Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy csinálják ezek az utazgat...

Hogy csinálják ezek az utazgatós youtuberek,hogy jól élnek?

Figyelt kérdés
Nem irigységből kérdezem de pont most néztem egy videót Szendrei Ádámtól mondta,hogy még neki sincs 100millió forintja de akkor,hogy tud annyit utazgatni?Mert sokakat tudok aki szintén utazgatnak,vásárolnak de nincs tartalékuk,pl tesóm is azt mondta nekem ,hogy jó nekem nekem van tartalékom nekik meg nincs de mégis jól élnek aránylag vásárolnak,felújítanak,utaznak.Az már más dolog,hogy nekem meg van tartalékom de nem élek csak létezek.

2020. okt. 6. 13:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A kulcs, hogy van aki minden bevételét feléli, sőt hitelekből él jól, más még akkor érzi magát biztonságban, ha van tartaléka. Simán lehet, hogy kiadják a lakásukat és abból élnek, amíg utaznak vagy a megtakarításaikat élik fel. Bármi lehet.
2020. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

1/


De pont ők mondják,hogy se hitelt ne vegyen fel az ember se tartalék nélkül ne legyen.

2020. okt. 6. 14:31
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy befektetéseik, üzletrészük osztalékából vagy kiadott ingatlanokból.
2020. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy havonta keresnek fél-1-1,5 millió forintot valamilyen módokon.
2020. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Van az a Nagy Zoltán azt hiszem ő anno kiköltözött angliába de talán itthon is él én csak a videóiból tudom amit tudok fotózik is meg utazgat mindig máshol van ő anno azt nyilatkozta,hogy wordpress honlapok készítéséből utazgat.Ennyire jó bevétel ha honlapokat készít az ember?Pedig a wordpress az olyan mint az instant leves.

Ő az egyébként https://www.youtube.com/user/enzoltan85

2020. okt. 6. 20:53
 6/23 Pupusz ***** válasza:
Nekik az utazás befektetés, mert így elő tudják adni, hogy milyen jól megy nekik és hitelesebbnek tűnnek a sikerességről tartot telőadásaik, videóik. Azt nem látod, hogy milyen lyukban húzza meg ott magát, hány átszállással jutott el oda óccsón, meg hány zsemlét engedhet meg ott magának. Csak a tengerparti videót látod, meg a nagy dumákat hallod. Parasztvakítás ezerrel. Ebből akarnak megélni. Ha lenne pénzük, nem ebből akarnának. Ilyen egyszerű. De az emberek inkább hisznek a szemüknek, mint a józan eszüknek. Az illúzió csábosabb, mint a rideg valóság.
2020. okt. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

6/


Én most a két fentemlített fickót tudom mondani van amelyik azt mondja pl xy helyen ismerőse adta kölcsön a lakását,meg meg mitatják milyen szép helyem száltak meg. Ez azért csak igaz lehet nem? Meg azért a cuccaik sem olcsók.

2020. okt. 8. 15:03
 8/23 A kérdező kommentje:

Na pl itt egy videó,hogyan csináld,hogy utazgassál.


[link]

2020. okt. 9. 01:53
 9/23 anonim ***** válasza:

sok féle ember, sok féle háttérrel és élettörténettel, rengeteg féle üzleti modellel él és publikál. a messziről jött ember pedig azt mond, amit akar. kevesen látnak bele, hogy a pénzügyeik valóban hogyan is működnek és még kevésbé, hogy mennyi igaz abból, amit mondanak.


van köztük olyan, aki akár a YouTuber tevékenységéből, akár más munká(k)ból elég bevételt csinálnak, hogy maguk fizessék az utazást és olyan is van, akit szponzorálnak, hogy utazzon és reklámozzon különböző cégeket. egy csomóan viszont csak szeretnének megléni belőle. személyesen is ismerek olyanokat, akik boldogan behazudják, hogy őt támogatják, mert menőnek érzik ezt a pózolást és ettől reméli, hogy ha eleget mondogatja, előbb-utóbb jönni fog valaki, aki hajlandó is lesz majd szponzorálni.


csomó ember van, akinek az utazás fontosabb érték, mint egy autó, lakás, vagy megtakarítás, ezért inkább elköltik utazásra, amit megkeresnek. de aki ügyesen kezeli a pénzügyeit, annak a befektetés akár termelhet is annyit, amit utazásra tud költeni.

simán előfordulnak olyanok (felnőtt emberek közt is), akiknek a szülők fizetnek mindent, meg olyanok is, akiknek csak biztosítanak a szülők egy hátteret és elég nekik ezen felül valami plussz bevételt csinálniuk.


de simán lehet valakinek egy vagy akár több jól fizető állása is, én több olyan embert ismerek személyesen is, akiket a jól fizető munkahelyük utaztat fel-alá a világban (mondjuk akiket ismerek pont nem mind vlogolnak róla, de van olyan is, aki építget mellette insta vagy egyéb influencer ismertséget is). az ilyen céges utazások mondjuk általában kevesebb turistáskodást engednek, de akinek elég fontos és ügyesen szervezi, annak azért beleférhet sok minden a munka mellett is az utazásba.

na meg egy csomóan vannak, akik (ugyanúgy, mint minden más nem YouTuberkedő normál ember) a munkahelyükön munkaidőben megkeresik a fizetésüket, amit aztán munkaidőn kívül, hétvégén meg szabadságon elköltenek utazásra, amiről mellesleg videókat is készítenek.

sőt egyre többen tudnak olyan helyen/módon dolgozni, hogy nem kell bejárniuk, így akár utazgathatnak munkaidőben is. ha kijön a fizetésből, hogy albérletben lakj, közlekedj, bejárj a munkahelyedre, akkor akár szállodában, vagy egyéb olcsó szálláson is lakhatsz és home office helyett dolgozhatsz egy tengerpartról, vagy hegytetőről is.


az utazáshoz egyáltalán nem kell 100 milliós vagyon. főleg akkor, ha folyamatosan van mellette stabil bevételed. minden csak attól függ, hogy ki mit akar kihozni a lehetőségeiből.


backpacker.hu Bori írt egy (szerintem elég jó) könyvet arról, hogyan lett belőle világutazó digitális nomád (vagyis olyan, aki világszerte utazgatás közben helyfüggetlenül tud dolgozni távmunkában különböző cégeknek). mondjuk ő pont nem YouTube-ozik túl aktívan, de sok féle olcsó utazási lehetőséget végigvesz, meg arról is elég sokat ír, hogy milyen módokon lehet akár YouTuber bevétel nélkül is kitermelni az utazások költségeit.


akinek meg sikerül a YouTube-ozással befutni és azzal elegendő bevételt csinálnia, annak még könnyebb dolga lehet.


van abban valami, amit #6-os ír, van aki csak vetít és menőzik a közösségi médiában. de nem mindenki ilyen feltétlenül. illetve nem mindenkinek probléma szerényebb módon utazni és megszállni. sok féle embernek az igényei is sokfélék. van, akinek fontosabb, hogy menő szállása legyen, komfortosabb módon utazzon, közvetlen járattal repüljön, stb. más élvezni tudja akár a sátrazást, stoppolást, sőt akár a több átszállást is - főleg, ha még közben újabb helyeket is megismerhet általa. minden leginkább egyéni viszonyulás kérdése.

szerintem egyáltalán nem gond, ha valaki olcsó megoldásokat keres, olcsó szálláson lakik, hogy jobban kijöjjön. az viszont már gond, ha valaki az olcsó megoldások mellett arról vetít, hogy ő mekkora luxusban él. nekem egyébként a luxussal menőzés akkor is gáz, ha valakinek telik rá. ha nem telik valakinek és mégis menőzik vele, az meg már szánalmas is. persze az is relatív, hogy mi a luxus, vagy mi a menőzés. akinek esélye sincs eljutni nyaralni még Bécsig sem, nemhogy New Yorkba, vagy Thaiföldre, annak menőzés lehet egy londoni út, vagy akár egy balatoni hétvége is.

2020. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9/


Jó nekik

2020. okt. 30. 22:40
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!