Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az álláskeresési járadék...

Ha az álláskeresési járadék folyósítása alatt nem sikerül állást találnom, mi történik utána?

Figyelt kérdés
November 20-án jár le az ellátásom, akkor kell visszamennem a munkaügyibe. Reméltem, illetve most is reménykedem, hogy nem kell visszamennem, hátha addig sikerül elhelyezkedni, de sajnos nem úgy áll a helyzet. Most is függőben van egy csomó pályázatom, és van még addig két hét, de mi van, ha 20-áig sem vesznek fel sehova? Mit csinál ilyenkor a munkaügyi? Bocs, de először kerültem ilyen helyzetbe és nem látom még át teljesen. Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. nov. 7. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Kiraknak az adatbázisból és máris hivatalosan egyel kevesebb regisztrált munkanélküli lesz.
2020. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Aktív korúak ellátásának esetleges lehetőségéről lejárat előtt fognak küldeni értesítőt havi 22.600 Ft vagy mennyi.


Fél év után meg több pályázatban is előnyösebb feltétellel bírálnak el, mint tartós álláskeresőt, pl. támogatott foglalkoztatás, önfoglakoztatás, vállalkozóvá válást támogatás, stb.

2020. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az aktív korúak ellátásáról akkor tájékoztatnak amikor lejár az álláskeresésid és jelentkezel. Akkor adnak hozzá igazolást is, hogy regisztrált álláskereső vagy. Azzal mehetsz a járási hivatalba.


Jelenleg fél év után csak akkor van támogatott foglalkoztatás, ha minimálbéres munkakörbe alkalmaznának (garantált bérminimumosra nem adnak most és idén már nem is fognak. Jövőre is kétséges. A múlt héten mondták a munkaügyis ügyintézők munkanélkülinek is és foglalkoztatónak is, más-más munkaügyiben) Jelenleg a önfoglalkoztatás, vállalkozóvá válási támogatás sincs.

2020. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Év végén a Ginopos pályázatok keretösszegei már októberben betelnek jellemzően, ilyenkor már az év végi elszámolásokat kezdik meg. Pl. decemberben nem is 14-ig kell leadni az elszámolókat, hanem korábban.

Ettől függetlenül, a kérdező szempontjábó az az érdekes, ha január végén még álláskereső, akkro ugyanúgy jogosult lesz bármelyeik pályázatra a jövő évi első negyedéves keret összegeken belül.

2020. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Ide csak felvesznek, ha dolgozni akarsz:


[link]

2020. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az aktív korúak ellátásáról most "tájékoztattak", mikor visszamentem a lejáró ellátás miatt. Választanom kellett, hogy nyilvántartásban akarok-e maradni. Ha nem akartam volna, egy 45 napos passzív időszak erejéig még nem kellett volna tb-t fizetnem. Maradtam a nyilvántartásban, mehetek a szociális osztályra intézni ezt az aktív korúak ellátása iránti kérelmet. Az ügyintéző nem volt valami segítőkész, még azt se tudta megmondani, hova kell mennem pontosan. Mint valami robot. De úgy alapjáraton az egész rendszer is egy katasztrófa.
2020. nov. 22. 14:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként az a bizonyos szociális osztály konkrétan a kerületi kormányhivatalban van, persze ez is csak némi kutatást követően derült ki, a munkaügyiben a nulla segítőkészséggel megáldott ügyintézőtől hiába is vártam volna bármilyen útmutatást.
2020. nov. 23. 11:54
 8/8 A kérdező kommentje:
A kormányhivatalba viszont csak előzetes időpont-egyeztetéssel lehet bejutni, amit a 1818-on lehet csak kérni, az pedig egész nap foglaltat jelez. Email cím természetesen nincs. Egy vicc ez az egész...
2020. nov. 23. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!