Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, az álláskeresés...

Mit gondoltok, az álláskeresési járadék (munkanélküli segély) alacsony összege és rövid folyósítási ideje nem járul hozzá a munkavállalók kiszolgáltatottságához?

Figyelt kérdés

Az, hogy a járadék összege a minimálbérben van maximalizálva, szerintem kicsit visszás. Ugyanis a munkaerő-piaci járulék valahogy nincs maximalizálva, azt kegyetlenül levonják 500 ezre béralapra is, aztán ha kellene a járadék, akkor kemény bruttó 100 ezret kap az ember kézhez.


Szerintem a folyósítás ideje is rendkívül rövid. 3 hónap alatt a legtöbb ember nem talál munkát.


Egyesek azt mondják, hogy a magas összegű és sokáig járó segély arra sarkalná az embereket, hogy ne dolgozzanak, várják csak nyugodtan a pénzt. Szerintem ez nem feltétlenül igaz, sokkal inkább azt érik el ezekkel a feltételekkel, hogy az emberek nem mernek munkahelyet váltani, inkább maradnak a szar helyen, csak hogy legyen valami, mert ha meg lejár a 3 hónap, akkor csak magadra számíthatsz. Ha normális összeg járna, kicsivel hosszabb ideig, az felpezsdítené egy kicsit a munkaerőpiacot.


A kormány a minimálbér emelésével próbál megoldást találni az alacsony bérekre, holott szerintem egy ilyen intézkedésnek sokkal pozitívabb hatásai lennének. Ráadásul nálunk sokkal jobban teljesítő országokban is működik a több és hosszabb ideig járó segély, ami ellenpélda arra, hogy az emberek emiatt elkényelmesednének.


2016. máj. 25. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Itt az a cél, h nyomorban éljenek az emberek...lsd. még: dolgozói szegénység.
2016. máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

"3 hónap alatt a legtöbb ember nem talál munkát."


Az nem is akar vagy nincs rászorulva.Az más kérdés,hogy nem álmaid munkahelye lesz esetleg.. :-)

2016. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ez az, az a bizonyos "más kérdés". Ha olyan helyre mész, ami "nem álmaid munkahelye", csak kényszerből vállalsz valamit, mert különben éhen halsz, akkor megint csak ugyanott kötünk ki: be vagy ragadva egy szar helyre.
2016. máj. 25. 11:45
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

De egy szar helyen melózás MELLETT miért ne lehetne jobbat keresni?

Ez szerinted miért nem opció? Miért csak az, hogy felmondok és UTÁNA keresek jobbat?

2016. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Na igen, aki dolgozni akar, az fog.

3 hónap bőven elég.

Nem is értem mikor valaki itt írja, hogy már 3 éve itthon van, mert nincs mu.ka.

2016. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lehet munka mellett is állást keresni, csak nehezebb. Egyrészt nem érsz rá állásinterjúkra járni, másrészt ha felvesznek, akkor ugye felmondási idő.
2016. máj. 25. 13:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lejáró szerződésem volt, kerestem előtte is, és azóta is, közben eltelt fél év, sok helyre pályáztam, számtalanszor átírtam ez idő alatt az önéletrajzom, leginkább válaszra sem méltatnak, néha kaptam/ok egy nem önre esett a választásunk levelet, további sikeres álláskeresést kívánva :(.1 állásinterjúra jutottam el, ami mint kiderült közmunka lett volna, ott álltunk szépen sorban a folyóson arra az 1 helyre vagy 30-an, nem vettek fel, pedig elvállaltam volna, meg egyszer berángatott a munkaügyi szintén közmunka meghallgatásra másik 100 emberrel együtt, ami meg vállalhatatlan, 1 hónapos szerződéssel, júliusban kb. 120km-el arrébb táboroztatás sátorban. Ez is inkább csak arra volt jó, hogy most majd törölnek a nyilvántartásból mindenkit, akit nemet mondott erre az ajánlatra, és máris szebb a statisztika, mennyivel kevesebb a munkanélküli.
2016. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

A munkavállalók kiszolgáltatottságához a képzettségük alacsony szintje járul hozzá.

Nem azt kéne támogatni, hogy több pénzt kapjanak, ha kirúgják őket, inkább azt kéne a fejükbe verni, hogy tanuljanak (tanultak volna...) tovább és így ritkábban és rövidebb ideig lenne szükségük ilyen segélyre.


Ja, hogy ez fárasztóbb, mint sírni a több segélyért? Hát ez bizony egyéni szociális probléma... (na jó, nem egyéni, de attól még tény, hogy sokaknak büdös a tanulás/továbbképzés.

2016. máj. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazad is van, meg nem is.

3 hónap alatt nem lehet munkát találni, ez teljesen igaz.

Amikor engem kirúgtak, akkor fél évig tartott. A szakmámban helyileg kb. havonta 1 hirdetés ha megjelent. Beadtam persze több helyre is, de a hiedelmekkel ellentétben, ahol nem hirdettek, soha nem is hívtak fel. Azonnal ment a kukába az önéletrajzom.

Ez meg hülye duma, hogy aki akar dolgozni, az talál munkát.

Diplomás, nyelveket beszélő emberként hadd ne menjek el betanított munkára, ha csak olyan van. Nem könnyű az embernek a szakmájában elhelyezkedni. És azért ez is reális. Én pénzügyön dolgoztam multinál

Pl. jelentkeztem könyvelőirodába is, pedig tudtam, hogy ott nem fognak annyit fizetni, mint amennyit egy multinál kapnék. De azért takarítónőnek nem jelentkeztem, azért ne legyünk már nevetségesek!!!

A másik oldal viszont:

1. Az államnak nincs ezekre pénze. Emelik a nyugdíjkorhatárt, emelik a közalkalmazottak terheit, a munkanélküli ellátás is nevetséges. De őket nem az érdekli, hogy az emberek meg tudnak-e élni, hanem az, hogy nem tudják kifizetni.

2. Amit mondasz, volt olyan a rendszerváltás után. Évekig éltek az emberek segélyből, mert minek menne el dolgozni, ha ugyanazt megkapja munka nélkül is. Azért azt ne feledd el, hogy a bejelentett dolgozók 75 %-a ebben az országban minimálbért kap. A segély és a minimálbér közt szinte semmi különbség nem volt. Igenis sok olyan ember lenne, aki inkább segélyből élne, és nem munkából.

Abban is igazad van, hogy elég nagy szemétség, hogy a fizetésemből már milliókat levontak amíg aktívan dolgoztam, aztán járadéknak meg ugyanannyit kapok, mint a minimálbéres. De ez igaz sajnos az oktatásra meg az egészségügyre is. Mindenkinek egyformán ugyanaz a sz.ar jár, hiába adunk be többet a közösbe.

2016. máj. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9%

"3 hónap alatt nem lehet munkát találni, ez teljesen igaz"


Na ne vicceljünk már.Az elmúlt 15 évben elég sokfelé bejártam már az országban,érdekes én mindenhol tudtam dolgozni...Most is bármikor elhelyezkedek 1 hónapon belül bármelyik megyében... Ya,hogy te diplomával nem vagy hajlandó takaraítani vagy sm melót elvállalni??..az már más tészta..

2016. máj. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!