Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azért kérnek önéletrajzba...

Azért kérnek önéletrajzba fényképet, hogy diszkriminálhassanak, ha cigány vagyok?

Figyelt kérdés
2020. szept. 30. 18:08
 31/93 A kérdező kommentje:

#29

És ezek honnan tudod, hogy nem törvénysértőek? Én is tudok rengeteg példát diszkriminációra, amik valószínűleg egytől egyig büntethetők.

2020. okt. 1. 10:46
 32/93 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ha létezne mondjuk a Magyarországi cigánygyűlölő liga, vagy bármilyen hasonló szervezet és ők például recepcióst keresnének, akkor elképzelhetetlen, hogy kénytelenek legyenek felvenni egy cigány embert.


Ha ezzel ellentétes törvények vannak, akkor azok rosszak, mert nem működnek a valóságban.

2020. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
72%

bizonyítsák be, hogy azért nem hívták be...


Amúgy meg sci-fi amit írsz.... Azonnal kiderül, hogy fake az egész, és csapdából csinálták!

2020. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
a 28-ra ment válaszként az előző 33-as kommentem.
2020. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 A kérdező kommentje:

"Ha létezne mondjuk a Magyarországi cigánygyűlölő liga, vagy bármilyen hasonló szervezet és ők például recepcióst keresnének, akkor elképzelhetetlen, hogy kénytelenek legyenek felvenni egy cigány embert."


Te most komolyan gondolod, hogy ez esetben engedélyezett lenne a diszkrimináció? Érted egyáltalán, hogy miért születnek a törvények, vagy milyen szellemben születnek a törvények?

2020. okt. 1. 11:02
 36/93 A kérdező kommentje:

#33

Ha csupán az arckép különbözik, akkor kizárólag az arckép lehet az oka annak, hogy nem hívták be, nemde?

2020. okt. 1. 11:03
 37/93 anonim ***** válasza:
78%

De nem akarod megérteni, hogy két tökegyforma szövegezésű CV-t már a legelső lépésben, egy HR-gyakornok azonnal kiszúr...????


Megmutatja a főnökének, és azonnal leveszik, hogy egy vályogvédő szervezet áll az akció mögött!


És valszeg egyiket sem hívják be.

2020. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 A kérdező kommentje:

"De nem akarod megérteni"


Mi ez a kezdés??? Elsőnek írod, hogy rögtön kiszúrják, mégis úgy teszel, mintha már órák óta ezzel győzködnél.

2020. okt. 1. 11:09
 39/93 anonim ***** válasza:
A 33-ban is írtam már...
2020. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
78%

Nyilvan az emberek igen nagy resze diszkriminal. En is. Meg is van ra az oka/okunk. De amig en vagy mas ezt nem mondja ki nyiltan, addig te nem tudod bizonyitani. Igy cseszheted.


Egyebkent ha jelentkezik egy cigany meg egy magyar, a te peldad szerint ugyanazzal az oneletrajzzal, majd felveszem a ciganyt(kizart 😂), akkor a magyar nem erezheti úgy hogy diszkriminalva van, mert egy mas borszinu, etnikumu embert vettem fel, pedig onugyanolyan alkalmas lett volna? Vagy szerinted csak a ciganyt lehet diszkriminalni? Miert?



Ez full ugyanaz, ami most megy az Usaban. Ugye elvileg a feherek tobbsege rasszista. Ha egy fehér megol egy feketet az faji buncselekmeny. De forditva mar nem. Miert is nem? A feketek epp ugyanolyan rasszistak, sot. Szerintem egy atlag feher elobb hallgat fekete zenet, szurkol fekete kosarasnak vagy amerikai focisnak mint forditva..

2020. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!