette meg mikor, meg az eladó neve. Utána felvettük a kapcsolatot, elküldtem a számlaszámom, meg hogy mennyit kell fizetnie. Ő a címét. Én feladtam ajánlottan, tőle meg nem érkezett utalás. Hogyan lehetne még ennél jobban bizonyítani, hogy átvert?? Ilyen erővel senki nem merne vásárolni meg eladni interneten, ha nem lenne rá mód, hogy behajthassák az ilyenfajta tartozásokat.

A vicc az, hogy pont a legjobbkor csinálta ezt velem, épp most marhára le vagyok égve, és 200 ft is sokat számít.

És ezért akarok tutira menni, hogy nekem plusz károm ebből ne legyen.

Ha jobb anyagi helyzetben lennék, nem érdekelne annyira, bár akkor is a legszívesebben kitekerném a nyakát egy ilyen undorító embernek. De a lényeg az, hogy NE LEHESSEN átverni a másikat, BE LEHESSEN hajtani akármekkora összeget úgy, hogy a károsultnak ne legyen még nagyon kára.

Személyesen nem tudnám elintézni, megyékkel arréb lakik. Meg lány vagyok és nincsennek verőlegényeim.

2010. aug. 9. 14:58
 14/19 anonim válasza:
talán ha elolvastad volna a vatera szabályzatát,akkor már választ kaptál volna hogy mit kell tenni ilyenkor,amúgy meg még is minek küldted el előre a cuccot? sose küldj előre,várd meg mindig a pénzt,de lehet hogy feladta csak késik
2010. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
mármint a pénz
2010. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Képzeld, elolvastam a vatera szabályzatát, sőt, már a vaterát is értesítettem, de tojnak rá. Szólnak a vevőnek és ennyi, menjek rendőrségre. Persze. A fizetési meghagyást fontolgatom, de az is lutri.

A pénz biztos, hogy nem késik, max 3 nap alatt mindig megérkezik, az illető már 2,5 hete nem utal és 1 hete nem is reagál, de azért bőszen vásárolgat továbbra is a vaterán.

Azért küldtem előre a cuccot, mert azt akartam, hogy neki is odaérjen még a héten - meg a kérdésemre, hogy utalt-e már, azt felelte hogy igen. Eddig még sose volt ebből gond, utalási másolatot se kértem. Úgy gondoltam, hogy nem lehet valaki ilyen mocsadék, hogy átver, hazudik miközben én meg szaladok a postára elsőbbséggel feladni a csomagját, hogy másnapra ott legyen.

2010. aug. 9. 15:57
 17/19 anonim ***** válasza:
Július 1-étől a közjegyző foglalkozik az 1 millió forint alatti követelésekkel.Illeték, közjegyzői munkadíj, végrehajtási illeték, fizetsz kb:20 ezret, és majd úgy 1 év múlva megkapod,- ha megkapod- a 2.500.-ft-ot.
2010. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na figyelj ide. Nem vásároltam, vagy adtam el soha vaterán (pont ezért, mert az üzletelés alapja a bizalom, én meg nem bízom akárki kölykében, hogy aztán párezer forintért kelljen cigánykodnom), DE:

a polgári jog általános szabályai ott is érvényesek. Azon múlik minden, hogy mit tudsz bizonyítani. Baromi jó ez a terméklap, csak éppen gondolom, én is regisztrálhatnék ott Ali ben Musztafa néven, Dubaiból. Aztán kimenne valaki megnézni, hogy tényleg én vagyok-e az? A lóf.aszt, már bocsánat.

Ha egyszer az Ali ben Musztafa nem írt alá semmit, hogy ő ő, akkor halott ügyről beszélünk. Egy internetes regisztráció az nem bizonyíték, nem kapcsol semmit senkihez, mert bárki regisztrálhat bárki nevében. Ha te ennek ellenére is bízol az ilyenekben, akkor így jártál. Perelni perelhetsz, csak te fogod megszívni.

2010. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Oké, amúgy mobilszám, cím, az sem ér semmit? (meg szlaszám)

Nem egyszer volt balhé a vaterán, amikor sikerült a rendőrséget rázúdítani egy emberre, bár ilyen esetekben általában több embert vernek át.

És a köcsög vatera is, ha valaki 100 ft-tal tartozik nekik, rögtön letiltják, de ha egy eladónak vagy vevőnek van gondja sz@rik az egészbe, ő nem tehet semmit, pedig itt pl. hasznos lenne az inaktívvá tétel, mert közben veszi a drága márkás cuccokat ez a fsz, csak nekem nem képes fizetni.

Tényleg ennyire necces interneten üzletelni, ennyire nincsenek megoldások egy ilyen helyzetben?...

2010. aug. 10. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!