Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol érdemes tartani a pénzt?

Hol érdemes tartani a pénzt?

Figyelt kérdés

Milliókról van szó. Nem szívesen tartom a szobában egy borítékban, félő hogy ellophatják, felgyulladhat a ház, stb. Illetve én is költöm :D De bankszámlán sem szívesen tartom, mert vonnak le belőle, ha le akarok venni pl 100 ezret akkor is csomót levonnak, ha nagy összeget utalok, akkor is. Tehát utálom a bankokat, nem vagyok hajlandó. Takarékszámlám is volt régebben, de havi 1500-at levontak, és mivel csak egyszer raktam rá 500 ezer ftot, és nem minden hónapban valamennyit, kb 450-et vettem le pár pár év után..Tehát az is egy hülyeség.

Ki hol őrzi a félretett pénzét?


2020. szept. 30. 19:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél euró állampapírt a kincstárnál
2020. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kerdezo, millioid vannak (allitolag), de buta vagy mint a fold. Nyilvan abszolut eletszeru, hogy napi szinten milliokat kell keszpenzben kivenned, aha, meselj meg...


Vegyel egy pancelszekrenyt, ulj ra a millioidra es zard magadra, ugy biztosan nem vonnak le belole, nem karositanak meg, nem huznak le, te magad vigyazhatsz a penzedre.

2020. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Miért vagyok buta azért, mert nem vagyok tisztába ezzel? Sosem foglalkoztam bankokkal. Igen, van hogy az ember vesz egy lakókocsit, egy nyaralót, vagy egy új kocsit, és nem száz ezrekért. Nem kell féltékenykedni, 30 év alatt gyűjtöttem össze nem 1 év alatt. És nem 10 millióról beszélek. Irigykedj máshol.
2020. szept. 30. 21:51
 14/22 A kérdező kommentje:
Ha nem lennél ennyire buta, felfogtad volna hogy nem akarok napi szinten milliókat levenni, hanem ahhoz hogy levegyek egy milliót ahhoz minden nap egy hétig be kell mennem ha 150 ezres a limit. De fentebb elmondták, hogy lehet állítani a limiten. Azért nem tudtam, mert jó pár éve nem voltam bankba beszélgetni a kiscsajjal, aki elmondta volna. Egyébként házat akarok venni így 50 évesen, de még kell pár évig gyűjtenem hozzá, és ennek a pénznek keresek helyet, míg össze nem gyűlik. 5 milliórol van szó, nem sok, de ahhoz igen hogy ellopják. Köszönöm a válaszokat.
2020. szept. 30. 21:55
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
10, az otp egy kalap kaka, de nem csak nekik van nyereménybetétkönyvük
2020. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, de buta vagy, ha 30 év alatt lekötötted volna, ma minimum a 30 évvel ezelőtti reálértéken lenne, ehelyett 3 évtized inflációját és az esetleges hozamokat buktad
2020. szept. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

az infláció is egy nagy kamu, ugyan annyit ér az az ezres ha a banknba van ha a polcon...azért mert a bankban van, nem fog 20 év alatt kevesebbet érni.

kedves utolsó, volt valaha lekötve pénzem, okkal nem akarom lekötni... de igazatok van, ne is olvasgassatok figyelmesen, hanem inkább írjátok a hülyeséget ami eszetekbe jut

2020. szept. 30. 22:51
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem is, tudsz te magadtol is mindent, mi csak f*szsagokat irunk. Tanits meg, Mester!
2020. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg olyan hülye, mint hat pár rendőrcsizma... 😁😁😁
2020. okt. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"ahhoz hogy levegyek egy milliót ahhoz minden nap egy hétig be kell mennem ha 150 ezres a limit. "


A 150 ezres ingyenes készpénzgelvétel csak HAVI, összesen 150 ezer ft, az is max 2 alkalommal, és az is csak akkor, ha nyilatkozol róla, hogy kéred ezt a lehetőséget. Aki nem tud róla vagy elfelejti, az fizeti a felvét költségét.

Tehát ha nyilatkozok és egyszer felveszel 90 ezret, majd másnap 60 ezret, akkor abban a hónapbnan ingenyesen már nemtudsz készpénzt felvenni.


Bankfiókban a jészpénzgelvét pedig minidih drágább, mint az automatás és 2 millió ft felett előre be kell jelenteni a kp felvétet.

2020. okt. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!