Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki mennyiből él 2020-ban?

Ki mennyiből él 2020-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ki mennyiből él havonta? Albi+rezsi+kaja+ egyéb kiadások.

Mindenkinek a válasza érdekel.

Tudom sok embernek nehezebb az élete a koronavírus miatt.


Sajnos azt vettem észre, hogy kifolyik a pénz a kezemből és szeretném orvosolni ezt a problémát. Ha valakinek van hasonló tapasztalata és megtudta oldani azt, hogy ne tűnjön el a pénz a kezéből az kérem ne tartsa magába.

Köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 16. 21:50
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
68%

40: én se, de egy közép kategóriás nem prémium autó esetében is ahogy írtam autó ertrkvesztessel havi 100.

Tehát 500 körüli értékvesztés egy 5-6 milliós autónál elég kellemes , én 120e km körül adom el mert autót szerelőhoz nem viszek ez elv. Tehát addig nincs baja, de ennyit esik az ára . 4-5 évet van meg feleségem amit használ az 1 nyári gumi csere (225/45 r19 Dunlop sportmaxx) az 200, téli gumi felnivel 280 körül. Tehát havi majdnem 10 csak a gumi, akkor biztosítás olajcsere etc, a havi 100 nem is drága autónál (suliba ahova a gyerekek jarnak mi megyünk a leg lepukkantabb kocsival).


Nyaralást ki is hagytam, havi 100 átlagban, full luxus mentesen, 2 gyerekkel 1 külföld, és most őszi szünetben is megyünk pihenni belföldre, ez se kis tétel.


Furcsa hogy senki se jár pihenni :) de még új telefont se vesz :)

2020. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak nem számol bele évente vagy több évente egyszer és nem is kötelező jelleggel jelentkezo kiadásokat a havi kiadásai közé, mert az ilyesmiket a felretett pénzéből fizeti, ha egyáltalán.
2020. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
81%
128000 forintot költök havi átlagban, egyedül élek, hitel nincs, a lakás szar állapotú a rezsin spórolni igy nem tudok. Autó nincs, nem iszom, nem dohányzom, használt ruhákat veszek. Minden évben bejön valami váratlan nagyobb kiadás például elromlik a hűtő a bojler a tévé stb. Mivel rendkívül introvertált vagyok, ezért szórakozni sem járok el, és nem is szeretnék más valakivel együtt élni, inkább vállalom az egyedüllét miatti arányában magasabb megélhetési költséget. És most gondolom nem fogtok szeretni, de nagyon pipa vagyok arra, hogy mindig csak a családosokat támogatják, közben az egyedül élőknek sem könnyebb.
2020. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 400nettóról lement a fizum 250re beütött ez a válság..

Kajám 100

Rezsi 20

Bulizás 80

30 benyára

20 edzésre

Egy kis házam van, itt olcsó a rezsi a dunaparton.

2020. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
88%

#41: igazad van, le lehet bontani havira az ilyesmit, de tulajdonképpen nem ez volt a kérdés, így sokan bele sem gondoltunk. Azok évente egyszeri kiadások.

Az, hogy te ilyen luxusban élsz, azt azért nem mondhatja el magáról mindenki. Olyan, hogy klíma és mosogatógép, csak álmodni merek. Helyette ott van az éjszakai nyitott ablak és a két kezem, plusz a szivacs. Festésre megmondom őszintén az albérletemben nincs szükség, a családi házban viszont nincs rá pénz, nagyon vigyázunk a falakra - amúgy tényleg meg nem mondanád, hogy több, mint 12 éve volt kifestve. Csapot még sosem kellett cserélnem. Bútort kopásig használunk, utána leterítjük egy szép takaróval. Laptopom 10 éves volt, most cseréltem le home office miatt egy 100 ezres másikra. Telefont 4 évente veszek, maximum 50 ezerért. Kocsim úgy érzem sosem lesz, ott a tömegközlekedés havi 10 ezerért - úgyis csak viszi a pénzt, felesleges. Nyaralni a legputribb szállodába megyek, úgysem látom éjszaka a sötétben, így nagyjából 4-5 nap kijön 50 ezerből - Külföld álomnak számít. Szórakozni általában házibuli, és mivel nem bírom az italt, így kijövök egy 1500 Ft-os borból.

Nyilván vannak egyéb kiadások, mondjuk villanykörte és kisebb szerelési költségek, de a havi kiadáshoz képest azok már elenyészőek. Nincs semmivel kapcsolatban nagy igényem, nem veszek tv-t 650 ezerért, mert itt van a 25 éves teljesen jól működő is, amit egyszer sem kellett még szerelőhöz vinnem.

2020. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
87%
Mi az a benya?
2020. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%

Ez én voltam sorry.)))

Benya=benzin

2020. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%

45#

44# vagyok.

Jó spártai módon élsz, respect!

Én nem bírnám ki.

2020. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, kibírnád. Nem olyan spártai az, nagyon sokan élünk hasonlóan.
2020. okt. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
85%

45: de bizony a kérdés az volt hogy mennyiből élünk.

Ebben nem csak a havi kiadások egy reszenek kell szerepelni feltéve ha van más kiadás is.

Legalábbis szerintem ezt illik így számolni. Az én gondolatom szerint amikor kollégám beesik hogy vett 50ezerert új ajfont azt kiderül hogy annyit fizetett de mellé fizet egy 20ezres előfizetést akkor nekem az nem 50, nagyon nem.

Mindig azt nézem mi mibe kerül a valosagban. Ha ma kifizetek mindent előre akkor pár hónapig elvagyok 100e forintból de nem az a valós megélhetésem csupán egy hamis szamadat.

2020. okt. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!