Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki mennyiből él 2020-ban?

Ki mennyiből él 2020-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ki mennyiből él havonta? Albi+rezsi+kaja+ egyéb kiadások.

Mindenkinek a válasza érdekel.

Tudom sok embernek nehezebb az élete a koronavírus miatt.


Sajnos azt vettem észre, hogy kifolyik a pénz a kezemből és szeretném orvosolni ezt a problémát. Ha valakinek van hasonló tapasztalata és megtudta oldani azt, hogy ne tűnjön el a pénz a kezéből az kérem ne tartsa magába.

Köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 16. 21:50
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Egyedülallo vagy család?
2020. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
89%
0 .....
2020. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. annyiból, amennyiből ezelőtt is. Minusz, hogy ebből nem kell fizetni a havi tőrlesztőt a moratórium miatt.

De összességében ez nem jelent jelentős megtakarítást - pár százezer összejött év elejéhez képest, és még várható decemberben egy százezres összegű bónusz - de sajnos ebből sok elmegy pl. fogorvosra, meg hasonló kiadásokra. Pl. kocsit vizsgáztatni kellett, ez is egy közel 300 ezer körüli kiadás.

Sajnos nem sok plusz pénz marad meg, bár a korábbiakhoz képest jobb. De januártól jön megint a tél:P

2020. okt. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Én családdal lakom otthon. Én a testvérem 30 évesek és édesanyámmal.
2020. okt. 16. 22:27
 5/56 anonim ***** válasza:
86%
Két gyerek, két felnőtt, 600 ezerből élünk. Saját lakás, kocsi.
2020. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
97%
Egy gyerek, két felnőtt, 600 ezer /hó. Covid előtt 750 ezer volt, de munkát váltottam, kevesebbért. (muszáj volt). Budapest, saját lakás, autó, nincs már hitel.
2020. okt. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
95%

420.000 - 2 felnőtt (26/N+30/F )

Mi pont 40.000-el többet keresünk tavasz óta, de tudom, hogy nem ez az alap.

Ebből 120.000 forintot alapból 10.-én fizuutaláskor elteszünk. Szóval 300.000ből élünk meg, de hozzáteszem, hogy ebből is szokott maradni valamennyi hó végére.

Albérlet, de most már vagy annyi önerőnk, hogy elkezdtünk saját lakás után nézelődni.

Saját kocsi van, hitel nincs (de hamarosan lesz :) )

2020. okt. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
92%

Múlt hónapig 150-ből éltem, de az nagyon spórolós volt. Konkrétan volt olyan, hogy egy tábla csokit képes voltam mégis visszarakni a polcra, vagy lemondani a vacsiról mondván legalább nem lesznek rémálmaim és nem rakódik rám plusz súly.

Aztán felmondtam az albérletemet és hazaköltöztem édesanyámhoz. Lakótársam elment, nekem meg felesleges volt egyedül fizetnem a lakást, akkor már inkább az otthoni rezsiköltségbe rakom azt a pénzt. Most próbálok a feléből kijönni havonta, mert nem bánnám, hogyha végre maradna egy kis plusz pénz a számlámon hónap végére.

Szerintem a legtöbbet azzal tudsz spórolni, ha magadra főzöl, és nem kaját hozatsz, plusz figyelsz a rezsiköltségre. Én lámpát rögtön lekapcsolom, sötétben filmezek, és a 10 perces zuhanyzásaimat 2-re redukáltam. Ételt már nem dobok ki, szikkadt kenyér piritósnak még jó. Telefonhívásra ott a Viber, illetve megtudakoltam hol lehet 2 után féláron menüt kapni. Esetleg alkalmi melókat vállalhatsz. Vannak amúgy ezek az appok, beírod mire költöttél pénzt (azt hiszem konkrétan egy vásárlás tételeit is fel kell vezetned), ő pedig kielemzi mire ment el a pénzed egy hónap alatt, és min tudnál spórolni.

2020. okt. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
53%
Cca. 1m ft Ft, 2 gyerek 1 feleség. Ebben benne van minden.
2020. okt. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

"150-ből éltem, de az nagyon spórolós volt. Konkrétan volt olyan, hogy egy tábla csokit képes voltam mégis visszarakni a polcra"

Én is kb. ennyiből élek, de egy tabla csoki azért bármikor belefer, sőt, sokkal több hasonló is. Szerintem azzal lehet a legjobban spórolni, hogy nem iszom, nem dohányzom, és nem tartok fenn kocsit.

2020. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!