Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Könyvkiadás külföldön lehetség...

Könyvkiadás külföldön lehetséges? Hogyan zajlik mindez?

Figyelt kérdés
Kis bevezető, öt-hat éves korom óta írok verseket. Sosem szándékosan írtam őket, mondhatni véletlenül. Az elmúlt egy évben angol nyelven írtam verseket és fordítottam is le a magyar műveimből párat. Tehát a lényeg az, hogy a kötet angol, viszont én jómagam magyar vagyok és Magyarországon élek. Hogyan tudnám külföldön, angolszász országokban kiadatni?
2020. okt. 11. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyomdaknak standart araik vannak. Meret/terjedelem/darabszam … kifizeted es meg is jelent a konyved.
2020. okt. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan könyvforgalmazót kellene találnod, akik a célországban is jelen vannak. Ezen felül kell valaki, aki átnézi a fordítást is, mert a brit-amerikai angolt könnyű keverni és ez ciki, ha benne marad a könyvben, kb. mintha tájszólással írták volna.


Sajnos én egyetlen ilyen magyar céget sem ismerek, de hátha segít irányt adni...

2020. okt. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magyar kiadó dolgozójaként nincs tapasztalatom, kint milyen lehetőségek vannak, de elvi akadálya nincs egy könyv megjelentetésének. Országonként eltérő szabályozás lehetséges, és a kiadók sem egyformán működnek.

Egy kis kitérő az első válaszra:

Gondolod, hogy a kérdező tud olyan pdf-et adni a nyomdának, amely mind esztétikailag, mint tipográfia szempontból megfelel, és technikailag is alkalmas nyomóforma készítésre? És ilyen borítót is tud készíteni? Hazánkban kihagyható mindenki, ha ilyen anyagot tud adni a nyomdának.

És ha ez megvan, ő maga fogja árusítani?

Ha nem anyanyelvi szinten beszélsz angolul, ha nincs komoly tapasztalatod a fordítás terén, akkor sikerre ne számíts.

Hazánkban a nagy kiadók sem nagyon tudnak fizetni a szerzőnek, különösen nem kezdőnek. Arra van a legnagyobb esély, hogy olvasatlanul dobják vissza. Előfordulhat, hogy mégsem, és részben besszállnak a költségekbe. De sok más kiadóhoz hasonlóan mi semmit nem tudunk fizetni.

Na most ezt nem tudom, hogy külföldi cégeknél, mi a helyzet.

Lehet, első olvasásra megkínálnak egy nagyobb összeggel, lehet kinevetnek.

Ha nem próbálod meg, nincs kockázat, nincs bukás, de siker sincs.

2020. okt. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amazonon KDP által ki tudod adni a könyvedet csak elektronikus formában is. Valószínűleg nem tudnál többet kérni érte mint 2-3 dollár de ahogy eladsz egyet kapsz pénzt az eladásból.
2020. okt. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!