Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azért kérnek önéletrajzba...

Azért kérnek önéletrajzba fényképet, hogy diszkriminálhassanak, ha cigány vagyok?

Figyelt kérdés
2020. szept. 30. 18:08
 41/93 anonim ***** válasza:
48%

40: Nagyon jól írod!


Ha két egyforma közül a cigányt kell felvenni (mert másképp beperel), akkor az a magyar pályázó számára vastagon NEGATÍV diszkrimináció. Mert a másikat a bőre színe miatt vették fel.

2020. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 anonim ***** válasza:
100%

40es vagyok.


Ugye a diszkriminacio es a rasszizmus kez a kezben jar.

Visszautalva az utolso bekezdesemhez.



Az eletemet mernem ratenni, hogy ha 100fekete es feher random fiatalt megkerdezek New Yorktol Oklahomaig hogy kik a peldakepeik vajon melyik rassz mondana tobbet a masikbol? Hat nem a feketek.

2020. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a ciganyoknal.. Legalabb olyan rasszistak a magyarokkal mint mi velunk. Vajon o engem venne fel elobb vagy az ugyanolyan kepesitesu tesvírt.?? Ugye nem kell elarulnom a valaszt.
2020. okt. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 A kérdező kommentje:

#40

Én teljesen más esetről beszéltem. Az volt a példám, hogy a magyart behívják állásinterjúra, a cigányt pedig nem.

2020. okt. 1. 11:30
 45/93 anonim ***** válasza:
52%

tezsvír én nem tapasztalok diszkriminációt eddig is lomizhattam, most is lomizhatok.


Kalányos Szílvesztersztálóne voltam sziasztok!

2020. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
38%
Es ha a ciganyt hivjak be es a magyart nem? Az nem diszkriminacio? Ugye nem..
2020. okt. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 A kérdező kommentje:
De, az is diszkrimináció, hogy ne lenne az?
2020. okt. 1. 11:58
 48/93 anonim ***** válasza:
Egyszerű ha három ugyanolyan önéletrajz van akkor egyik se kell felvenni és vége a hiszikének:D
2020. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező "a magyart behívják állásinterjúra, a cigányt pedig nem.". Honnan veszed, hogy azért nem hívják be, mert cigány? Mindenképpen be kell hívni egy cigányt, akkor is ha nem felel meg az állásra? Az, hogy nem hívnak be egy cigányt egy interjúra miért diszkrimináció vagy rasszizmus? Nem felel meg a feltételeknek, vagy megfelel, de van több olyan pályázó, akiknek jobbak a tapasztalataik, tanulmányaik, vagy sok a jelentkező, szűrni kell és csak a legjobbakat hívják be, akik minden kitételnek megfelelnek és a legtöbb a tapasztalatuk és legjobbak a tanulmányi előzményeik.

Nem kell mindenben rasszizmust keresni és találni.

2020. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 A kérdező kommentje:

Mi lenne, ha visszaolvasnád, amit írtam?


Azt a példát hoztam föl, hogy pontosan ugyanazt az önéletrajzot adják be, az arcképet leszámítva. Ez esetben teljesen egyértelmű a diszkrimináció.

2020. okt. 1. 12:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!