Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miert van az hogy hasznalt...

Miert van az hogy hasznalt autonak leirjàk hogy friss müstakija van 98 as evjaratu mindene müködik, stb, közben meg pár százezerbe kerül csak? Bmw

Figyelt kérdés

Egyszerüen nem merek autot venni igy.ujra nincs pènzem.

De minden elado csak azt irja le hogy hü há milyen szuper a kocsi es árulja potom összegekért.


Ilyen autok olyanok hogy 2 hétig megy aztàn meg leáll alattam?



2020. okt. 22. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg honnan és kitől veszel autót.


Pláne BMW jellemzően olyan, hogy költött már rá az ipse eleget, aztán szabadulna tőle.


Sokszor a friss műszaki "okosba " van megoldva rá, hiába hogy optikai tuningolt. Mondjuk ha megálíltanak vele, akkor mindegy a friss műszaki, mert ha nem forgalmiba bejegyzett és műbizonylatos átalakítások vannak rajta ( már egy Angel Eye fényszóró is lehet az , vagy egy sötétített ablak, sport lökhárító, nem műbizes kipufogó, stb. pl.) akkor mehetsz közlekedésfelügyelethez, átépítési enedélyes eljárásra, meg utána újra emelt szintű műszakira, vagy alakíthatod vissza gyárira dupla annyiért is, mint a vételára volt.

2020. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Újonnan 22 millió használtan 220ezer . Tehát 1 százaléka az új árának.kb olyan mintha iphonet akarnal venni egy ezresert vagy a 2 forintos kilós kenyér
2020. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az átlagnál műszakilag nem vagy sokkal sokkal képzettebb akkor borzasztó Magyarországon az autóvásárlás. Gyakorlatilag mindenki át akar cseszni, a kicsi magántól a nagy kereskedőig. Senkinek egy szavát sem lehet elhinni, mindenki azt hazudik az autójáról amit akar, mert úgy sincs semminek következménye. Itt egy valaki szívhatja csak meg, aki kifizeti a pénzt, te. Számtalan példát látunk rá hogy tud ez normálisan is működni, én konkrétan Angliát ismerem ott az hogy mi volt a hirdetésben a bíróságon bizonyító erejű. Tehát ha úgy hirdetnek egy autót hogy "kitűnő állapotban", te megveszed, és a kanyarnál kiesik a kereke, akkor a bíróság kb. 1 hónap alatt egy rutin eljárás keretein belül megítéli neked a kártérítést, az adós fizet, ha nem tud, fizet helyette az állam és az majd valahogy behajtja az adóstól (vagy nem, téged az már nem érdekel). Nem ez van mint itthon, hogy "fizetőképtelenné válik" az adós, meg mire a jogi procedúrának 3 év alatt vége szakad a cég akitől vetted az autót már rég nem is létezik, a magánembernek meg sajnos semmi nincs a nevén, nincs mit végrehajtani...Vicc.


Amit én nagyon hasznosnak találtam az az hogy az Ügyfélkapun (ha van, ha nincs, csináltass, mert másra is jó:)) ingyenesen le tudod kérdezni rendszám alapján az autók összes adatát (a tulajdonos nevén és címén kívül), de látod hogy mikor helyezték forgalomba, hány tulajdonosa volt, az összes forgalmiban lévő műszaki adatot, kártörténet, mi mikor jár le, forgalomban van-e, körözés alatt áll-e, látod a vizsgákon készült fényképeket, mindent.


Én egyszer így kerültem el egy potenciális medvecsapdát, hogy gyorsan lecsekkoltam az autót itt is, mielőtt megvettem volna: csak röviden, az derült ki hogy a fószer állításával ellentétben az autót nem "ő használta hétvégenként, csak nyáron, második autóként hobbi célra" hanem konkrétan egy élményvezetésekkel foglalkozó cég autó flottájában volt benne és az a 40ezer kilométer úgy került bele hogy jött-ment "élményvezetők" valami tesztpályán gyilkolták orrba-szájba. De ez sose derült volna ki ha az Ügyfélkapun nem látom meg hogy úgy vitték eredetiségvizsgára meg utána rá egy évvel műszakiztatni hogy a hátulján ott volt a cég weboldalának matricája:)


Úgyhogy ennyit tudsz tenni szerintem ha amúgy nem vagy a toppon, most abba nem megyek bele hogy műszakilag mi az amiket gyorsan meg lehet és érdemes is nézni mert laikusnak szerintem hiába mondom hogy támaszkodjon rá a kerekek fölött és nézze meg hogy milyen az autó rugózása, meg nézegesse meg a csavarok fejét amik a karosszéria-elemeket tartják hogy sérültek-e, voltak-e az elemek (vélhetően karambol, törés javítása miatt) levéve, meg hogy hallgassa meg milyen hangja van a motornak:)


DE használtautó mindig rizikó, az alkatrészekbe bele ugyanis senki nem lát. Normálisabb kereskedések motorra, váltóra, difire általában adnak garanciát, de ettől még persze ugyanúgy kieshet a kereke.

2020. okt. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az ügyfélkapun megneztem.

Ott sincs rola több info.

Gyari szánok oraállás nem körözik nincs kártörténete

A müstaki vizsgàknál is xsak annyi áll hogy mikor vették nyilvantartasba mi a tipusszàma.


Magyaràn semmit nem tudtam meg.


Es közben elkelt a kocsi. Tegnap tegnap tették fel.ma már eladva.

Most ig kene kocsit is venni hogy szabályosan le kell csapni egy hirdetesre?

2020. okt. 22. 19:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a folyamatos elütèsekèrt
2020. okt. 22. 19:46
 6/10 A kérdező kommentje:

Masikat mézek most.

Mit jelentenek olyan dolgok hogy forgalombol ideiglenesen kivonva, vagy pl másodlagos jelleg?

2020. okt. 22. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért kerül ennyibe, hogy a prolik tizen-huszonéves, ócska béjemmwével villoghassanak.
2020. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod a gatyádat is felváltva benzinre és szerelőre költeni, akkor ne vegyél 20 éves bontószökevényt.


Én fél évig kerestem használt autót, egyszerűen lehetetlen értelmeset venni. Rengeteg törött, tekert órájú, fosul szervizelt. Az eladó kereskedések folyamatosan hazudoznak. Akik a régi kocsimat megvették, úgy tették fel, hogy garázsban tartott, kitűnő állapotú. Ehhez képest három évig ázott az udvaromon, a kuplung és a fékek egy része csereérett, az indexkart a jóisten tartotta egyben. Ezeket el is mondtam a vevőnek, aki az utolsó pillanatig nem mondta el, hogy kereskedő. Aztán láttam, hogy továbbadta. Hát így megy ez.


Fél év alatt ha 20 autónak nem kérdeztem le alvázszám alapján az adatait, akkor egynek sem (ez a rendszámos kereséssel szemben fizetős, de informatívabb). Egy jutott el a szervizes átvizsgálásig, de arra meg a szerelőm nem adta áldását. A végén vettem egy nagy levegőt meg egy új kocsit és imádom.

2020. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mit jelentenek olyan dolgok hogy forgalombol ideiglenesen kivonva"


Valami okból kifolyólag a forgalomból kivonatták. Például egy végrehajtó tartozás fejében lefoglalta, vagy a tulaj nem fizette a kötelezőt rá, akkor is kivonatják, vagy akár a tulaj saját kérésére is lehet (ez ritka, mint a fehér holló).

2020. okt. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most az, hogy hány tulajdonosa volt kb mindegy szerintem. Az állapot a lényeg, az meg hát vagy értesz hozzá vagy segít valaki.

Nekem segített jó ismerős szerelő. 10 éves autót vettünk, aminek elég sok, talán 5 tulajdonosa volt, de állapot rendben volt. Több mint 1 éve nálunk van. Ha hibája lesz már nem hiszem, hogy az előző tulajok miatt lesz.


Simán van, hogy valakinek túl nagy, túl kicsi egy autó és cseréli.

Vagy mondjuk olyat is láttam, mikor valaki cégeset kapott és azért adta el a sajátot.


Nálam például előző tulaj valami vállalkozás próbálkozáshoz vette az elég nagy autót. Nem jött össze, nekünk meg nagy családhoz tök jól jött.

(mert ugyan tök jó hogy 2,5 millió állami támogatás van új autóra, de még mindig joval olcsóbb volt egy 10 éves használt)

2020. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!