Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes fektetnem 1...

Mibe érdemes fektetnem 1 millió Ft-ot, ami 1 - 2 év alatt a legtöbbet hozná biztonságosan?

Figyelt kérdés

2020. nov. 21. 03:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Állampapír (PMÁP)
2020. nov. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nézzétek, osztottam-szoroztam. Ha 30 millio ft-ot nézünk.


Ha értékpapírba fektetem, vagy bankba teszem, durván 5% kamatra számíthatok, ami évente 1,5 millio ft.


Ha veszek a 30 million egy kétszobás lakást bp-en és ezt kiadom albérletbe, ez, kb 110 ezer, plusz rezsi áron kiadva, évi 1,3 millio ft.


Tehát még el sem érném vele a síma értékpapír kamatot és közben izgulhatok, hogy hogy lakják le a lakást és meddig fizetnek..stb?


Az ellenérv erre az lenne, hogy a lakásárak mennek fel. Ez lehet eddig így volt, de ez nagyban függ a lakástól is, hogy milyen helyen van, milyen állapotban és milyen a piac.


Lehet, hogy pár évente fel kellene újítani, költeni kellene a lakásra. Meg most amúgy is pang a piac.


Úgyhogy lehet vacilálni pro-kontra, hogy befektetés vagy lakásvétel?

2020. nov. 21. 23:44
 3/5 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom a mai politikai helyzet, kormány unio-s viták..stb, ilyen állampapír csak egy darab papír...bármi történhet.


Így inkább egy 2 szobás lakást érdemes venni bp-en, főleg most, hogy lentebb is mentek az árak. Ez azért valós értéket jelent, ez lesz a jó. De, ha valaki jobbat tud, ne tartsa magába! :)

2020. nov. 22. 00:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Most akkor 1 millió Ft-ról beszélünk vagy 30 millióról?

1-2 évről vagy hosszú távról?


Nagyon nem mindegy....

2020. nov. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4#. 30milliorol. kb 3 év alatt.
2020. nov. 22. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!