Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek jófogáson. Mit tudok...

Átvertek jófogáson. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy nőtől szerettem volna egy fülhallgatót vásárolni, előreutalást beszéltünk meg. Előreutaltam neki 17 ezer forintot, elköszöntünk azzal a megállapodással, hogy másnap küldi a csomagot. Másnap reggelre a nő letörölte a hirdetést, és az üzenetekre sem tudok reagálni. Felvettem a kapcsolatot a Jófogás ügyfélszolgálatával, akik kb. nem tudtak semmit mondani. Próbáljak meg megegyezni az eladóval, vagy ha nem megy akkor rendőrségi feljelentés. Nincs információm a nőről, csak a neve és a bankszámlaszáma. Ismerőseimtől hallodtam, hogy a rendőrségen egy ilyen piti ügy miatt ,,kiröhögnek”. Mit tudnék tenni?

2020. okt. 28. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor történt ez?
2020. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nemrég, a pénzt szeptember környékén utaltam át, és eléggé leegyszerűsitettem a történetet, de kicsit bővebben: Egy Apple Airpods Pro-t szerettem volna vásárolni, átutaltam a nőnek a 17 ezer forintot, és másnap, vagy 1-2 napra rá, írt nekem, hogy nem küldi el a terméket, mert reggel kipróbálta, és nem működik, és nem szeretne rossz terméket elküldeni nekem. Még gondoltam is hogy milyen rendes, viszont azt mondta, hogy a pénzt jelenleg még nem tudja visszaadni, mert elköltötte valamire, most nincs pénze, és okt. 25.-e után tudja visszaküldeni, amikor megérkezik a fizetése. Beleegyeztem a dologba, mert tudom az, hogy milyen ha meg van szorulva az ember anyagilag. Vártam egy hónapot, az üzenet elérhető volt, és bármikor tudtam neki üzenetet küldeni. Most letörölte a hirdetést (gondolom pont azért, mert nem működik a termék) és a Jófogás sz*r rendszere miatt, a beszélgetés is eltűnt, és nem tudok írni a nőnek hogy mi van a pénzemmel, mert már 25.-e 3 napja elmúlt... Pénz meg sehol.. A jófogás még annyit írt nekem, hogy sikerült beazonosítaniuk a felhasználót, és figyelni fogják a tevékenységeit... Itt vagyunk jelenleg
2020. okt. 28. 18:53
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Hányszor kell még elmondani előre nem utalunk !!!!!
2020. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2015-ben regisztrált, több eladása is volt, megbíztam benne, ennyi. Egyébként rátaláltam a profiljára, csak nem tudok neki privát üzenetet küldeni, mert nincs semmi hirdetése, ezért nem tudom felvenni vele a kapcsolatot. Ez a profilja: [link]
2020. okt. 28. 19:08
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha belépsz, akkor nem lehet az üzenetváltást visszanézni, meg válaszolni meglevőre?
2020. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, látom, bocs. Akkor 1. Jófogást elfelejteni, hacsak nem személyes találkozós a dolog, 2. Feljelenteni az összes ilyet mindenkinek. Ha a zsaru látja, hogy lóg másik négynek ilyen 20 körüli összegekkel, akkor azért lehet pödör egyet a bajszán is, mielőtt majdnem agyonvágja magát a telefonnal, ahogy riadót fúj, nem?
2020. okt. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6: A feljelentésen gondolkozom én is, csak az első probléma az hogy nem ismerek más embereket akiket átvert volna, ezért így csoportosan nem tudunk bemenni. A másik hogy kiskorú vagyok, szóval a feljelentésnél nem lehet esetleg abból probléma, hogy egyáltalán mit kerestem én a jófogáson, amikor a Jófogás 18+-os... Szóval, lehet hogy a végén még én szívnám meg, ezért nem merek lépni, és lehet hogy a nő meg utalná vissza a pénzt, csak mivel nincs hely ahol tudnánk beszélni, ezért nem tudja milyen bankszámlaszámra utaljon, stb... Utálom a Jófogás rendszerét:/
2020. okt. 28. 19:53
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
név alapján keresd meg a facebookon
2020. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem találom, vagyis 2 ember hasonlít rá, írtam nekik Messengeren, még nem válaszoltak.
2020. okt. 28. 20:27
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A feljelentés nem kerül semmibe. Lehet, hogy nem te leszel az első, aki feljelenti, az "ellopott" összegek összeadódnak és akkor már megkeresik a rendőrök és van esélyed, hogy visszakapod a pénzt. Ha nem csinálsz semmit, akkor semmi esélyed.

Egyébként se röhögnek ki, csak sajnos egy bizonyos összeg alatt nem tudnak mit tenni.

2020. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!