Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munka mellett ugye erről le...

Munka mellett ugye erről le kell mondanom?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok, tavasszal kapom meg a diplomám. Szeretnék utána doktorira menni, vannak publikációim, voltak 4 konferencián, versenyeken, pályázatokon vettem részt, szóval nemcsak a kötelező órákra készültem, hanem azon kívül is bőven sokat tanultam.

Kevés, szinte semmi tapasztalatom van,így elvállaltam egy munkát, bár lehet hogy nem sok feladatot kapok majd. PhD mellett félállásba dolgozhatnék csak.


Viszont úgy érzem, nem pihenek, nem szórakozok eleget és néha csendes magányra vágyom.

Ha mondjuk 3 hónap totális nyugira vágyom, az munka mellett kivitelezhetetlen? Vagy esetleg ha munka mellett épp nincs más dolgom, akkor kiélhetem az ilyen dolgaim?



2021. jan. 8. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

A munka világa kötöttebb, mint az egyetemé.

Ugyanakkor megvan az az előnye, hogy kilépsz az ajtón délután és azt csinálsz, amit akarsz. Hétvégén szintén. Illetve ha veszel ki szabit, akkor is.

2021. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Üdv a felnőttek világában.
2021. jan. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már eddig is a felnőttek világában voltam. Épp elég problémával, lelki tragédiával kellett eddig szembenéznem.

Állásinterjúkon is voltam már, határidőkből áll már most is az életem. Csak mondom.

2021. jan. 8. 12:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a prioritás. Van egy ismerősöm ő biológiai kutatást végzett a PhD-hez úgy hogy mellette óraadó volt az egyetemen, cége van, külföldre utazott hogy ott is kutasson és mellette családja van. Igaz, hogy kicsit elhúzódott neki, mire a doktorit megkapta, de elérte úgy, hogy nem rokkant bele.

Ha te a papírra hajtasz, hogy minél előbb legyen meg, akkor kihajthatod magad, de akkor a munka mellett minden idődet a kutatás és publikálás teszi ki. Ha nem sürgős a dolog, akkor egyensúlyt lehet teremteni a munka, a doktori meg a pihenés között. Igazából rajtad áll, hogyan osztod be az idődet.

2021. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!