Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bitcoin meddig szárnyal még...

Bitcoin meddig szárnyal még van rá esély hogy bukik?

Figyelt kérdés
2021. jan. 20. 02:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, nem mehet örökké felfelé.
2021. jan. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Volt már benne +- rendesen.
2021. jan. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ev vegere 200.000 lesz meglatod :)
2021. jan. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem írtad, hogy melyik év végére!
2021. jan. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy van! Aki IT guruk bele vannak bzlva, olvashatnának többet a tőzsdéről, befektetésekről általában. Én pénzügyes vagyok (bankban dolgozom, befektetésekkel foglalkozom), de sok mérnök, IT-s ismerősöm van. A befektetések világa sokkal absztraktabb, mint amihez ők a totál racionális és logikus világukban hozzá vannak szokva.
2021. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen van. A Kriptovaluták a hagyományos pénzügyi rendszerek alternatívájaként jöttek létre és olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyek kiküszöbölik a hagyományos pénzügyi rendszerek néhány hátrányát. Ugyanakkor egyben rendelkeznek néhány olyan hátránnyal is amelyekkel a hagyományos pénzügyi eszközök nem vagy nem ennyire.


A Bitcoin alapesetben kb annyira biztonságos, mint egy arany rúddal és egy reszevől a kezedben elmenni a boltba kenyeret venni. Itt kérdezni róla pedig annyira megbízható és biztonságos, mintha ehhez még fel is tennéd az útvonalad az internetre.


Ugyanakkor a hagyományos pénzügyi rendszernek is van némi kockázata, például annak hogy a kötelező banki tartalék ráta mértéke jelenleg nulla százalék. Ez mit jelent ? Miközben ott a számládon a szám, hogy ott a száz egység pénzed, azt a bank valójában kihitelezheti Bélának. Béla elmehet a bútor boltba vehet ezért a száz egységért egy fotelt. Bútor boltos bankja ezt a 100 egységet kikölcsönözheti Gézának, aki elmehet a pénzzel a szerszám boltba és vehet a pénzen egy fúrót. A szerszám boltos számláján megjelenik a száz egység, amit kihitelezhetnek Sándornak.

Azaz a pénzügyi rendszer ebben a példában a 100 egység pénzedből, létrehozott 100 egységet a bútor boltosnál és a szerszám boltosnál valamint 300 egység hitelt.


Ha feltörik a számlád, ha elveszíted a a bankkártyád, ha elfelejted a netbankos jelszavad a pinkódod, leég a bank, kirabolják a bankot. Ezek ellen a centralizált pénzügyi rendszer véd téged. A Bitcoin nem. Ha az autódból kifújja a menet szél, a papír tárcád, letiltani sem tudod és hozzá sem férsz a pénzedhez a privát kulcsod nélkül. Ha feltözik a váltót, tőzsdét, online pénztárca szolgáltatót, szintén bukhatod a pénzed. Akkor is ha magával a Bitcoinnal történne valami.


Van kockázata, van árfolyam kockázata. Cserébe a Bitcoinnal viszont nem lehet megtenni azt amit fentebb írtam. A számládon lévő 100 egység pénz a Bitcoin esetében valóban a számládon van. Nem lehet egyszerre nálad is, a bútor boltosnál meg a szerszám boltosnál is és a tudtod nélkül kölcsön sem tudják adni Bélának. Éppen úgy ahogy reszelővel és egy aranyrúddal a kezedben kockázatos kenyeret venni, annak is van némi kockázata, hogy a 100 egység pénzed olyan intézményekre bízod, akik teremtenek belőle mondjuk igen jó esetben 300 egység pénzt és még 300 egység pénzt hitelből.


A kérdésedre pedig konkrétabban válaszolva :

Nagyon sokan vásárolják a Bitcoint csak az árfolyam növekedése miatt, olyan emberek, akiknek nincs fogalmuk a befektetésekről, tőzsdéről. Nem tájékozódnak kellőképpen, a Bitcoinnak jelenleg nagyon nagy a volatilitása. Amikor sok lesz már benne a remegő kezű befektető és mondjuk többen profitot realizálnak például majd 45 000 - 50 000 dollár környékén, akkor bizony a profit realizálás eladással jár, az kínálat növekedésével az árak csökkenésével, amitől majd megijednek a remegő kezük befektetők. Nem megijedhetnek, nem esetleg, hanem biztosan lesz ilyen. Ahogy esik az ár, a remegő kezü befektetők, megpróbálnak majd minél kevesebb vesztesléggel kiszállni és ebből egy olyan lánc reakció lesz, amitől az árak egy bizonyos szintig lezuhannak. Megnézheted az árfolyam görbéjét visszafelé, ez bizony négy évente megtörténik a Bitcoinnal (sőt többször is) de a 2017-2018 nagyon látványos volt és még néhány hónap és várható egy hasonló beszakadás.


Meg kell azt érteni, hogy az az összeg amit most lát valaki ha átváltja a Bitcoinját, az realizálatlan profit, ami a késői beszállóknál, biztosan át fog fordulni realizálatlan veszteségbe.

Annak hogy maga a Bitcoin például megszűnik vagy tartósan lezuhan az árfolyama mondjuk 1 centre jelenleg nagyságrendileg nem sokkal nagyobb az esélye mint annak, hogy az euró befuccsol.


Vásárolni belőle leginkább úgy éri meg, ha a megtakarításaid egy nagyon pici részét kockáztatod, rendszeresen, így az árfolyam esésekor több Bitcoint kapsz ugyanazért a pénzért és nem egy nagyobb összeget kockáztatsz egyszerre.


Fontos ezt az egészet a meglévő pénzügyi rendszer ismeretében és annak kockázataival egyben vizsgálni. Pro és kontra mindkét oldalról. Szerintem addig meggondolatlanság Bitcoint venni amíg valaki nem érti, hogy hogyan működik a hagyományos pénzügyi rendszer. Ám ugyanezeknek az ismeretében meg igen csak meggondolatlanság nem venni. Nem kell venni milliókért valakinek megszületik a gyerkőce vesz mondjuk 10 000 forintért az aktuális árfolyamon és elteszi a gyereknek addig az amíg 18 éves nem lesz. Roszabb esetben lesz egy vicces emlék a gyerek 18. szülinapján, jobb esetben valakinek milliárdos lesz a gyereke vagy nem, de ha ugyanezért a pénzért valaki pálinkát vesz és jól bepacsázik tőle, akkor biztosan nem lesz a gyereknek BTC-je.

2021. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!