Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan juthatok egyedül saját...

Hogyan juthatok egyedül saját lakáshoz?

Figyelt kérdés

Havonta 100.000ftot tudok félre tenni, önerőm 3 millió Ft. Család nem támogat, párom nincs.

Hogyan tudnék végre saját lakáshoz jutni Budapest agglomerációjában? Szánalmas, hogy még a szüleimmel élek, mert nem szeretnék albérletet fizetni. De akkor meg főleg nem jutnék semerre, ha albérletet is fizetnék. Ti hogy csináltátok, csináljátok? Hogy jutnak a korombeliek saját ingatlanhoz?

18 éves korom óta dolgozom, nem a hátsómat vakartam soha. :(


2020. nov. 15. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Külföld.
2020. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%
Külföldi munka, 100.000 többszörösét félre téve, 2-3 év alatt kp-ra, alkuképesen vagy árverésen sajátot tudsz venni.
2020. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Sajnos ahhoz én túl gyáva vagyok.
2020. nov. 15. 14:16
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Valami szolgálati lakásos munkahely!


Pl. Honvédség?

2020. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
3 év alatt meglesz a saját erőd, másnak sem azonnal van meg.
2020. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
6-7 millióval már azért be lehet ugrani egy hitelbe, agglomerációban szép kis lakás össze is jöhet belőle.
2020. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Miért kellene külföldre menni?

25 millió környékén már el lehet indulni az agglomerációban.

Mamahotelban soknak tűnik a 100k havi megtakarítás, de saját ingatlanban, hitellel kb el is megy az összes.

Első körben fejleszteni kell magad, hogy belátható időn belül meg tudd duplázni a havi megtakarítást.

Sokat segít, ha találsz egy párt magadnak, aki szintén hasonlóan gondolkozik. Akkor már csok, babaváró, meg minden egyéb szaporodási támogatás is játszik.

2020. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

7-es gondold el, ha ketten gyerek nélkül kimennek teljes ellátással és lakhatással, a két kinti nettó alapjövedelem 90-100%-át( juttatásokal együtt 120%-át ) félre téve (kb. 1 millió/hó) mennyi idő alatt jön össze nekik egy ingatlanra való 20 évnyi hitel, csok kötöttségek nélkül?!


Nekünk 8 hónap alatt megvolt az egyik ilyen vásárlásunk. Igaz 6 éve, azóta emelkedtek az árak, arányosítva az smax 2-3 év, de mégsem tartozol senkinek és nyugodtan tehermentesen élheted az életed a gyerekekkel, akiknek szintén van már ingatlan vásárolva azóta.

2020. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#8: Él/élt kint nem egy ismerős.

Az sem leányálom, ha ilyen szintű megtakarítást akar az ember.

(Vagy pedig nem mosogatni megy, akkor meg itt is boldogulna) Nyilván a kérdező előbbi kategória.

Én sem fogok soha csok-ot vagy bármit felvenni. De itthon is mindenki tud boldogulni aki akar.

2020. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Annyira egyoldalúan nézik sokan ezt a külföld témát.

Akkor ajánlgassuk ezt, ha van realitása.

Pl. ha az ember itthon évek óta stagnál és kilátása sincs jobbra, képezni meg nem akarja magát és van némi kalandvágya, hát induljon neki.

De ha egy friss diplomás mérnökről, vagy orvosról beszélünk, aki egyetem mellett is melózott úgy, ahogy, viszont most tragikusan keres pályakezdőként, az ne menjen sehova, ha nem ez a szíve vágya. Ő itthon is meg fog tudni élni, csak idő felküzdeni magát. Többet árt a karrierének, ha elmegy mosogatni, mint amennyit segít magán.

Van ilyen volt évfolyamtársam. Ma megkeresem a kinti vendéglátós fizetését és igaz hitellel vettük, de van saját házunk.

Ők hazajöttek, van saját házuk, de most kezd az illető karriert építeni, amit már 5 éve elkezdehetett volna. Arányaiban én azt látom, hogy nagyjából 1-2 éven belül bőven utolérem anyagiakban, sőt... Így akkor tényleg annyira megéri?

2020. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!