Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezek alapján hívhatom magam...

Ezek alapján hívhatom magam középosztálybelinek ?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez a fogalom mindenkinek relatív , éppen ezért teszem fel ezt a kérdést , mivel érdekel mások véleménye is .

Koromból adódóan szüleimmel élek Budapest ( a belvárosban ) egy 4 szobás lakásban . Ezek mellett van még 2 ingatlanunk szintén Budapesten a külvárosban .

Az összes tech cuccom apple a gépem a telefonom a monitorom a tabletem és minden más egyéb .

Öltözködés területén mindig próbálok egyedi maradni ezért nemvagy csak nagyon ritkán veszek könnyen hamisítható , tömeggyártott ruhákat pl Gucci vagy LV hanem inkább olyanokat amiket kevésbé vagy egyáltalán nem hamisítanak pl napapijri , ellesse , Armani és hasonlók .

A szüleim jól keresnek és minden hónapban kapok kb . 50-100 ezer Ft zsebpénzt + mégegyszer ugyan ennyit ruhákra ( de van , amikor többet is ) .

Alapvetően a hétköznapokban sem szeretek felvágni a pénzzel így most sem erről lenne itt szó .

Még mielőtt jönnének a szokásos “ kamu kérdés “ - es kommentek elmondanám hogy nem , ez a kérdés nem kamu .

Csupán csak annyi lenne a kérdésem hogy ezzel már elérem e az átlag magyar szintet vagy nem .



2020. nov. 28. 03:48
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
64%
Nem nagyon van itt középosztály. Amit leírtál, az az lenne normális helyen, de nem közelít se átlaghoz, se mediánhoz errefelé, ha érted, mire gondolok.
2020. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
26%

Hiába írjátok le tízen, hogy „te nem vagy középosztály, csak a szüleid”, ha a szülei azok, akkor bizony ő is. Eleve aki beleszületik ebbe a közegbe, azt megtartja a közeg, nem kell attól félni, hogy gyári szalagmunkás lesz nettó kilencvenért, még ha jól is esik ezt képzelnetek. :P

Szerintem felső középosztály, amit leírtál, kérdező, azon belül ha az Apple terméket azért veszed, mert ki tudod használni a lehetőségeit és ez felel meg legjobban az igényeidnek, akkor normál felsőközéposztály vagy, ha meg azért veszed, mert almás logó van rajta, akkor sznob felsőközéposztály. A Napapijri, Ellesse tipikus középosztálybeli holmi, a Gucci, LV holmik egy szinttel efölött vannak, szóval ha a „próbálok egyedi maradni” valóban azt jelenti, hogy „ilyen sok pénzem azért nincs”, akkor középosztálybeli vagy, de ha lenne rá pénzed, csak nem tetszenek, akkor már gazdag vagy.

Még a helyesírásra kellene gyúrni, és akkor értelmiségnek is tűnhetnél, ami még menőbb.

2020. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%

"Szerintem felső középosztály, amit leírtál, kérdező, azon belül ha az Apple terméket azért veszed, mert ki tudod használni a lehetőségeit és ez felel meg legjobban az igényeidnek, akkor normál felsőközéposztály vagy, ha meg azért veszed, mert almás logó van rajta, akkor sznob felsőközéposztály."


Ezt te komolyan is gondolod, vagy csak felmondtad a kötelezőt? Az apple termékeknek semmilyen olyan extra lehetősége nincs, ami megéri az érte kiadott kb 50%-os felárat. Ezért maradhatunk abban, hogy nem csak, hogy a sznobok, de leginkább az újgazdag vagy csak gazdagnak látszani akaró réteg veri magát az applera. Így gondolkodásban ez semmilyen szinten sem középosztálybeli, inkább munkásosztály, a jövedelemtől függetlenül.

2020. dec. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
63%

"Az apple termékeknek semmilyen olyan extra lehetősége nincs, ami megéri az érte kiadott kb 50%-os felárat."


Lassan már nem is beszélhetünk felárról. Meg azért van egy megbízhatóság meg egy nagyon jól kitalált átjárhatóság almás kütyük közt (tod, ecosystem), ami itt egy pc, ott egy samu telefon, de a tévé má LG, mindent neked kell kijárni, és még fura anomáliák is előfordulnak. Amikkel ha bombázod az ügyfélszolgálatokat, megy az egymásra mutogatás, de persze csak miután a lepattintgatás nem válik be. Ehhez képest persze több is 50%-nál a felár, de ha nem akarod, hogy az utadba álljon a technika, például mert melózni kéne, akkor elég egyértelmű, hogy inkább az a kényelmes kis börtöncella, ahol a pöcsödön kívül nagyon nincs mit szerelgetni. És megkapod ugyanakkora felárral is a katyvaszt, és még ha márkahű vagy valaki másnál a felsőbb kategóriában, akkor se lesz annyira átgondolt és kezes kis egység a kütyüid összessége. Meg nem is lesz annyi évig támogatott frissítésekkel kb semmi.

2020. dec. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
*ami másabb, mint itt egy pc...
2020. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
#13 Nekem sose volt Apple termékem, egy designer ismerősöm használja, meg még egy barátom, akiből nem nézem ki, hogy sznob lenne, az ő véleményük alapján írtam.
2020. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

12-es :

Igen volna rá pénzem viszont egy idő után meguntam hogy mindenki kinevetett hogy 300000-ért képes voltam venni egy pólót ezért mostanában nem veszek már semmilyen nagyobb márkás ruhát , nekem elég ha én tudom hogy drága egy ruha nem kell hogy más is tudja .


13-as :

“Ez semmilyen szinten sem középosztálybeli , inkább munkásosztály”

Úgy gondolom hogy egy munkásosztálybeli embernek nincs 20 milliós Mac-gépe , de ezt mindenki döntse el magának ( nem vagyok sem sznob , sem burzsuj és még csak újgazdag sem bár a kettő pontosan ugyan azt jelenti de ettől most tekintsünk el . Sőt ezek mellett még gazdagnak sem hívnám magam ... na ilyenkor mi van ? )

2020. dec. 12. 02:21
 18/33 anonim ***** válasza:
Próbáld már ki, hogy nem teszel szóközt az írásjeleid elé! Azonnal látszik, hogy csak egy vergődő boomer lehetsz.
2020. dec. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
A brahiból macpro is tiszta értelmes felvetés. Ekkora összegeknél azért mindenki kicsit többet gondolkodik ennél. Úgy is mondhatnánk: célja kell legyen, elvégre csak egy eszköz. Akinek nem számít a pénz, annak azért annyi esze kéne legyen, hogy nem hajigálja a levegőbe. Persze akinek a pénzéért mások dolgoznak meg, annak önerőből kéne felfognia, hogy nem a költekezés lesz a termékeny tendencia.
2020. dec. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Komoly összegekben mertem volna fogadni, hogy a munka célú felhasználással fogtok jönni :) az átlagember nem a 20 milliós macet használja, és aki azt megveszi, akár a vállalkozásának, az magyar viszonylatban nagyon nem a középosztály tagja (kérdező, így buktattad le a saját álnaivitasod is).

Az átlag áruhitelből és/vagy kuporgatásból fedezi az apple termékek költségeit. Az értelmiségi pedig körbejárja a lehetőségeket és nem vakítja el egy márkajelzés, ha egy szabadidős célra vásárolt készülékről beszélünk. Ez egy tökéletes példa arra, hogy középosztálybelinek lenni nem pusztán az anyagi helyzet fokmérője, hanem egy sor másé is.

2020. dec. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!