Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak jelenleg olyan olcsó...

Vannak jelenleg olyan olcsó részvények amik a jövőben sok pénzt hozhatnak? Újak vagy régebbiek, csak most van rá esély.. nem értek hozzá nagyon

Figyelt kérdés
Láttam a bitcoinos sztorikat régen olcsó volt most már milliós érték, vagy éppen Tesla részvények amik régen olcsók voltak most már drágák, van most olyan ami olcsó de drága lesz? vagy emelkedik

2021. jan. 15. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Zynga részvények.
2021. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Senki sem lát jövőbe. Ne itt akarj informálódni, bárki azt ír amit akar (na, fogsz venni Zynga-t? tudod mi az?).
2021. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

És mondd csak, kérdező, a Tesla árfolyamgrafikonját is megnézted?

Amúgy meg utólag könnyű okosnak lenni, de senki nem lát a jövőbe.


Tessék Neked Tesla :-) Nézd meg az 5 éves időtávot:

[link]

2021. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ki okoskodott? Miért kell így válaszolni? inkább ne írj ide semmit légyszi :D
2021. jan. 15. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

"Amúgy meg utólag könnyű okosnak lenni, "

"Ki okoskodott? Miért kell így válaszolni? inkább ne írj ide semmit légyszi :D "



Jajj, kérdező, látszik, hogy tényleg fogalmad sincs a dolgokról... :-(

Ilyenen megsértődni, ahelyett, hogy a jószándékot látnád, hogy meg akarlak védeni egy bukástól.

"Ez az utólag könnyű okosnak lenni" a tőzsdézők körében egy gyakran használt kifejezés, "szlogen" és arra vonatkozik, amit le is írtam, meg más is, hogy senki sem lát a jövőbe. Most azt látod, UTÓLAG, hogy így meg így ment, de hogy 1 év múlva melyik részvény mennyit fog érni, azt senki nem tudja megmondani előre, hiszen akkor Te sem itt kérdezgetnél.


Nagyon sokan még tavaly decemberben is állították, hogy 100 %-ig biztos munkahelyük van, hitelt vettek fel, aztán azt vajon ki látta előre, hogy márciusban "leáll az élet" és egy csomó embernek egyik napról a másikra megszűnik a munkája?


Mondd, egyáltalán rákattintottál a Tesla grafikonra? Láttad azt a hatalmas zuhanást? Vagy láttad azt, hogy évekig egy helyben toporgott a Tesla árfolyama? Gondolom, nem találtad meg az 5 éves időtávlatot, pedig azon nagyon jól látszik, hogy hosszú ideig nagyjából "sávozott" a részvény , majd egy hatalmas felfutás, rövid idő alatt és egy hatalmas zuhanás, amikor is majdnem addig esett vissza, mint ahonnan pár évvel azelőtt indult.


De mondok Neked még valamit. Nézz, meg egy Telekom árfolyam grafikont: a 2008-as válság előtt bőven 1.000 ft felett járt, aztán elkezdett esni, egy nagyon régóta tőzsdéző ismerősöm azt mondta, nagy biztosan, hogy "800 mindig lesz" (az alá nem megy) - hát most meg lehet nézni, hol tart... Több részvénynek sikerült visszakapaszkodnia a válság előtti szintre - a Telekomnak bizony nem.


Szóval senki nem fogja tudni megmondani Neked itt a tutit - max a hasára üt, mond valamit aztán vagy bejön, vagy nem.

2021. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Vannak olyan olcsó részvények, amik a jövőben sok pénzt hozHATnak. De hogy melyek azok, és főleg melyekbe érdemes beletenni pénzt, azt senki nem tudja felelősséggel megmondani.


A rutinos tőzsdézők és a nagy cápák is "játékpénzt" használnak az ilyen befektetésekhez - olyan összegeket, amikkel nagyot nyerhetnek, de nem fáj nekik, ha teljesen elveszítik.

2021. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, helyesbítek, mert még nem szoktam meg, hogy már átléptünk egy új évbe :-)


"Nagyon sokan még tavaly decemberben is állították, hogy 100 %-ig biztos munkahelyük van, hitelt vettek fel, aztán azt vajon ki látta előre, hogy márciusban "leáll az élet" "


helyett


Nagyon sokan tavalyelőtt (2019) decemberében is azt állították, biztos munkahelyük van... ki látta előre, hogy 2020 márciusában leáll az élet.

2021. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

"Mondd, egyáltalán rákattintottál a Tesla grafikonra? Láttad azt a hatalmas zuhanást? Vagy láttad azt, hogy évekig egy helyben toporgott a Tesla árfolyama? Gondolom, nem találtad meg az 5 éves időtávlatot, pedig azon nagyon jól látszik, hogy hosszú ideig nagyjából "sávozott" a részvény , majd egy hatalmas felfutás, rövid idő alatt és egy hatalmas zuhanás, amikor is majdnem addig esett vissza, mint ahonnan pár évvel azelőtt indult."


hm, Ez bocsi, de úgy hülyeség ahogy van :D.

2021. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké, legyen igazad - nem fogok ezen vitatkozni.

Hozzam fel OTP példáját, ami 11 ezerről zúgott le 1.000 ft-ig a 2008-as válságnál? Vagy ez sem igaz?

A lényege a mondanivalómnak az, hogy nincs olyan, hogy biztos - ennyi.

De nyugodtan ajánl a kérdezőnek valamit :-)

2021. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Magyar tőzsde kicsi, alapból nem fektetnék bele, mert könnyű manipulálni. Egy biztos, hogy te húzod a végén a rövidebbet. Sajnos az amcsit is lehet, de jóval nehezebb. Elég a héten a BTC-re gondolni (double-spend fake news..), a bálnákkal ellen sajnos nem tudsz mit tenni. Ennek ellenére, azért jóval nagyobb piac, több lehetőséggel, én személy szerint szeretem.


Amire írtam, hogy nettó hülyeség az az, hogy a tesla részvénynél történt ott egy split. Azt, hogy az Erste ezt így oldotta meg a chartjukon, az ő szegénységi bizonyítványuk. El kellett volna osztani a korábbi árfolyam értékeket is 5-el (Akárcsak a többi splitnél. Pl. az Apple esetében is).

Érdemes inkább yahoo, google, tradingview chartjait használni.


Nem vagyok befektetési tanácsadó, nem tudom megmondani sajnos én sem a jövőt. Aki a tőzsdébe fektet tisztában kell lennie a kockázataival is egyaránt. Ha a 2008-as csúcson vettél bele pl. az s&p500-ba az 5-6 évig nem láttál nyereséget... Benne van a pakliban ez most is, hiszen a piac túlárazott.

De egy másik megközelítés: hagyod forintban a megtakarítást, 7-8%-ot esett az utóbbi 2 évben a forint árfolyama. Látni nem fogod a veszteséget, mert egye csak nagyobb számokat látsz. Az állampapír hozama is nagyon szép 5%, de sajnos reálértéken veszítesz 2-3%-t évente. Ez azonban nem baj, hiszen forintban nem tűnik fel.

2021. jan. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!