Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az év melyik időszakában...

Az év melyik időszakában érdemes eladni dolgokat? Marketplace-n, Vatera, Hardverapró, stb.

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy talán Karácsony után nem olyan nyerő felrakni dolgokat, mert már mindenki vett mindent... is. Így akkor szerintetek mikor érdemes eladni (használt) dolgokat? Karácsony előtt? Milyen közel hozzá? Vagy esetleg máskor, nyáron?

2021. jan. 3. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Termékenként változik, de nincs lényegesebb fogyasztási fluktuáció egyiknél se. A laptopok például akkor mentek jól, amikor kihirdették a home office-t. Jelenleg speciel azt tudom, hogy országos hiány van új konzolokból, új videókarikból, hotas joystickokból.


Egyszerűen ragd fel a termékeidet, a hirdetésük ingyenes, max később viszik.

2021. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Már szerintem semmit sem érdemes eladni a neten szerintem, főleg az új garancia törvény miatt ami már jóhogynem ingyenes javításra kötelez bármi esetben is.


Garázsvásárral többre mész akkor már.

2021. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Jelenleg speciel azt tudom, hogy országos hiány van új konzolokból, új videókarikból, hotas joystickokból.


Ja mert a bluechipnél még tart a szilveszteri afterparty...

2021. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem 2es, hogy érdemes-e, hanem hogy mikor...


3ast nem értem

2021. jan. 15. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor. Kiszámíthatatlan, hogy az év melyik napján veszik meg mondjuk az ülőgarnitúrádat.

Bár egy-két specifikusabb holmi esetén van némileg évszakhoz köze az eladás sikerének. Pl. kerékpárt tavasztól őszig, kályhát-kandallót ősztől tavaszig, felfújható medencét nyáron.


Ilyen esetekben érdemes előkutatást végezni, a vatera erre nagyon jó, én úgy szoktam, hogy a kategórián belül a sikeresen eladott termékekre listázok rá. És ott látok egy kb. árat is már.

2021. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mit akarsz eladni? Marhára nem mindegy. Pont az 1. válaszoló írja jól.


Használt dvd lejátszót? nincs piaca

Használt laptop? Oké, még lehet rá számítani, de mennyi, honnan stb.

DVD filmek? Szintén NAAAGYON kevés embert ha érdekel

stb

2021. febr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
+ árszabásban NE a marketplace-t nézd. Sok ember felhúzza az árakat azzal, hogy drágán ad dolgokat. Max vatera árverés, de bizonyos termékeknek van árkatalógusa + régi lemezek, videojátékok stb
2021. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, minden attól függ, hogy normális áron adod-e. Én könnyen eladtam már szinte mindent a használt felniktől a videókártyán át a fűnyíróig. Vaterát sosem használtam (nem is fogok), mindent a jófogásra tettem fel és 1 hétnél többet sosem volt fent semmi.


Autóim is mind 1 hónapon belül elmentek a használtautó-n. A lényeg, hogy ne akarj túlságosan jól járni (használt cuccokról van szó), mert akkor rádrohad, bármit is árulsz.

2021. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!