Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell jelentenem a munkaügyinek...

Kell jelentenem a munkaügyinek, ha munkám lesz? Pályakezdőként vagyok regisztrálva, semmi támogatás nem jár. Mi történik, ha nem jelentem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor is kell jelentkezned, hogy ne legyél egyszerre 2 helyen nyilvántartva.
2010. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen kell.


Sőt, ha nem jelented, akkor még a bokád is megütheted, mert tájékoztatási kötelezettséged van a munkaügyi központ felé.


Ha normálisak, akkor az egész procedúra nem több 5 percnél. Nálunk a városban legalábbis elég rugalmasak voltak ez ügyben.

2010. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igazából attól félek,hogy ezt a munkát nem fogom bírni(robotmunka 3műszakban)és 1 hónap után feladom...

ez lenne az első munkahelyem.azért megpróbálom

2010. aug. 15. 12:54
 4/9 anonim válasza:
100%

és ez benne van a szerződésben is, amit aláírtál náluk.. :D

csak bele kellett volna olvasni.. :D

2010. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
decemberben kell megjelennem újra.pár napja regisztráltam.csak közben felhívtak máshonnan,hogy lenne meló.
2010. aug. 15. 12:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor a helyzet a következő:


1, Ha úgy gondolod, hogy belevágsz a munkába, akkor elmész oda, kötnek veled egy munkaszerződést, ezzel elmész a munkaügyibe és ott kiírnak az állást keresők közül.


Ha ezután mégsem jön be a munka és ott hagyod, akkor visszamész a munkaügyibe és újraregisztrálnak.


2, Ha úgy gondolod, hogy nem fogod bírni a munkát, és nem akarod, akkor az ég világon semmi dolgod a munkaügyivel a következő kötelező megjelenésedig.


Egyelőre szerintem ez a két alternatíva lehetséges.

2010. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
csak annyi volt a szerződésben,hogy 8napon belül jelentem.
2010. aug. 15. 13:07
 8/9 A kérdező kommentje:

csak annyi volt a szerződésben,hogy 8napon belül jelentem.és ha nem?

köszönöm a válaszokat

2010. aug. 15. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, nem bírod majd ezt a munkát, minek vállalod el? Tudom, nem egyszerű a munkanélküliség, de nem kell az első rosszat elvállalni, ha még van időd. Egyébként ha elvállaltál egy munkát, onnantól újra indul a munkaidő számítás, úgyhogy nem mehetsz vissza csakúgy munkanélkülire, mert az előző időre már kihasználtál valamennyi munkanélküli időt, úgyhogy az is előfordulhat, hogy folytatod támogatás nélkül ott, ahol abbahagytad, és még a TB-t is fizetheted magad után.
2010. aug. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!