Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy csinálják ezek az utazgat...

Hogy csinálják ezek az utazgatós youtuberek,hogy jól élnek?

Figyelt kérdés
Nem irigységből kérdezem de pont most néztem egy videót Szendrei Ádámtól mondta,hogy még neki sincs 100millió forintja de akkor,hogy tud annyit utazgatni?Mert sokakat tudok aki szintén utazgatnak,vásárolnak de nincs tartalékuk,pl tesóm is azt mondta nekem ,hogy jó nekem nekem van tartalékom nekik meg nincs de mégis jól élnek aránylag vásárolnak,felújítanak,utaznak.Az már más dolog,hogy nekem meg van tartalékom de nem élek csak létezek.

2020. okt. 6. 13:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
a "kiköltözött angliába" is elég sok féle dogot jelenthet. nekem viszonylag sok személyes ismerősöm megtette. van köztük, aki kávét főz, van, aki éttermet vagy szállodát takarít, kertészkedik, számítógépet szerel, titkárnő, call centerben fogad hívásokat, kórházban ápolónő, cégek dolgozóit, vagy olykor akár a királynőt is fényképezi, de ismerek olyat, aki programoz, marketinges, vagy épp mérnök egy multinál, de olyat is, aki céget vezet, multi vállalatok befektetési, vagy fejlesztési terveit készíti - utóbbiak NAGYON nem ugyanolyan bérezéssel, mint az előbbiek. az itt említett kb. 20-30 ismerősöm közül talán csak 1-2 YouTuberkedik - és egyáltalán nem arról, amit dolgoznak. keresni egyik sem keres vele, szép helyen élni, utazni mind szeret. szerepelni a többségük nem.
2020. okt. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11/


De akkor az alsóbb szinten lévő ismerőseid is utazgatnak a takarító ,kávéfőző,stb...?

2020. okt. 31. 17:59
 13/23 anonim ***** válasza:

annyit azért nem utaznak alacsonyabb fizetésből, meg egyén függő is, hogy kinek mennyire fontos egyáltalán az utazás. akik tartósan külföldön laknak, azoknál az is nagy kérdés, hogy mennyire gyakran költ pénzt és szabadságot arra, hogy haza járkáljon Magyarországra a szülőkhöz, rokonokhoz, vagy inkább máshova járkál helyette. de jobban keresnek és többet tudnak megtakarítani (vagy elkölteni) kint takarításból is (még úgy is, hogy a szállás se olcsó kint). persze, aki csak teheti minél jobb munkát keres inkább.


ismerek azért 1-2 olyat is, aki eltöltött kint néhány hónapot munka kereséssel, aztán feladta, mert nem talált kedvére valót és hazajött inkább, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ők mindent megtettek és szerintem nem csak a körülményeiken múlt.

2020. okt. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13/


Számítógépet én is szerelnék jó pénzért :)

2020. nov. 1. 17:28
 15/23 anonim ***** válasza:
álmodozni nem elég róla, hanem tenni érte, hogy találj ilyen állást és fel is vegyenek rá!
2020. nov. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

15/


Nincs róla papírom,csak régóta magamnak szerelek meg néha másoknak is.

2020. nov. 2. 03:09
 17/23 anonim ***** válasza:

minden helyzetben így a tiédben is három féle dolgot tehetsz:

1. feladod és biztosan nem éred el, amit szeretnél.

2. megpróbálod a jelenlegi adottságaiddal elérni és vagy sikerül, vagy nem.

3. változtatsz az adottságaidon, hogy jobb helyzetbe kerülj és nagyobb eséllyel elérhesd a céljaidat - pl. tanulás, jobb szakmát, papírt szerezni, nyelvet tanulni, kapcsolatokat építeni, stb.


sokan az elsőt választják, feladják, mielőtt még megpróbálnák, mert kényelmesebb lemondani és panaszkodni miatta, hogy ezért, meg azért nem sikerült.

akik elérik a sikert, azok tesznek érte és addig keresik a megoldást, hogy sikerrel járjanak, amíg össze nem jön. ha nem sikerül így, megpróbálják úgy, ha úgy sem, akkor keresnek újabb és újabb lehetőségeket, módszereket, utakat. akik elérik a sikert, azok nem adják fel, ha valami nem sikerült, hanem további lehetőségeket keresnek, ami mégis sikerre viheti őket. ha ehhez tanulni kell, akkor tanulnak, ha alkalmazkodni kell, alkalmazkodnak, ha pénzre van szükség hozzá, akkor keresnek rá megoldást, hogy spórolni tudjanak és pénzhez juthassanak.


a végzettségek sem feltétlenül szükségesek mindenhoval. rengeteg olyan munkakör van, ahova eleve nem számít a végzettség és egyre több olyan munkahely is van, ahol inkább azt nézik, emberileg, tudásra, stb. alkalmas vagy-e és nem a végzettséget nézik - főleg mivel egy magyar OKJ papírt jó eséllyel értelmezni sem tudnak külföldön. még ha értik is, hogy mi van ráírva, nem biztos, hogy tudják értelmezni, vajon milyen tananyagot adtak át, miből is vizsgáztál és az mennyire van átfedésben más külföldik/nemzetközi képzéssekkel.

meg nem is biztos, hogy érdekli őket a papír. rengeteg embernek van nyelvvizsgája, mégse képes megszólalni a nyelven, amit papíron beszél. akkor minek nézni, hogy van-e papírja róla? idegen nyelven beszélgetnek veled, ha működik, tudod a nyelvet, ha nem, akkor meg mindegy, hogy mi van a papírodra írva.

nem mindenben és nem mindenhol, de sok mindenben igaz ez sok helyen a szakmára is (főleg alacsonyabb szinteken). sok helyen nézik és van ahol fontos is, hogy legyen végzettség, de már messze nem annyira számít, hogy miről van papírod, hanem hogy mire vagy ténylegesen képes. adnak neked szakmai feladatokat, próbamunka, stb. és kiderül, hogy alkalmas vagy-e, akár van papírod, akár nincs.


a képzéseknek és a papírok leginkább azért érdekesek, mert ha képzed magad, akkor több mindent fogsz tudni, jobban meg fogsz felelni, több féle munkahelyen. na meg persze ezt elhitetni is könnyebb lehet a munkahelyekkel, ha papír is van róla, de ha megkérdőjelezhetetlen a tudásod, akkor az sok helyen többet számíthat.


ha meg nem sikerül a papír nélkül érvényesülni, akkor ezt tudomásul kell venni és meg kell szerezni a papírt - ami sokkal könnyebben megy, ha már eleve megvan a megfelelő tudásod és segíthet a tudásodnak is, ha még nem mindent tudsz, csak a zömét annak, ami a papírhoz kell.

2020. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17/


Én tudok olyat is aki nem az elsőt választotta de nem lett sosem sikeres.Én az első körül álldogálok.Tudom a tanulásnál azt szokták mondani sosem késő mert hát életünk végéig tanulunk de az más féle tanulás én sosem voltam nagy tanulós most meg már öregnek érzem magam hozzá,kapcsolat építés sem nagyon megy mert depressziós is vagyok meg még beljebb fordultam,és nem panaszkodni akarok mielőtt még azt mondod de lehet el kell fogadnom az egyes pontot pláne,hogy mindentől félek magyarán mondhatnák,hogy életképtelen vagyok,szóval valószínű sok jogom nincs az életre pláne nem a társadalomban élnem.sőt szinte semmire sincs jogom.

2020. nov. 5. 19:54
 19/23 A kérdező kommentje:

17/


Sőt így jelen pillanatban az élet élvezetéhez sincs jogom.

2020. nov. 5. 19:55
 20/23 A kérdező kommentje:

17/


Hát magyarországon sajnos nagyon a papír dominál,álmodoztam hogy majd egyszer számítógépekkel foglalkozok szerelés ,eladás ilyesmi de csak az a tudásom van amit évek alatt magamtól megszereztem ellestem barátomtól,netről informálódtam magam tapasztaltam de papírom nincsen.Sőt azt lehet mondani,hogy valójában a számítógépeken kivül nem sok dolog érdekel,max a telefonok vagy a fotózás.De mivel önbizalmam önértékelésem nulla mínusz sok ezer ezért képtelen vagyok bármire is.

2020. nov. 5. 19:59
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!