Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nincs munkám,...

Mit tegyek, ha nincs munkám, de személyi kölcsönre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Költözéshez lenne rá szükségem. Sajnos ismerőstől kölcsönkérni nem tudok. Mit tehetek, ha nincs fedezetem, és jövedelemigazolásom?
2020. nov. 17. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Keresel munkát elsősorban.


Nem fognak neked személyikölcsönt adni, ha nincs igazolható jövedelmed.


Gondolom nem akarsz eladósodni egy költözés miatt.

2020. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már így is van egy kis adósságom (kb. 80 ezer forint), teljesen mindegy. Nem tudok elmenni dolgozni, mert itt a falumban nincs munka, pont ezért kellene kölcsön, hogy elköltözhessek, és munkát vállalhassak, városban.
2020. nov. 17. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

A legközelebbi város meg 100 kilométerre van és busz se jár a faluban?


Mi a végzettséged? Mihez értesz?


Amúgy fordítva gondolodsz. Először munkát kell keresned és utána gondoskodni a lakhatásról (ami akár szolgálati lakás is lehet, ha olyan a munkahely). Azért kár egy újabb hitelt felvenni, hogy elköltözz egy helyre, ahol nem is biztos, hogy lesz munkahelyed (ráadásul a bank nem fog hitelezni neked így).

2020. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az állás biztos, de 200 km-re nem tudok bejárni innen. Vendéglátós vagyok, érettségivel, és két nyelvvizsgával. A falunkban bezárt minden a koronavírus miatt, ezért kényszerülök elmenni. Az utcán nem alhatok az első fizetésig.
2020. nov. 17. 15:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem megoldható
2020. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem fognak neked kölcsönt adni, kár erről beszélni.

A bankot baromira nem érdekli, hogy te állhatsz, vagy nem állhatsz az utcán az első fizetésig, őket az érdekli, hogy ha nem fizeted a törlesztőrészleteket, akkor akár végrehajtóval be tudják-e rajtad hajtani a teljes tartozást. A bank nem egy szociális intézmény.

Még nekem se adtak volna kölcsön mikor nem volt munkám, pedig nekem még ingatlanok is voltak a nevemre íratva annak idején öröklési szempontból (ezek miatt nem kaphattam szociális segélyt sem, mert nem voltam vagyontalan, mondták, adjam el aztán éljek abból).

De a bank meg nem is ingatlaniroda, hogy a ki tudja mennyire eladható ingatlanjaid árverezésével foglalkozzon.

Nekik havi rendszeres jövedelem kell a kölcsönre biztosítékként, és az se úgy, hogy bementél valahova és felvettek, hanem csak akkor fogadják el, ha az már legalább 3, vagy 6 hónapja érkezik a számládra.

Az, hogy mennyit adnak, az meg a fizetésed nagyságától függ.

2020. nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kérdésem mi a szakmad mihez értesz ahhoz Higy kölcsönt tudj felvenni El kell állni dolgozni ha van 6 hónap munkaviszonyod akkor talán lehet adnak meg vizsgálják hitelképes vagy e ha igen akkor adnak
2021. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Menj el dolgozni úgy nem kapsz hitelt
2022. febr. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!