Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen adat a bankkártyán az...

Milyen adat a bankkártyán az a "cvc" és hol található?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 10. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kártya hátoldalán 3 jegyű szám az aláírás mellett
2021. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha új a kártya pl, akkor ilyen lekaparható felület takarhatja el :D
2021. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Életemben először megkíséreltem volna a neten kiadott kártyás adatokkal való vásárlást. Persze, szívatásnak bizonyult, azt írták, nem dolgozták fel az adatokat. Csak begyűjtötték... Svindlerek ezek is, nem véletlenül annyi a panasz. Nem tudom, akiknek sikerül, milyen varázslatot alkalmaznak, de részemről marad a bizalmatlanság.

Így jártam :( Üdv minenkinek...

2021. jan. 10. 11:58
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Emberek milliói vásárolnak naponta a neten. Nincs ezzel semmi baj, meg kellene tanulni ezt a nagyon-nagyon egyszerű folyamatot és kész
2021. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4!

Igen, drága kis virágszál, ha a fentiekbők számodra nem derült volna ki: ippeg arra tettem (hiábavaló) kísérletet... Köszönöm a jótanácsot, a segítőkészséget és a miattam való klaviatura-koptatást. Legyen szép napod néked is!

2021. jan. 10. 12:18
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hol adtad meg az adatokat?

Ha nem biztonságos fizetési felületen, akkor simán lehet, hogy csalók fel fogják használni a bankkártya adatokat.


Szóval ennek nézz utána sürgősen, ha kell, akkor tiltsd le a kártyát!

2021. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem vagyok virágszál, de köszönöm kedvességed.

Igen, a kísérlet kudarcot vallott, pedig ez aztán a mai világban pofon egyszerű feladat. Kb, mint egy parkolóautomata, üdítős automata kezelése.

És, ahogy #6 írta, ellenőrizd, hogy nem vágtak-e át. Szerencsére az új kettős azonosítás pont segít az ilyen helyzetekből adódó átverések megúszására. Szóval jó eséllyel pénzt nem buktál még, de lehet le kellene tiltani a bankkártyát a netbankban

2021. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

1.) Honnan tudható egyértelműen a magamfajta számára is, hogy egy biztonságos-e egy fizetési felület? AVAST pl. nem riasztott....

2.) OTP MasterCard letiltása vasárnap, a bank a honlapján is lehetséges, vagy holnap, személyesen kell megejteni ilyesmit?

2021. jan. 10. 12:46
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani, de vannak általános elvek, amiket nagyon sok cikkben említenek. Olyan webshop kerülése mindenképpen, ahol nincsenek rendes cégadatok. Tehát ha csak egyetlen e-mail cím elérhetőség van a honlapon, vagy ahol láthatóan nyelvtani hibákkal teletűzdelt mindent felület és még lehetne sorolni, kb. minden ide vehető, ami arra enged következtetni, hogy nem elég komoly az eladó.

Letiltás személyesen? Dehogy, ott a netbank, ahogy írtam, de biztosan van az OTP holnapján olyan telefonszám amit pont ilyen esetekben lehet hívni bármikor.

2021. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#7! Látom, erősen morcos hangulatban talált a mai nap, de lásd be, erről nem én tehetek! Automatával dolgom utoljára a kórház folyosóján volt: baromi rossz kávét adott 120Ft-ért, de legalább a bankkártyám adatait nem kérte.

50+ vagyok és bár tudom, millió dolog kitaláltatott már az élet könnyebbé, egyszerűbbé tételére, sajnos, én nem vagyok ezekre eléggé fogékony és mint olvashattad, a bizalmam is igen szűkösen mért. (úgy látom, nem alaptalanul) Annyi visszaélésről hall az ember...

Értem én, hogy te már az anyatejet is usb-n kaptad, magától értetődik minden, ami számomra idegen, de talán megbocsátod, hogy élek. Ha nem, az sem baj, csak lásd be: jómagam semmit nem érek mindazzal, amit a facebook szellemi nívóját követve a fejemhez vágtál. Ez van... Légy jó és próbáld a türelen erényét gyakorolni, mert lehet, később azt kapod vissza, amit most produkálsz mások felé.

Milli pussz az orrod hegyire: én is szeretlek! :)

2021. jan. 10. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!