Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Amerikából rendelek $40...

Ha Amerikából rendelek $40 értékben, kell rá vámot fizetnem? Ennek mi a menete?

Figyelt kérdés
Ha ajándékként adják fel, ezt meg lehet úszni?
2020. dec. 13. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
kell. Sehogy! Fizesd ki, ha már kell amcsiktól cucc.
2020. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Erősen necces...

Egy ideje nagoyn odafigyelnek a kamu-ajándék csomagokra!

2020. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2020. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A vám a legkisebb gondod, áfát kell rá fizetni
2020. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A vám és az áfa is a kisebb gond, a nagyobb, hogy vámkezelési díjat kell fizetni, ami futárszolgálatoknál azán 6-8 ezer forint is lehet...



Na az az igazi lehúzás

2020. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előfodulhat, hogy kell. Ahogy írták, nem annyira vámot, inkább 27% ÁFA-t és vámkezelési díjat.

Gyakorlatban nekem már sok 40-60 dolláros rendelésem volt, ahol nem történt semmi, simán megkaptam.

Ha nem lenne szerencséd, emailben/levélben értesülsz róla, hogy a csomagod vámeljárás alá került és nyilatkoznod kell mi az, mennyi az értéke és kitől milyen címen kapod. Rendelt termék esetén kell a vásárlási bizonylat.

Ha fizetési kötelezettséged keletkezik, azt a kézbesítés során a postánál, futárnál rendezed.

2020. dec. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Gyakorlatban nekem már sok 40-60 dolláros rendelésem volt, ahol nem történt semmi, simán megkaptam."


Azért ehhez nem árt pár dolgot figyelembe venni:

- sok függ a csatornától: a futárszolgáltatok sokkal jobban megfogják a tételeket, mint a posta

- az elmúlt kb 5 évben mindenhol sokat javult a felderítési hatékonyság, régen rengeteg csomag csúszott át (akár nagy méretű, látványosan drága holmi is), manpság még a kevésbé feltűnőből is kevés (nem 1-2 rendelés alapján mondom)

- leginkább az tud átcsúszni, ami nem tűnik drágának laikus szemmel.

Például rendeltem szerelt nyomtatott áramköröket, pár $ értékben, rögtön rávetették magukat, mert az átvilágítóban ez valami elektromos cuccnak tűnik, a meg drága (nem volt probléma, elküldtem az utalás kivonatát, átengedték). Viszont rendeltem bőven határ feletti áru fotós holmit, ami csak egy pár db tenyérnyi műanyagnak tűnik, a fene sem gondolná, hogy bőven árhatár felett van, mégsem fogták meg.



Egy szó mint száz, sok mindentő függ, hogy átcsúszik e, de az utóbbi években látványosan ügyesebben derítik fel az ilyen dolgokat, így erre nagyon kár játszani, és nincs rosszabb, mint amikor megjön, hogy a 40$-os holmira fizess 0.8 centnyi vámot (amitől mindenki parázik), 11$ áfát, és 3600 forint vámkezelési díjat, ami több mint az előző kettő együttvéve.


És akkor arról még nem beszéltünk, hogy a vám és az áfa alapja ugye nem a termék, hanem a termék+csomagolás+szállítási költség, van nagy meglepetés mindig az ismeretségi körben, amikor a 30$-os termékre van 15$ postaköltség, és úgy már bőven bőven vámköteles.

2020. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha fizetési kötelezettséged keletkezik, azt a kézbesítés során a postánál, futárnál rendezed."


Általában nem a futárnál-postánál kell rendezni, hanem előtte online

2020. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Általában nem a futárnál-postánál kell rendezni, hanem előtte online"


Ilyent csak Amazonon tapasztaltam. Minden más esetben kézbesítéskor kellett megfizetnem, ha kelett valamit.


#7-es, nekem is sok rendelésem volt, és nem 5 évvel ezelőtti történeteket mesélek. Legutoljára most novemberben kaptam meg pont az USA-ból egy terméket, ami szállítással együtt 64 dollár volt, és semmit nem kellett ráfizetnem.

Amúgy nem játszom erre, hogy hátha nem kell fizetnem. Olyan dolgokat szoktam rendelni, amiket sehol máshol nem kapok meg és pont nem érdekel, rá kell-e fizetnem 6-8 ezer Ft-ot a végén.

Egyszerűen ez a gyakorlati tapasztalatom, hogy a nagyobb összegű renseléseimnek kb a negyede került csak vámeljárás alá.

2020. dec. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is elég volt a Posta kézbesítőjénél, vagy a DHL futárnál fizetni. De a DHL volt, hogy előre kérte online. Olyan is volt, hogy ugyanaz az ózon generátor hol megjött VÁM és ÁFA nélkül, hol meg 16 ezer forintos ÁFA és ügyintézési díj volt rajta. De volt hogy csak 10 rugó lett ugyanaz. Vámügyintézőtől is függött :-)
2020. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!