Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lenne 3. világháború, azt...

Ha lenne 3. világháború, azt hogyan élhetné túl az ember pénze?

Figyelt kérdés

Láttam pár kérdést gyakorin, hogy hogyan élnék túl az emberek. Innen jutott eszembe, hogy a személyem mellett a pénzem hogyan élné túl. Aranyban? Készpénzben? Ingatlanban? Részvényekben? Ami mozdítható, azt elvinnék vagy lerombolnák. (ingatlan, kápé, arany) Maradna a részvény? Ti hogyan menekítenétek a pénzeteket? A személyetek mellett persze. (meg a család mellett, ez alap)


Bankban lenne a pénzetek esetleg, vagy kriptóban? A banknál félnék, hogy hozzáfér és elviszi az állam. A kriptó túl "ugráló". Mármint az értéke, értitek.



2020. okt. 2. 16:50
1 2 3
 11/22 Pupusz ***** válasza:
Svájc jellemzően kimarad a háborúkból. Ott érdemes tartani ingatlanban, bankban, aranyban. Meg olyan országokban, amik nagy valószínűséggel kimaradnak a buliból. Azaz tipp kérdése ez is, mint a részvény. Meg az is, hogy bankban milyen devizában tartod, Euroban, Dollárban, Japán jenben, vagy diverzifikálva. Bukni diverzifikálva tutira fogsz, de legalább nem mindent. Meg ott az offshore is. Bár ha Einsteinnek igaza lesz ezzel kapcsolatban, akkor tök mindegy, mert utána már csak kövekkel és botokkal tudnak az emberek háborúzni, azaz pár ezer év időutazás várhat visszafelé.
2020. okt. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Az, hogy Einsteinnek igaza lesz-e a háború durvaságától is függ. Köszi a tippet! Amúgy is diverzifikálok. Svájc jó ötlet. Melyik a többi ilyen ország? Izland? :) Nekem ez a tippem
2020. okt. 4. 16:20
 13/22 Pupusz ***** válasza:
Izlandot a pénzügyi válság eléggé megtépázta, de megoldották. Egy pénzügyi világválság esélye egyébként sokkal nagyobb, mint egy világháborúé. Bár most elég tűrhetően kezelik. Gyémántok egy széfben, Svájcban, biztosítva. Annyi pénzed szerintem nincs, hogy olyan sok ország kellene neked. A legnagyobb tőke a tudás, a tapasztalat, a kreativítás, alkalmazkodási képesség, hogy bármi is lesz, újra fel fogsz tudni állni és érvényesülni. Ahhoz pedig csak túl kell élned. De nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Az ingatlan legalább addig is hoz évi 5% körül, hosszútávon pedig az ára is emelkedik, úgyhogy az egy fix pont. Pláne, ha Svájcban is, itthon is, Monacoban is (az is kimarad szerintem) van, meg némi gyémánt, arany, dollár, euro, japán jen és 99,99%, hogy nem nincstelenként fogsz kijönni belőle.
2020. okt. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Pupusz ***** válasza:
Dubaiban amúgy az ingatlan 10% felett hoz és így is csak a hatodik legjobb ingatlan befektetéses hely a világon.
2020. okt. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

13# Persze, nincs annyi, nem vagyok én Lölő. Csak érdekel. Miért pont gyémánt, miért nem arany?


Köszi a tanácsaidat.


14#Hát az kemény. Bár én nem nagyon mernék Dubaiba menni személyes okokból. (mondjuk úgy, hogy nem a nememnek élek, ami MO-n nem hátrány a befektetések szempontjából, mert itt senkit sem érdekel, de ott meg is ölhetik ezért az embert) Bár ki tudja, lehet, ha dollármillimos lennék megkockáztatnám, hogy oda menjek ingatlant venni. :) Akkor már jutna testőrre is. Sajnos azért ott nem tartok még, de a magyar átlagnál azért jobban élek picit.

2020. okt. 5. 15:04
 16/22 A kérdező kommentje:
*nem a nememnek megfelelően
2020. okt. 5. 15:04
 17/22 Pupusz ***** válasza:
13-14 vagyok. Nem muszáj kimenned Dubaiba, hogy ingatlanba fektess. A gyémánt pedig kisebb helyet foglal, mint az arany és egy kis erszényben nem olyan feltűnő, mint mondjuk 10kg arany tömb. Ha esetleg mozgatni kell. Egy háborúban nem szívesen súlyzóznál 10kg arannyal. Lehet, pont az lenne a veszted. Az emberek megvesznek olyankor, mindenki kiszámíthatatlanná válik, egy darab kenyérért simán kinyírnak, ha nincs kaja. A gyémánt diszkrét. Persze jól eldugva, csóri öltözetben, senkiben sem bízva. Nem csak a pénzed lesz ám a gondod, ha így alakul. És nem fogod tudni, mikor lesz vége. Jobban jársz, ha átvészeled valahol, ahol nyugi lesz.
2020. okt. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszi a tanécsaidat, rendes tőled. Felpontoztalak. Sokáig úgy voltam vele, hogy most már nem lesz háború, max. afrikai országokban, de az azeri-örmény eset után kicsit átértékeltem ezt. Ha nem kell Dubaiba utazni az jó. Ha ott tartok majd, mindenképp átgondolom. :) Ha háborútól menekülnék, akkor már kinéztem az ideális helyet: Tristan de cunha. De azért egy világháború csak nem jön a nyakunkra. A Dubai ingatlanok gondolom azért hoznak jól, mert odajárnak a gazdagok pihenni/lakni/dolgozni/nem tudom mit csinálni. :D
2020. okt. 5. 19:54
 19/22 Pupusz ***** válasza:
Szívesen. Igen, sokan költöznek oda a nyugati világból, keletről is, mert nagyon jól lehet ott keresni. Ez az ingatlan árakon is meglátszik. Világháború szerintem nem lesz. Az örmény-azeri konfliktus, a Fehérorosz és kirgiz helyzet a FÁK felbomlásának jele. Nem jött be a diktatúra. Az EU ki fog maradni belőle, hiszen az oroszoktól jön a gáz. Ez leginkább amcsi érdek, hogy gyengüljön a FÁK. Az EU eldiplomáciázik akármeddig. EU-n belül pedig nem lesz háború, hiszen ezért is jött létre és 70 éve beválik. Az USA-Kína-orosz tengely az érzékeny pont, de az is inkább gazdaságilag. A multik vívják, nem katonák. Viszont egy nagyobb válság a küszöbön van, ami érintheti a befektetéseidet, bár még elég jól kezelik. Helyi forrongásoknak, tüntetéseknek, munkanélküliség növekvésének az esélye is elég nagy. Az sem kánaán, pénzügyi szempontból sem. Bár aki ügyes, az az ilyen vészhelyzeteken nagyot tud szakítani. Akár még a cserekereskedelmen is. A bizonyos termékek hiányán mindenképp, feketézéssel. Úgyhogy akár még sokkal jobban is kijöhetsz egy ilyen szituból, mint ahol előtte tartottál. Minden probléma egyben lehetőség is.
2020. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Én sem hiszem, hogy mostanában lesz világháború, de szeretek minden eshetőségre számítani. Mármint Dubaira vagy Tristan-ra írod, hogy odaköltöznek? Gondolom Dubaira. SZívesen fektetek be ott a jövőben, de a személyemmel nem összeegyeztethető a vallásuk bizonyos része, szóval oda nem költöznék.
2020. okt. 8. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!