Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tőzsde tényleg ilyen egyszer...

A tőzsde tényleg ilyen egyszerű lenne?

Figyelt kérdés

Egy haverom hónapok óta próbál meggyőzni, hogy rakjak én is pénzt a tőzsdére.

Az elmélete a következő: nagyobb összegben vásárolsz több különböző részvényt és 10 évig nem csinálsz velük az égvilágon semmit. A lényeg, hogy nem veszed ki a pénzed, amikor mindenki más megijed, szóval egyáltalán nem nyulsz hozzá. És voila, egy évtized múlva bőven pluszosan jössz ki a dologból.


Tényleg ennyi lenne az egész titka? A türelem? Nekem ez eléggé gyanús. Ha ennyire egyszerű lenne a dolog, akkor már mindenki milliárdos lenne belőle, de én nem értek hozzá...



2021. jan. 23. 22:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
A helyedben inkább szakembernek hinnék, nem egy ö jelölt omnitudornak...
2021. jan. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
Ennyi év alatt cégek tűnnek el a tőzdéről... csőd, egyéb okok miatt... ha olyan részvénye volt, akkor az egész pénzét elvesztette...
2021. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Mit válaszolt arra, amikor azt kérdezted, hogy mi garantálja, hogy tíz év múlva érni fognak valamit (vagy legalább többet érnek majd) a megvett részvények?
2021. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Ma 1-2 órát töltöttem gyik-en, eddig ez a legnagyobb ostobaság amit találtam.
2021. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Ennél még sokkal egyszerűbb: vegyél olcsón, adj el drágán.

Megállapítani, hogy mikor olcsó vagy drága egy részvény, na az a nehéz :)

2021. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
3# Azt hogy mivel nagyon eltérő típusúakat vett, így esélytelen, hogy mindegyikkel bukjon...
2021. jan. 23. 22:56
 7/30 anonim ***** válasza:
53%
Figyu, szerinted véletlen lenne hogy tőzsdeguruk sokasága keres ezzel komoly pénzt h mások pénzét forgatja? Ha ennyire eccerű lenne, mindenki maga csinálná...😂😂😂
2021. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%

Igazából, ki lehet nevetni a barátod, de ha egy mondatban akarjuk a lehető legnagyobb tőzsdegazságokat összesűríteni, valóban, igaza van.

A kulcs a diverzifikáció, ez akkor működik, ha sok céget választasz a lehető legeltérőbb iparágakból. Az nem diverzifikáció, hogy van chip gyár, tech márka, és vmi netes szar papírod, de az már diverzifikáció, ha ezek mellé van bank, gyógyszer, olaj, élelmiszer, és pár nehézipari papírod is.

2021. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
86%
Elég, ha egy tőzsdekrach idején bevásárolsz ETF-ből meg indexekből.
2021. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%
Az a legnagyobb problema hogy a gyakorikerdesek a proli állampapiros megmondóemberek játéktere.... itt te sose lehetsz optimista esetleg érdeklődő mert a sok mindent jobban tudó a 10 ev alatt masfel millió forintot összekapargató senkiházi "tudósok" ugy lefikáznak minden kiugrási lehetőséget hogy megszólalni se akarsz többet.... ha érdekel mit szeretett volna mondani a barátod akkor küldj egy privátot.
2021. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!