Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem csak az utolsó...

Miért nem csak az utolsó percekben kezdenek licitálni az emberek az online aukciós portálokon?

Figyelt kérdés
Persze nem tud mindenki ott ülni a gépnél, de így csak felverik saját maguknak is az árakat!
2008. nov. 28. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Pl. kinéztem valamit tegnap. 900 Ft-ért licitáltam. 300 a lépcső. Nekem 1200-at már nem érne meg, és remélem ezzel mások is így lesznek, akkor én 900-ért elviszem. De ha nem licitálok rá, másnak megér 900 Ft-ot, de én 1200-ért már nem viszem el, és az övé lesz. Érted?
2008. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

pont fordítva.


azok az emberek, akik az utolsó percekben licitálnak, azok szokták felverni az árakat. Valami idióta nekem kell nyernem indittatástól hajtva képesek sokkal többet is költeni, mint amennyit eredetileg akartak.


én úgy szoktam licitálni, hogy adok egy licitet, meg beállítom, hogy max mennyit szánok a dologra (autolicit), aztán felé sem néezk. Majd jön a levél, hogy nyeretem-e vagy sem.

Így sokkal kevesebbe kerül a dolog, mintha tolonganék az utolsó percekben.

2008. nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Hát ja. De sokan úgy vannak vele, hogy megadok érte 100 €-t többet nem . Akkor a licit 20 €-n áll így a gép autómatikusan kb 21 €-ra felviszi, hogy neked legyen a legmagasabb licited. a gép ilyenkor automatikusan 100 €-ig mindig rálicitál a megadott ra.

Ha tehetem csak az utolsó pillanatban adom be a licitem, de sokszor nincs idöm a gép elött ülni, ilyenkor megadom a maxot és majd meglátom hogy elnyerem-e.

2008. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
69%

Egyébként nem egy felhasználónál észrevettem már, akik tényleg nagytételben "utaznak", hogy mondjuk létrehoznak még egy profilt és ha XY licitál az ő 3000 Ft-os kikáltású áron eladott 10 000 Ft-ot érő tárgyára, akkor a saját profiljából az utolsó percekben emel egy kicsit és rálicitál mondjuk 500 Ft-tal. Akkor elgondolkozik XY emberünk és úgy van vele, hogy egye fene, 4000 Ft-ot még megér...

Ez sokszor tényleg így van, elhihetitek! :S

2008. nov. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!