Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en többet fizettem a...

Ebay-en többet fizettem a szállításért, mint amennyit az eladó fizetett. Jogos, ha visszakérem a különbözetet? Ki felé forduljak?

Figyelt kérdés

Szállító cégen keresztül hoznám be a csomagot, mikor rendeltem még nem volt szó a brexit szabályairól. Erre a csomagra kellene áfát fizetnem.

Még régebben elkértem az eladótól a nyomkövetési számot és úgy fotózta be, hogy látszik, hogy 4.95 fonttal olcsóbb volt a szállítás, mint amennyit fizettem. Ha már 4 fonttal kevesebb lenne a rendelés elvileg áfamentes lenne már a csomag (nem 22 euro alatt, hanem 37 euro alatt lenne, így talán eltekintenek az áfától).

Az eladónak kedvesen megírtam a szitut, de közölte, hogy neki dobozt kellett venni, meg el kellett vinni feladni. Én is sokat postázok, sosem számoltam fel csomagolásért és az időmért pénzt, ahogy más ebay-ről rendelt csomagomnál se kért az eladó ezért pénzt (max észrevehetetlenül 0.5 fontot). Még a dobozt megértem, de nem hinném, hogy 5 font volt a doboz.


Ha az eladóval nem sikerül megegyezni, ki felé forduljak? Pár napom van elintézni, hogy a paypal kifizetésnél látszódjon, hogy nem annyi az ára, így 1-2 hónapos vitaindítás nem játszik.


2021. jan. 7. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Elfogadtad a feltételeket és az árat, amikor megvetted. Nem tudom, miért kell utólag cigánykodni.


A Brexitről meg két éve szó van.

2021. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mikor rendeltem úgy volt, hogy január végéig változatlanul lehet rendelni.

Mikor december közepén rendeltem úgy kalkuláltam, hogy 14600 forint lesz + majd itthon kell fizetnem a szállató cégnek nagyjából 2000 forintot.

Nem a termék árából kérek vissza, hanem a szállítás árából, mert többet fizettem, mint amennyit elkért tőlem. Például ebből a többletből gyorsabb szállításra is lehetett volna fizetni és akkor még a decemberi fuvarral haza tudták volna hozni.


Mondjuk azért cigánykodom, mert az eladónak 1600 forintról van szó, nekem meg legalább 4000 forintról, plusz arra még dobhatnak vámeljárási díjat, akkor akár 7500 ft. Valószínűleg a szállító cégnek is árat kell emelnie hirtelen, mert nekik is rengeteg munkájuk lett ezzel a hirtelen meghozott szabályokkal.

Szerintem te se örülnél, hogy a 16600 forintra kalkulált vásárlásod, ami nagyjából az értéke, hirtelen 25000+-ba kerül, hogy megkapd.

2021. jan. 7. 08:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem panaszkodhatsz sehol, a felmerulo egyeb dijak a vasarlo koltsegei.
2021. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A SHIPPING COST nem postaköltség, hanem SZÁLLÍTÁSI költség. Ennek része a csomagolás és a feladás költsége is - hiszen a csomag nem megy el magától a postára, az ember ideje pénz, az üzemanyag pénz, a kocsi pénz...


Reklamálhatsz de ezt soha nem fogja az ebay megítélni neked.


Az eladónak pedig a világon semmi köze nincs ahhoz, hgoy te milyen adóterhekkel számoltál. Ez a magánügyed.

2021. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!