Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik az 1 eurós...

Hogyan működik az 1 eurós házak vásárlása Itáliában?

Figyelt kérdés
Ez az 1 eurós háza jó dealnek tűnik főleg egy ilyen szép országban... Tudom h fel kell újítani de nem olyan drágán lehet egy olasz nyaralóm, nemde? Vagy ennél kicsit rondább a valóság? Nehéz hozzá jutni egy ilyen házhoz vagy már minden sarkon ilyeneket árulnak?

2021. jan. 7. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

A legtöbb ilyen helyen ott is kell élned minimum néhány évig, tehát nem elég, hogy csak felújítod és kiadod turistáknak. Máshol pályázatban kell megírni, hogy mit akarsz kezdeni vele és nem adják oda akármilyen célra.

Mindegyik városnak más más szerződése van, de mindegyiknél köteleznek valamire, ami a közösséget és a falu újraépítését szolgálja.

2021. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Amit én legutóbb néztem az arról szólt hogy ha "megnyered" a házat akkor rá kell költeni minimum 15 ezer eurót max 5 év alatt. És nem tulajdonjogot kaptál csak holtig tartó haszonélvezetit!


De a baj nem ez hanem hogy a licit indul 1 euróról, nem annyi az ára. Tehát ez egy árverés. Volt kb. 50 ingatlan, mindegyikre rányomtam 100 eurót, egyiket se nyertem meg:D A németek nyilván röhögve licitálnak 50-100 ezer eurókat, azt nincs esélyed megverni.

2021. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 D. Brasco ***** válasza:
38%
Monden le van irva azon a bizonyos oldalon.....olvasd el azt rájössz........aztan szerintem hamar le fog lohadni a kedved.
2021. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy némelyik ház olyan állapotban van, hogy éppen csak össze nem dől. Meg ez licit. Sok helyen az is kikötés hogy x évig ott kel élned, munkalehetőség persze nulla a környéken.
2021. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy ha nyaralót akarsz ezeken a helyeken jobb állapotú lakást kaphatsz már 15-20 ezer euró körül erősen felújítandót 10 ezer alatt is. És ott semmi kötöttséged nincs.
2021. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szóval 10-12 millió lenne egy olasz ház. Nem jó, de nem is tragikus. Nekem nincsenek különleges igényeim, ha egy szép helyen van és tudok aludni ott meg fürödni, nekem tökéletes, természetesen csak akkor hogyha nem tervezek ott élni.
2021. jan. 7. 18:34
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

4: ha nem tetszik a korrekt válasz, akkor mégis mit sezretnél...? Hamis információt, mézesmázos ígéreteket?


LOL

2021. jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Brasco minek vagy ezen az oldalon fent? Te semmi mást nem csinálsz mint beszólogatsz másoknak, ha a válasz véletlen segítőkész akkor is lenézed a kérdezőt, beszólsz neki stb
2021. jan. 7. 18:36
 9/12 D. Brasco ***** válasza:
0%
És te minek vagy itt?!Hogy ha nem tetszik az a válasz amit kaptál(ami raadasul a realitas),akkor rögtön elkezdjél itt alpári módon beugatni.......
2021. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ha nem tudsz angolul, akkor olvass erről magyarul!


[link]


"Egy euróból 25 ezer


Sambucában ilyen volt például az, hogy kötelezettséget kellett vállalni legkevesebb 15 ezer euró elköltésére a felújítás során, de le kellett tenni 5000 euró depozitot, igaz, utóbbit visszakapják, ha teljesítik a vállalásokat.


Ráadásul mint utólag kiderült, minden ház többért kelt el, mint egyetlen euró. Ugyan az árverés valóban 1 euróról indult, de a 16 ingatlan közül a legolcsóbbért is 1000 eurót, a legdrágábbért pedig 25 ezer eurót fizetett vevője."

2021. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!