Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az albérlet tulaja mindent...

Az albérlet tulaja mindent megengedhet magának, illetve hogy lehet a disznóságokat kivédeni?

Figyelt kérdés

Egy albérletben élünk a barátnőmmel (egyetemisták vagyunk). Amikor ideköltöztünk abban állapodtunk meg a tulajjal, hogy 40ezer az albérlet, 5ezer a gáz általány, és ezen felül csak a villanyt kell fizetnünk. Elkért 60.000Ft kauciót.


Az első fizetésnél 1000Ft-tal többet kért, mondván, hogy az kábelTV díj, és mindenkitől beszedi. Eddig erről nem volt szó. Aztán megbeszéltük, hogy mikor vagyunk itthol, hogy a fűtést úgy állítsa be (szomszédban van, és a fűtés közös, ő vezérli). Az első nap még menetrend szerint ment, a második nap (ma) viszont itt fagyunk meg a szobában, mert 10 percre volt csak felkapcsolva. Ez nem járható út véleményem szerint, hogy mindig szóljak, hogy kapcsolja be a fűtést... 5000forint havonta szerintem bőven elég egy 20m2-es szoba felfűtésére. Nem szeretném, ha a fejemre nőne, mert ő diktál, ezért kérdezném, hogy mit lehetne tenni? Tanulni kell egy csomót, és nem férne bele az időbe az albérletváltás...


2011. okt. 11. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
A szerződésben az áll, hogy ha túlfizetés van a gázban, akkor azt visszakapjuk, de azt mondta, hogy eddig még ilyen nem volt, és hogy műlt évben is 80.000 mínusz volt, aminek a 25%át az akkori bérlő fizette volna ki, ha hülye lett volna, de inkább elköltözött fizetés nélkül. Ez mivel járna, ha mi is ezt tennénk?
2011. okt. 11. 22:36
 2/10 anonim ***** válasza:

keress másik albérletet!


én a helyetekben keresnék egy kétszobás lakást és egy szimpatikus lakótársat - és minden szerződésben kössétek ki, hogy óraállás alapján fizettek, nem átalányt!!!

2011. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5000 Ft nem elég egy 20m2-es szobához télen.
2011. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kábel tv díj végülis korrekt, mondhatod, hogy kösz nem kéred és annyi. De akkor nem nézel TV-t.

A kaució még alacsony is, 2-3 hónapot szoktak elkérni szinte mindenhol.


Viszont mégis mi alapján számolja ki, hogy mennyi "túlfizetés vagy hiány" keletkezik, hogyha nincs a szoba külön gázórára kötve?!


Ez az albérlet annyira gáznak tűnik, hogy innen el kell költözni mihamarabb...

2011. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

@23:17


De általányban bőven elég ha nyáron is fizetik... Márpedig az általány lényege, hogy évi 12 hónapot fizetsz belőle.

2011. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt írod, van szerződésed. Akkor abban szerepelnie kellene, hogy mekkora összeget fizetsz, arra milyen plusz rezsi fizetendő még (pl. kábelTV).
2011. okt. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az általányt minden hónapban elkéri, kábeltvt nem nézünk, hiába mondom neki, hogy a szerződésben sincs benne, leszarja kb. mert megteheti... Mit csináljak, hogy visszavegyen az arcából? jelentsem fel, vagy nyomjam fel az apehnál?
2011. okt. 12. 00:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem tartom soknak a havi 5.000-es átalányt a gáznál egy 20 nm-es szobára. Pld. közös költséget nem is fizettet veletek? (akkor tudjátok be a kábeltv ezrest közös ktg-nek).


A fűtéssel szerintem állapodjatok meg, hogy pld. minden d.u. 4-kor fűtsön be, hogy mire hazaértek, meleg legyen. Amúgy mi van a szobában? Radiátor? Konvektor?


Szerintem nincs miért "felnyomni" az Apehnál, rengeteg ilyen jellegű bejelentésük van (bátyám ott dolgozik), és nem igazán ugranak rá. Sztem ha nem tetszik vagy nem tudtok megállapodni, akkor vizsgaidőszak ide vagy oda, keressetek másikat, bár sztem az sem lesz olcsóbb.

2011. okt. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 38 nm-es lakásban fizetek havi 11 ezer közös költséget, és ebben benne van a hideg víz + fűtés (V. ker.)


Költözzetek el innen, ez szívás lesz így, a tulaj kiszámíthatatlansága miatt, és ellenőrizni sem tudjátok.

2011. okt. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen felállással sürgősen elköltöznék. Nagyon rá fogtok faragni, főleg, hogy "leszarom" típusú főbérlővel álltok szemben, aki még az írott "malasztot" sem tartja be.

Most már csak azon kell dolgozni, hogy a kauciót hiánytalanul megkapjátok...

2011. okt. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!