Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez pénzügyileg megengedhető?

Ez pénzügyileg megengedhető?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és szeretnék külön költözni szüleimtől. Nézegettem kis stúdiólakásokat Budapesten, nagyjából 100 ezer + rezsiért már találtam olyanokat, amikbe szívesen költöznék. A jelenlegi fizetésem 280 ezer forint, nagyjából 500 ezer megtakarításom van.

Ezek mellett megengedhető, hogy elköltözzek vagy több pénzt kellene keresnem/gyűjtenem?



2020. dec. 24. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Éppenhogy.


Ki fogsz tudni mindent fizetni, ha okosan gazdálkodsz, de előre szólok, hogy az önnálló élet nagyon-nagyon drága tud lenni.


Úgy elfog illani az a megtakarítás, hogy észre sem veszed, ha nem gondolod át, mire mennyit költesz. Ismerőseid szóba jöhetnek lakhatás, bérlés szempontjából?

2020. dec. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán menni fog ha okosan csinálod. Persze sok luxus, nyaralás nem lesz.
2020. dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán jöhet szóba. A legtöbb ismerősöm maradna még legalább 1-2 évet a szüleinél, én viszont most szeretnék költözni.
2020. dec. 24. 22:34
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha odafigyelsz a költségekre kijöhetsz ennyi pénzből és még félre is tudsz tenni valamennyit. De a helyedben otthon maradnék a szülőkkel és gyűjtögetnék pár évig. 3 év alatt 4-5 milliót simán félre tudnál tenni.
2020. dec. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Jobb esetben, 50-et tudnál félretenni. HA Budapesten bevállalsz plusz melót, akkor már haldsz egy kicsit.
2020. dec. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem fogsz tudni félretenni és a mostani megtakarításod is úgy eltűnik, mint a huzat hónapok alatt. Azon fogsz panaszkodni, görcsölni hogy fogy a pénzed és egy csomó kiadás van, amikre nem is gondoltál. Erre van 90% esély, ha ezt most megléped.
2020. dec. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Csinalj egy feleves probat. Minden honap elejen tegyel el 120 ezer - amit most a szuloknek adsz a rezsibe. Es csak a maradekbol elj. Meg fogod latni, hogy ez belefer-e neked.
2020. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nagyon nagyon necces. Megtakarítást nem igazán fogsz tudni képezni.

Egyébként énis azt csinálnám, hogy pár hónapig minden hó elején eltennék 130 ezret a fizumból, amire úgy tekintenék, hogy az nincs és meglátnám hogy jövök ki.

2020. dec. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Elég vegyesek az eddigi kommentek.

Akik szerint ez elég kockázatos, mennyit kellene keresni ahhoz, hogy nyugodt szívvel külön költözhessek?

2020. dec. 25. 16:40
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a pénztől függ, hanem a szokásaidtól és a pénzhez való hozzáállásodtól. A szüleid takarékosak, vagy mindent megvesznek amit megkívánnak? Tesznek félre pénzt, vagy hónapról hónapra élnek még ha viszonylag sokat is keresnek? Azért kérdezem őket, mert sok gyerek vagy örökli pontosan a szülei hozzáállását a pénzhez, vagy pont az ellenkezőjét csinálja. Ide sorolhatóak még az egyéb közeli rokonaid, barátaid szokásai, amik szintén hatással vannak az emberre.


A másik, hogy sok kiadás van, amikkel nem vagy tisztában, mert még nem éltél külön egyedül és vagy nem kellett foglalkoznod velük vagy mások fizették helyetted. Vannak havi viszonylag fix kiadások, de vannak ritkábban jelentkezőek, amiken szintén elcsúszhat az ember. Meg azokon a sok kis apró kiadásokon, amiket észre sem veszel, pl minden nap egy drága szendvics, stb. Hidd el iszonyú sokat lehetne még erről beszélgetni, vagy neked is magadtól olvasni valahol.

2020. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!