Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MBVK árverésen ingatlan...

MBVK árverésen ingatlan vásárlás menete?

Figyelt kérdés

Valaki tisztában van a részletekkel a licitálás/vásárlás menetét illetően?

A 6000 Ft-os regisztráció megvan.

Ha licitálni akarok, akkor az előleget licitálással egyidőben kell fizetni?

Ha érkezik magasabb licit, az előleg visszajár?

A végrehajtót ilyenkor már megkerülni nem lehet? Direktben ajánlatot tenni a tulajdonosnak?

Ha csak tulajdoni hányadot árvereznek, akkor hogyan lehet a gyakorlatban kivitelezni a megállapodást minden tulajdonossal? A cél az 1/1 tulajdon megszerzése lenne.

A tulajdonos köteles beengedni az ingatlanba megtekinteni? Akár többször is?



2020. nov. 22. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Előleget előbb kell fizetni. Ezzel jelzed, hogy komoly a szándékod.


Az előleg visszajar, ha nem te nyered.


Ilyenkor már nem lehet megkerulni a végrehajtot.


Azt nem tudom, hogy a többi tulajdonossal hogy lehet, de számítani kell több évig tartó hercehurcara is akár, ha valamelyik nem elérhető vagy nem hajlandó.


Nem köteles beengedni, sőt... A legtöbb esetben akkor látod az ingatlant belülről, ha már a tiéd.

2020. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez így elég nagy szívás.

Ezek szerint nem érdemes megkeresni a végrehajtót, hogy az árverést leállítva megállapodjunk az esetleges összes tulajdonossal?


Korábbi kérdéseknél említettek ilyet.

2020. nov. 23. 08:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér. Miért ne? Kérdezz rá.
2020. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak mondom,hogy novemberben vettem egy lakást licitálva.Előtte elmentem a helyszínre,megkérdeztem a szomszédokat,hogy laknak e benne.A válasz az volt,hogy már nem lakik benne senki.Enyém lett a legnagyobb licit.Végrehajtónál megvolt a papírmunka.Ekkor kaptak értesítést az előző tulajok,hogy 30 napon belül adják le a kulcsokat a végrehajtónál.Ők viszont ilyenkor már letojják az egészet.Letelt a 30 nap.Hívott a végrehajtó,hogy nincs kulcs.Írjak birtokbavételi kérelmet a helyi jegyzőnek aki majd májusban felnyittatja nekem az ingatlan jegyzőkönyv felvétele mellett.Májusig ugyanis kilakoltatási tilalom van és hiába nem laknak ott akkor is várnom kell.Szóval ilyen szívás is van.Hátha még laknának is benne...
2021. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az eladókkal fel tudod venni a kapcsolatot ha esetleg kimész a lakcímre és ott tartozkodnak.Akkor tudsz velük beszélni a végrehajtást ők le tudják állítani (te nem) ha befizetnek bizonyos összeget a végrehajtónak és nyilatkoznak arról,hogy havi részletekbe kiegyenlítik stb...DE te nem tudhatod,hogy mennyi tartozás van a lakáson.Sokszor nagyobb a tartozás ,mint az ingatlan értéke.Legutóbbi lakásnál amit vettem 1 millió ft volt a kikiáltási ár,de a lakáson igazából 8 millió ft tartozás volt több bank felé és a közüzemi szolgáltatók felé is.Szerintem sose érdemes egyezkedni az eladókkal.
2021. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ha aztirják h tehermentes, akkor hogy lesz rajta 8m tartozás bankfelé?
2021. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!