Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki hazudik vagy elhallg...

Ha valaki hazudik vagy elhallgatja az igazat a szakmai önéletrajzában, akkor milyen baj lehet belőle később?

Figyelt kérdés

Például az eddigi munkatapasztalatáról, hogy hány évet melyik cégnél dolgozott. Egy olyan cégnevet ír bele, ahol nem is dolgozott vagy 1 év munkatapasztalat helyett 8 évet ír.


Ha később kiderül az igaz, akkor ez miatt később a főnöke felbonthatja a munkavállalóval a szerződést?



2020. okt. 2. 17:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
A főnöke bármikor felbonthatja a munkavállalóval a szerződést. Próbaidő alatt indoklás nélkül azonnal, próbaidő után a felmondási idővel.
2020. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Fel.
2020. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
22%

Azonnal ki is rughatja, plusz ezt a torveny csalas cimszo alatt targyalja, az meg Btk.

Ha meg mondjuk a vegzettsegevel is trukkozik, akkor bejohet melle az okirathamisitas tenyallasa is.

2020. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Aki idegen tollakkal ékeskedik ( olyan munkahely, ahol nem voltál), illetve olyan dolgot ír az önéletrajzába, ami nem is igaz, könnyen pórul járhat.


Nálad nagyobb ember is bukott már bele:

[link]

2020. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%
Simán kirúghatják érte. Őszintén szólva én is kirúgnám, pláne olyan szintű kamunál, hogy 1 vs. 8 év tapasztalat. Meg jó eséllyel ki is derül rövid úton.
2020. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
Ha amúgy jól elvégzi a munkát, akkor nem mindegy hány év tapasztalata van vagy hol szerezte? Ha nem felel meg, akkor az még a próbaidő alatt ki kellene, hogy derüljön.
2020. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
6., ettol fuggetlenul emberileg megbukott es a bizalom elvesztese meg ennel kevesbe durva ugyben is eleg ok lehet a kirugasra ez viszont konkretan csalas esete is.
2020. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Szerintem nem csalás, csak hazugság.
2020. okt. 2. 22:01
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Anyagi haszonszerzés miatt valotlansagot allitasz, amivel a munkaltatoban azt a tevkepzetet kelted, hogy a fizetesert cserebe te az altalad leirt tudas es tapasztalat birtokaban, annak megfelelo minosegben fogod a munkadat elvegezni. Ehhez kepest a valosag az, hogy egy sokkal kisebb tapasztalatu embert vesz fel, mikozben azt kevesebb fizetesert is megkapna, ezzel kart okozol neki.


Ezt kimeriti a Btk.-ban szereplo csalas buntettet.

2020. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem nem csalás, csak hazugság."


Szóval gond nélkül átvágnád a leendő munkáltatódat: "Egy olyan cégnevet ír bele, ahol nem is dolgozott"


Ha már a bemutatkozásnál átvágod, akkor honnan tudja, hogy később ezt nem fogod megtenni? Hát, én biztos nem tűrném meg az olyan dolgozót, aki becsapott - mivel én is igyekszem korrekt lenni.

2020. okt. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!