Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik szerint mindenkinek...

Akik szerint mindenkinek programozónak meg vállalkozónak kellene lennie, azok egy takarítók, postások, gyári munkások, mentősök (stb.) nélküli világban akarnak élni?

Figyelt kérdés
milyen hülye logikájuk van már? nem inkább afelé kéne tartani hogy az egyszerűbb munkát végzők is meg tudjanak emberi módon élni?
2020. dec. 26. 13:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%
Kár vitatkozni veled Balázska.. neked a szorzótábla is nehézséget okoz.
2020. dec. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell mindenkinek programozónak lennie, viszont aki olyan munkát végez, amit bárki meg tudna csinálni, annak tudomásul kell vennie, hogy a munkája nem fog annyit érni a munkaerőpiacon, mint egy szakképzett emberé.
2020. dec. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
25%

“ nem inkább afelé kéne tartani hogy az egyszerűbb munkát végzők is meg tudjanak emberi módon élni?”


Nem. Ha nem élnének meg akkor már meghaltak volna. Örülök hogy segíthettem.

2020. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

A felsoroltak közül egyedül a mentősök nem pótolhatók robotokkal, a többi foglalkozás idővel el fog tűnni. Az szerintem is kiakasztó, hogy az egészségügyben dolgozók nincsenek rendesen megfizetve, hiszen ahhoz szaktudás is szükséges plusz annak a veszélynek is ki vannak téve, hogy egy betegtől elkapnak valamit.

A robotizáció során a betanított munkások iránti igény vissza fog szorulni, de ez nem is olyan nagy baj, mivel a munkakörülmények nem túl humánusak ilyen munkakörökben. Ami fontos, hogy így a munka nélkül maradóknak biztosítva legyen az alapvető megélhetés. Erre kiváló elképzelés az alapjövedelem, aminek bevezetését elismert közgazdászok is sürgetik.

2020. dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Én teljesen jól elvagyok lényegesen kevesebb kováccsal, kádárral seprúkészitővel, lámpagyújtoval stb, mért pont a fenti szakmákat kéne ok nélkül támogatni?
2020. dec. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a bolti eladói és pénztárosi munkák is el fognak tűnni. Viszont én egy műszaki boltba vagyok eladó ahol gépészeti cuccok vannak. Na ha ilyen helyre nem kell majd ember akkor a műszaki tanácsokat ki fog adni? Ki mondja meg, hogy milyen gépbe milyen alkatrész kell? Mert azért ez mégsem olyan egyszerű.
2020. dec. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Majd, ha a kukások nem viszik el a szemetet, senki nem hárítja el a tisztelt vállalkozó uraknál a WC dugulását, saját maguknak kell kitakarítaniuk az irodájukat, nekik kell oktatniuk a gyerekeiket (ebből már sokan kaphattak ízelítőt!), ha betegek, saját magukat kell meggyógyítaniuk, magánrepülőgépet kell vásárolniuk, ha Amerikába akarnak utazni, és persze meg kell tanulniuk vezetni is (már, ha lesz kitől), saját maguknak kell az autójukat lemosniuk, ha gyümölcsöt akarnak enni, maguknak kell leszedni a fáról, ha tejet akarnak inni, meg kell fejniük a tehenet, a fel akarnak öltözni, meg kell tanulniuk szőni, kötni, horgolni, varrni...

Még folytathatnám.

Akkor majd rájön a sok öntelt, önjelölt megmondóember, akik szerint bárki lehet sikeres, ha esze van vállalkozni, és csak a vállalkozó az ember, a többiek csak cselédek és megérdemlik a sorsukat, hogy ez nem egészen így van...

Miért kellene nekem vállalkoznom, ha én például óvónő szeretnék lenni? És miért ne érdemelnék ezért a munkáért ugyanolyan jó megélhetést?

2021. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
7 Megforditva miért szeretnéd másoktol elvárni hogy ugyan annyiért végezzen nehezebb, kellemetleneb munkát?
2021. ápr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nem világos, mire gondolsz? A vállalkozók munkája nehezebb és kellemetlenebb, vagy a programozóké, vagy a WC-pucolóké, mint az óvónőké?
2021. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
9 Mivel vállakozot és programozot nehezebb találni, ez alapján a munkájul is nehezebb kellemetlenebb. Ha mindentéren könnyeb lenne miért menne bárki övonőnek / Wc pucolonak? Miért nem azokbol van hiány?
2021. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!