Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan juthatok egyedül saját...

Hogyan juthatok egyedül saját lakáshoz?

Figyelt kérdés

Havonta 100.000ftot tudok félre tenni, önerőm 3 millió Ft. Család nem támogat, párom nincs.

Hogyan tudnék végre saját lakáshoz jutni Budapest agglomerációjában? Szánalmas, hogy még a szüleimmel élek, mert nem szeretnék albérletet fizetni. De akkor meg főleg nem jutnék semerre, ha albérletet is fizetnék. Ti hogy csináltátok, csináljátok? Hogy jutnak a korombeliek saját ingatlanhoz?

18 éves korom óta dolgozom, nem a hátsómat vakartam soha. :(


2020. nov. 15. 14:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%

Ez is egy sztereotípia így, hogy csak mosogatni lehet "ohne ende ".

Én is anno mosogatóként kezdtem,szakképzettként is, mivel teljesen más rendszert, felfogást, munkakörülénykeet kapsz, mint itthon. Most 10 év után helyettes vezető vagyok, a bérem azóta 3-szorozódott.


Engem megnyugtat, hogy nem csak a saját diákitelem és lakáshitelem kérdése oldódott meg, hanem a gyerekeké is. ( Itthon még mindig az elsőnek felvett hitelt törlesztgetnénk és élnénk jelzáloggal a fejünk felett , ami uyge addig bármikor lehet " a banké" is ).

Családban van olyan két diplomás 10+ éve praktizáló ügyvéd, akinek pl tavasszal elrendelték a végrehajtást az ingatlanra 8 milliós hitele kapcsán.


Mellette attól még ugyanúgy abszolváltam újra kezdve a tanulmányokat.( amit itthon munka család és vállalkozás mellett nehezen tudtam kivitelezni, állandóan passziváltam a féléveket a végén el is küldtek ). Másoddiplomás képzést meg vendéglátóin végzem.


Vendéglátósként pedig olyan tapsztalatokat tudok gyűteni,aminek itthon is hasznát veszem. A család a vállalkozásomban tud dolgozni, így könyebb egyeztetni a gyerekek idejét is, nem vagyunk munkahelyhez kötve. Viszont mint ilyen tevékenység, magában horodozza azt is, hogy folyamatosan képezni kell magunkat akár külföldön is, de nem volt ez másképp ezen a területen 10-30-50 évvel ezelőtt sem,ugyanúgy jártak ki külföldre továbbképzésre emberek, csak akkor még állami vállalatok ( pl. Hungarn Hotels) küldték őket.


Amíg nincs gyerek könnyebb mozogni és egy 3-5 év nemzetközi tapasztalattal már itthon is könnyebb lehet elhelyezekedni, mint egy friss diplomával.


A hitel, meg az utolérem nagyjából, jövőbe mutató feltételezések, arra hogy biztos jól alakulnak majd a dolgaid, csakhogy sokszor befolyásolják ezt olyan külső hatások és tényezők, amire nincs ráhatásod, de annak hatása lehet a Te jövedelmi helyzetedre, vagy életedre az előre be nem kalkulálható élethelyzet változások miatt.

2020. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#11: Nagy kaland, öt év után én itthon is dupláját keresem a kezdeti béremnek úgy, hogy nem mosogattam meg ilyesmi, hanem csak szakirányú, végzettségemnek megfelelő munkakörben dolgoztam mindig, nem kellett vállalkoznom. Gyakorlatilag első munkahelyem. Ha váltanék, most rá tudnék dobni a jelenleginek még 40-50%-át simán, tehát 5 év után is tudnám a kezdeti bérem háromszorosát keresni.
2020. nov. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Igen. Az én helyzetem pont ugyanannyira jövőbe mutató feltételezés, minthogy a körülmények ismerete nélkül mindenkinek azt tanácsolják itt, hogy menjen külföldre, jobban jár. :)

Szerintem ez közel sem ennyire egyszerű, nem mindenkinek az a szíve vágya, hogy külföldön éljen. Nekem nem az. Annak ellenére sem, hogy tudom mérnök párosként mennyivel jobban keresnénk. Itthon is kényelmesen éldegélünk a saját jövőbe mutató feltételezéseinkkel (inkább tudatos tervezésnek nevezném).

Pont az a korosztály vagyok, ahol sorra jönnek haza a 4-5-8 évig kint gyűjtögető ismerősök. Láttam eleget ahhoz, hogy ne érezzem annyira egyszerűnek a dolgot, hogy mindenkinek azt ajánljam húzzon el külföldre anélkül, hogy tudnám ki ő, mi ő, mivel foglalkozik, milyen céljai vannak, van-e lehetősége előrébb jutni itthon, vágyik-e külföldre, stb. Nem vagyok ellene, de ilyen információk hiányában nem is gondolom, hogy egy ilyen ideböfögött mondat lehet csak is a megoldás a kérdező problémájára.

2020. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

Én nem is feltétlen ajánlgatom mindekinek, csupán erre válaszoltam saját tapasztalatból: "Ti hogy csináltátok, csináljátok? ".


Inkább azt érzem, hogy ha valaki le meri írni, hogy külföld, lásd első két választ, akkor pont az ellentettje áll fent, hogy Te vagy Ti győzköditek saját magatokat, vagy próbáljátok a kérdezőt, hogy ne menjen és inkább hitelt vegyen fel -. Mert ugyan nem saját, csak mások péládáját külső szmlélőként látva,- amikről lehet, hogy épp foglamatok sincs a háttérről , hogy milyen élethelyzet miatt rangsorolta hátrébb a saját itthoni karrier lehetőségét, vagy tette azt amit tett- és adott esetben él tehermentes ingatlanban azóta is, úgy ítélitek meg, hogy az nem jó.


Vállalkozásnak is megvannak a maga előnyei, így pedig nyilván nem csak a külföldi fizetés a mérvadó a jövedelmi helyzetben, ha több forrásból van bevételed, amihez faék egyszerűséggel próbálod hasonlítgatni a hazai fizetési lehetőségeket. De amíg nem vagy benne, nyilván más véleményed is lehet róla amit el is lehet fogadni.


Sorolhatnám itt napestig az előnyöket, hátrányokat csak sok értelme nem lenne, mert nem célom a meggyőzés. Én örülök annak, hogy többlábon állok, nemzetközi és hazai karriert is tudok párhuzamsoan építeni és nem gond, ha épp csak én keressek a családban akár éves távlatban is, mert el tudom tartani a családom és nem "csupasz seggel" tudom az életnek indítani a gyerekektet csak azért, mert nem épp úgy gondoltam, hogy előbbre való a komfort zónás itthon lét és a lakáshitel fizetése addig amíg felnőnek.


Ez is egy út, meg létezik sokféle másik út is. Én a sajátomról tudok beszélni csak hitelesen.

2020. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én azt érzem, hogy te próbálod győzködni a válaszolókat, hogy mennyivel jobban csinálod te, mint bárki más.

Ahogy te is leírtad a jogász családtagod történetét, úgy én is leírtam azt, amit én láttam ismerősi körben.

Nekem teljesen mindegy ki megy külföldre és ki nem. Én nem akarok sem meggyőzni, sem lebeszélni senkit. Nem vagyok külföld ellenes, mint említettem.

Arra próbálnék rábeszélni mindenkit, hogy gondolja végig reálisan a saját életét és a saját lehetőségeit, mert közel sem biztos, hogy az a jó megoldás, amit más választana. Itthon is lehet boldogulni és ahogy mondani szokás, külföldön sincs kolbászból a kerítés. Itthon és külföldön is alakulhat az ember sorsa ezerféleképpen. Nem feltétlenül jó irányba.

Szerinted ha neked bejött külföldön, nekem pedig itthon, akkor mennyire tudunk összehasonlítható és reális álláspontot képviselni abban, hogy melyik a jobb irány egy olyan ember számára, akiről semmit nem tudunk?

2020. nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

Én továbbra sem értem, hogy miért akarnál itt bármit hasonlítgatni, ahhoz képest, hogy azon kívül gyakorlatilag mást sem teszel.


Sajt tapasztalatot leírtam, ha már az volt kérdés.


Valaki írta a honvédgéget is, teljesen jó. Létezik egy rakat olyan m csak honvédségi vagy közszférás állás is, ahol vagy szolgálati lakás van, vagy labérleti hozzájárulást fizetnek a fizeés mellé. Más meg itthon nyavalyog, hogy drága az albérlet, és inkább hitelt éri meg felvenni.


Átgondolni át lehet, csak mint írtam létezenek élethelyzetek és élethelyzet változások, amiket nem tudsz befolyásolni. Az, hogy ezt vannak akik kivédik pl. azzal, hogy egy ingatlanra valót összeraknak külföldön mosogatással, vagy bármivel, teljesen felesleges hasonlítgatni ahhoz, hogy miért nem karriert épített itthon.


Neked van itton karriered, de jelzáloggal a fejed felett élsz hitellel.

Ő lehet azt mondta, átgondolta, neki költség/haszonba többet ér ha van egy biztos pont ami tehermentes és ha összedől a világ akkor is van egy ingatlana ahol meghúzza magát. Nekem megint mások a szempontjaim, mert nem egy ingatlan miatt csinálom. Élethelyzet függő is, hogy kinek mi "éri meg" jobban.

2020. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Éppen ezt mondom én is. Nem lehet úgy elintézni egy ilyen kérdésre a választ, hogy "menjél külföldre". Én erre harapok. Nem azért, mert baj lenne külfölddel, hanem mert egyáltalán nem lehet és nem is szabad ezt ennyire lesarkítani. Ahogy azt sem, hogy "maradj itthon és dögölj éhen".

Meg kell vizsgálni az egyén élethelyzetét és minden egyéb körülményt, amire igyekeztem feljebb rávilágítani.

Rólam pl. nagyjából egy körülményt ismersz. Hogy van jelzáloghitelünk. Nem ismered ennek az összegét, sem a foglalkozásunkat, sem a bevételeink forrásait és mértékét, sem a megtakarításaink összességét, az esetleges befektetéseinket, semmi egyebet. Mégis úgy tekinted, mintha ott lógna a kaszás a nyakunkban minden percben a jelzálog miatt. :) Ez sem ennyire egyszerű. Lehet hogy már rég kitudtuk volna fizetni, de oka volt, hogy nem tettük egyelőre, nem?

2020. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát pont ezt írtam fentebb is :-).


Attól mert "látsz" valakit aki mosogatott kint, még nem biztos, hogy jobban jártál itthon. Pedig erőteljesen próbáltad itt bizonygatni magadnak.


Jelzálogot arra értem, hogy nekem is volt fejem fölött jelzálog amivel éltünk úgy. Amióta nincs, azóta sokkal másabbul tekintek ugyanarra a dologra, hiszen nem vagyunk kitéve olyan változóknak amiket ha nem tudunk befolyásolni, akkor esetleg veszélybe kerülhet a lakhatásunk.

2020. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Bizonygatni magamnak!?!? :D Nincs szükségem arra, hogy bármit is bizonygassak magamnak (főleg nem itt). Látom, amit látok.

Nagyon nem egy rugóra jár az agyunk, de nem baj, így szép a világ... ezt már más kérdéseknél is megfigyeltem. :)

Befejeztem a kérdés szétoffolását, szerintem már lényegesen eltértünk az alap témától.

2020. nov. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!