Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek milyen bevált módszere...

Kinek milyen bevált módszere van arra hogy a pénzügyeit kordába tudja tartani mindennap anélkül,hogy fognà a fejét hogy “hova ment el a pénz”?

Figyelt kérdés

Gondolok pl a klasszikus kockàs füzetre,vagy a telefonba való beírásra mindig,amikor költünk,de mivel ez életszerűtlen számomrahogy mindig,minden kiadásomat feltudjam anélkül jegyezni hogy elfelejteném,ezért gondoltam megkérdezem hogy ki hogyan kezeli az életének ezt a részet.

Minden normális kommentet,segítséget köszönök előre is!:)



2020. dec. 10. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
El kell rakni a blokkot meg készpénzzel kell fizetnj
2020. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Fizess mindenhol kártyával, így a netbankban ott a kimutatás.
2020. dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

A költések figyelésére:

Mindenhol kártyás fizetés és naponta-kétnaponta beírni excelbe.

Kp-s fizetéseket fel kell írni, de abból nincs sok.

Hónap elején összesítést készíteni az előző hónapról.


Ezen kívül havonta felírom az összességében mennyi vagyonom van. Abból lehet látni, hogy merre haladok.


"a pénzügyeit kordába tudja tartani"

Kordában vannak tartva maguktól is. Nem veszek hülyeségeket, de ha megkívánok valamit azt meg tudom venni, mert eleget keresek hozzá.

Nincs igényem se nagyképernyős TV-re, se Iphone-ra stb. így nem kell különösebben odafigyelnem.

2020. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Van egy formanyomtatványom, a hátulja csíkos, oda irom fel, hogy mukor mit vasaroltam es mennyiert, es milyen kategóriába. Az elején pedig már csoportosítva van, ezt honap végén adom össze és töltöm ki
2020. dec. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Egy trükköm van csak, de ez már 25 éve folyamatosan bevált: mindig igyekszem, hogy sokkal többet keressek, mint amennyit elköltök. Hidd el, működik!
2020. dec. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
A legjobb módszer, ha vannak céljai az embernek, amit nagyon szeretne elérni. Minden költésednél eszedbe jut, hogy megveszed-e vagy inkább nem, hogy hamarabb élére amit szeretnél. Priorizálod a költéseidet. A megtakarítást pedig hó elején teszed félre.
2020. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Az már rég rossz ha folyamatosan ezt kell m nézned
2020. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem iszom, nem drogozom, nem dohányzom, gond letudva!
2020. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Hó elején előre beosztom a pénzt: pl 120 ezer megy lakhatásra, 15 ezer benzinre, 90 ezer ételre, 10 ezer háztartásra, 100ezer lakás önerőre stb stb. Így felosztom az egész fizetésemet kategóriákra.


Ennek alapján tervezem be a hónapomat. Vezetem a költéseimet egy applikációba ( pl.: you need a budget, every cents, wallet stb). Ott látom, hogy mennyi van még például az ételkeretemből arra a hétre vagy hónapra, és az alapján gazdálkodok. Előtte egy sima excel táblázatba vezettem a kategóriákat.

Nekem sokat segít, hogy hó elején utalok a megtakarítás számlára, így esélyem sincs elkölteni hülyeségre.

Mindent kártyával fizetek és este 4 perc alatt beírom az aktuális költéseket. Ha valahol mégis csak készpénzzel lehet, akkor elrakom a blokkot és otthon este így írom be.

2 éve csinálom, nekem bevált. Azóta így spóroltam 2 külföldi útra, lakás önerőre stb.

2020. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

En is ugy csinalom mar 9 eve, mint a 3. hozzaszolo. 98%-ban kartyaval fizetek, az SMS-ek alapjan 2-3 naponta beirom a Google sheet-be. (Revolutot es hasonlokat ugyanigy.)

Keszpenzes koltseket igyekszem meg aznap beirni, hogy el ne felejtsem.


Aztan ho vegen atnezem a bankszamlakivonatot, nem maradt-e ki valami, illetve megnezem a ho elejei es vegi egyenleget (bankszamlat es keszpenzt is), hogy van-e elteres.

2020. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!