Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az új lakásfelújítási támogatá...

Az új lakásfelújítási támogatás kapcsán honnan tudom előre hogy jogosult vagyok e a támogatásra?

Figyelt kérdés
Mert ugye utólag beadom a számlákat és akkor bírálják el. De előre honnan tudom hogy meg fogom e kapni?
2020. dec. 7. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, lesznek/vannak feltételei a támogatásra jogosultságnak. Ha azoknak megfelelsz, akkor gond nem lehet. Feltételek biztosan a jogszabályban lesznek benne.
2020. dec. 8. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A közlönyt alaposan el kell olvasni. Ettől függetlenül óriási pofára esések lesznek majd, ez biztos.
2020. dec. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a közlönyt kell alaposan elolvasni, abban minden feltétel egyértelműen szerepel. Csak arra is nagyon kell ügyelned, hogy a felújítás befejezésekor, a számlák benyújtásának az időpontjában is meg kell felelned a feltételeknek, nem elég csak most!

(pl. nem töltheti be közben a gyermeked a 25 évet, nem költözhet el, nem lehet köztartozásod, nem szakadhat meg tartósan a tb-jogviszonyod, stb.)

2020. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: Egyébként állítólag a 02.01.-én induló, ehhez a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes hitelt nyújtó pénzintézetek vizsgálják a jogosultság feltételeit.

Ettől függetlenül a benyújtáskor az Államkincstár újra vizsgálja, tehát mint írtam, a befejezéskor is meg kell felelni a feltételeknek.

Azonban a pénzintézet vizsgálata már egy előzetes kontrollt jelenthet,de ennek részleteiről még nem jelent meg a rendelet.

2020. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hiába vizsgálják a jogosultságot, ha mondjuk az illető olyan munkálatokat fog végeztetni, amikre nem jár támogatás. Vagy az emberek egy része még mindig úgy gondolja, hogy elég ha az anyagköltségről van számlája. Vagy kicsúszik a határidőből, stb. Egy csomó buktató van még azokon a dolgokon kívül, amit valóban vizsgál a bank.
2020. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!