Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Legmegfelelőbb megtakarítási...

Legmegfelelőbb megtakarítási forma?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy tervvel szeretném kezdeni, és azzal összefüggő kérdésekre szeretnék választ kapni. Tehát, szeretnék külföldön dolgozni, mondjuk 10 évig, ahol havi 1000 eurót biztosan félre tudok tenni(tökmindegy hol, nem az a lényeg, hanem, hogy ez biztos). Szeretnék 5-6 éven belül lakást építeni, amire kb 55-60 ezer eurót költenék. Évi 10k eurót keresek. Ezt ha 5-6 évig szeretném félretenni, tudva, hogy nem szeretnék hozzányúlni előbb, de biztonságban legyen, mi a legjobb megoldás, hogy legalább inflációval egyenértékű hozamot érjek el. Gondolkodtam állampapírba, aminek ha jól tudom 4.95% a hozama. Mit gondoltok? Valamint, az 5. évet követően, mondjuk dolgozok még 5 éven keresztül és 50k eurot meg tudok spórolni, ezt az összeget szeretném befektetni valahol. Én itt ingatlanvásárláson gondolkodok, amit majd ki adok, vagy esetleg osztalékfizető részvényekben. Mit gondoltok? Minden véleményre, tippre kíváncsi vagyok.

2020. nov. 9. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Magyar állampapírba biztos nem fektetnék euróban megkeresett pénzt. Még csak át se váltanám.
2020. nov. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar állampapír, akkor miért nem inkább PEMÁP-ba fekteted, és akkor nem kell váltani.
2020. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyar állampapírt is lehet euróban venni. Infláció +1% volt a kamat nemrég.
2020. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Arany,Bitcoin,Litecoin,
2020. nov. 13. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Fogod azt elásod, amíg a minimálbér nem duplázódik addig az árak se mennek jelentősen feljebb, sőt van ami még lejjebb is ment.



Lehetre meg kockázatokra pedig nem érdemes játszani,

akkor inkább tippmixelj még az is biztosabb...

2020. nov. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!