Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek jófogáson. Mit tudok...

Átvertek jófogáson. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy nőtől szerettem volna egy fülhallgatót vásárolni, előreutalást beszéltünk meg. Előreutaltam neki 17 ezer forintot, elköszöntünk azzal a megállapodással, hogy másnap küldi a csomagot. Másnap reggelre a nő letörölte a hirdetést, és az üzenetekre sem tudok reagálni. Felvettem a kapcsolatot a Jófogás ügyfélszolgálatával, akik kb. nem tudtak semmit mondani. Próbáljak meg megegyezni az eladóval, vagy ha nem megy akkor rendőrségi feljelentés. Nincs információm a nőről, csak a neve és a bankszámlaszáma. Ismerőseimtől hallodtam, hogy a rendőrségen egy ilyen piti ügy miatt ,,kiröhögnek”. Mit tudnék tenni?

2020. okt. 28. 18:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

Ide írjál: adatvedelem@jofogas.hu


Valami olyasmit, hogy "Tisztelt Adatvédelmi Tisztviselő, az Európai Unió általános adatvédelmi rendeletének (GDPR) 15. cikke alapján ezúton kérelmezem, hogy a rendszerükben regisztrált felhasználói profilom [profil megjelölése], valamint a [profil megjelölése] profilú felhasználó között a jofogas.hu oldal felhasználói felületén xx-xy időintervallumban folytatott beszélgetést indokolatlan késedelem nélkül, de legfeljebb 1 hónapon belül küldje meg részemre, mint önök által rólam kezelt személyes adatokat. Felhívom szíves figyelmét, hogy amennyiben kérelmemnek a GDPR-ban előírt időn belül nem tesznek eleget, úgy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság eljárását kezdeményezem."


Ettől majd valószínűleg jól beszrnak (mivel egy adatvédelmi bírság az nem 2 forint) és megkapod a beszélgetés leiratát.

Akkor már lesz bizonyíték a kezedben a rendőrségi feljelentéshez.

2020. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11 Ha bizonyíték kell a rendőröknek, akkor majd ők bekérik az adatokat. Pont az adatvédelmi bírgág miatt nem fogna kiadni semmilyen adatot neki. A jófogásnál nem hülyék dolgoznak, úgy gondolod nekik nincsenek jogászaik, ügyvédeik és megijednek egy ilyen szövegtől? Majd a rendőröknek kiadják ha kell.
2020. okt. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Szerencsére előrelátó voltam, és teljesen végigfényképeztem a beszélgetésünket még mielőtt törlődött volna, szóval az megvan, és a banki átutalásról is csináltam képeket, az információktól kezdve a ,,Sikeres utalás” feliratig. Holnap elmegyek, és feljelentem, gondolom nem lesz túl gyors procedúra mire meglesz, ha egyáltalán meglesz, mindenkinek köszönöm a segítséget, ha bárkinek van még egyéb tippje akkor nyugodtan írja, és ha lesz valami update az üggyel kapcsolatban akkor majd írok, hogy az utókor baromjai számárai (mint amilyen én is vagyok) legyen ez egy örök tanulság :)
2020. okt. 28. 23:14
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#12, igen, úgy gondolom. ÉN ugyanis meg tudok fogalmazni egy ilyen szöveget úgy, hogy aki ért hozzá, az rögtön látja, hogy ez az ember tisztában van a jogaival és a rendelkezésre álló lehetőségekkel - lásd fent. No persze, ezt a kérdezőből nem nézem ki, ha visszakérdeznek, mondjuk felkérik, hogy igazolja magát, az arra adott reakcióval valószínűleg csak ront a helyzeten. Na meg a NAIH-nál egy ilyen kérelmet elindítani se egyszerű, egy sima e-mail nem elég hozzá, Ákr.-nek megfelelő beadvány kell. Ezért írtam, hogy valószínűleg jól beszrnak, mert ha nem, akkor belőle nem nézem ki, hogy végig is tudja vinni az ügyet. Én végig tudnám.


Ettől függetlenül, ha én lennék egy nagyvállalat adatvédelmi tisztviselője, én valami módon igyekeznék eleget tenni a kérésnek (persze kérném, hogy valahogy igazolja magát), mivel a bírság, a vizsgálat az nagyon nem hiányzik egy ekkora cégnek (minél nagyobb az árbevétel, annál nagyobb lehet a bírság is).

Nem az van már gdpr óta, amit hozzád hasonlóan nyugalmazott rendőr főtörzsőrmesterek szoktak mondogatni, hogy menjen mindenki a fenébe, majd hatóságnak adunk ki adatokat, másnak nem. Egyszer olvasd el azt a hivatkozott 15. cikket talán, hogy mihez van joga BÁRKINEK az adatkezelővel szemben a személyes adatai vonatkozásában.

Itt meg olvashatsz egy határozatot, hogy hogyan lett egy 10ezer forintos vitából 20 milliós bírság:

[link]

Na azok is kva okosak voltak a jogászaikkal, ügyvédeikkel együtt...

2020. okt. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, az, hogy hiteles forrásból nálad van a beszélgetés leirata (vagyis a cég küldte meg) az pont arra jó, hogy a nő ne mondhassa, hogy mondjuk ajándékba kapta azt az összeget (ha már közleménybe se írt semmit, gondolom), aztán a rendőrbácsi meg tényleg körberőhögi és lezárja az ügyet.
2020. okt. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
36%
És most mit vársz mentsen meg a rendőrség a saját naivitásódtól ?
2020. okt. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Jófogáson nincs visszajelzés rendszer, szóval nem lehet tudni, ki mennyire megbízható. Pont ezért csak utánvét vagy személyes átvétel. Előre utalni nem szabad. Manapság legalább is, mert 15 évvel ezelőtt még nem volt ennyi csaló (kb nem értettek annyira a nethez, aki meg igen, az normális volt).

Én max 1-2 ezer forintos cucc esetén utalnék előre. Aki nem hajlandó utánvéttel küldeni, az már eleve gyanús.

Szerintem nem is létezett soha az a fülhallgató, csak a pénzre hajtott az illető.

Elmehetsz a rendőrségre, de 17 ezer forint túl kicsi összeg ahhoz, hogy komolyan foglalkozzanak vele. Le fogják zárni az ügyet rövid úton, hogy a nyomozás eredménytelen.

Ahhoz, hogy legyen is valami, minimum százezres nagyságrendű kár kell vagy több károsult, akiket szintén átvert.

Nekem volt pl egy rongálási ügyem, ahol ismertem az elkövetőt és szemtanúja voltam a rongálásnak. Be is hívták, kihallgatták, de mivel szerintük 20 ezer forint alatti volt a kár, nem történt semmi. Aztán azt a "20 ezer alatti" kárt végül közel 50 ezerért javították meg nekem.

2020. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!