Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót adjak a GlS...

Mennyi borravalót adjak a GlS futárnak?

Figyelt kérdés
16480 Ft-os utánvétes megrendelésről van szó. Kerekítsem fel 17 ezerre? Vagy ne is adjak? Mivel az utánvétes szállítási költség is 1900 ft.

2021. febr. 23. 05:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Én akkor szoktam nekik borravalót adni, hogy ha szépen megtörténik az átvétel. Ha telefonon hív és egyeztetünk az tök okés. De ha már a harmadik beígért időpont is elmarad és utána még 3-4 telefon után ilyen-olyan kifogás van akkor nem adok.
2021. febr. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Sose adok penzt a futarnak... Elvileg ez a munkaja
2021. febr. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

A múltkor GLS futárral jött valami. Elterveztem, mennyit adok a futárnak, aki kaputelefonon felcsöngetett és közölte, hogy csomagom jött, menjek le érte. Mondtam, hogy hát, az kicsit problémás lesz, ugyanis a térdemmel le vagyok százalékolva, elég sokára fogok tudni lemenni a 2.-ik emeletről. Mondta: nem baj, megvárja. Útközben találkoztam egy 3.-ik emeleti lakóval, akinek szintén csomagja volt és le kellett mennie.

Lebicegtem, a futár a kocsijában kényelmesen ülve dohányzott, mikor át akartam venni a küldeményt, akkor kiderült, hogy már aláírt helyettem.

SZERINTETEK?? :D

Kapott borravalót? Egy fillért sem! Pedig akartam adni neki, de így nem.

2021. febr. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Normál esetben semennyit. Komolyan, ebben az országban mindenkinek borravaló jár azért, hogy elvégezte a munkáját?


Ha valami olyat csinál, ami túlmutat a melóján, akkor esetleg. Ilyen lehet, ha felcipeli a 3.-ra a baromi nagy csomagot (nem, a feljön lifttel nem ilyen), ha vár rád min 15 percet, mert éppen nem vagy otthon, és társai.


Az, hogy a céges telefonról felhív, majd átadja a csomagom egyben, miért érdemelne bármit?



(egyébként jó lenne leszokni arról végre, hogy a borravaló automatikusan jár. Attól még nem jár valakinek, hogy kihozza a kaját, és nem keveri össze a rendelést, attól még nem jár, hogy képes volt levágni a hajam rendben. Ez eddig a munkája. Ha valami extrát nyújt, azt honorálom borravalóval)

2021. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

"Az, hogy a céges telefonról felhív, majd átadja a csomagom egyben, miért érdemelne bármit?"


Ja, most, hogy így mondod, azt már el is felejtettem megemlíteni a 3-as válaszomban, hogy a csomag sarka is ki volt szakadva - de mivel könyv volt benne és láttam, hogy az nem sérült, ezt nem tettem szóvá.

2021. febr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Max 100 forintot nem kérek vissza, de annál nagyobb összeget igen. Nem vagyok jótékonysági intézmény.
2021. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Én 200Ft jattot szoktam adni, mindig. Sokat is rendelek/rendelünk az irodába, cserébe mindig meg is kapjuk időben a csomagokat, előre értesítve (jelzem, sokszor ez nem a céges telójuk, hanem privát). Nekem ennyit megér az, hogy normális kapcsolatot építek ki velük, engem meg nem ver földhöz ez az aprópénz.
2021. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
7: én soha egy fillért nem adok, és ugyanúgy megkapom időben, előre értesítve.
2021. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

8: ok, értem. Nekem ettől nem lesz rosszabb, hogy mindezért cserébe jattolok neki. Nem sajnálom tőle, még ha sokan írják is, hogy "ez a munkája". Igen, tudom. De nem a fizetésből élnek, mert az semmire nem lesz elég.

Sajnos ezt a szakmát (futár) is MÉG a jattok tartják életben. Tetszik vagy sem, ez van. Én ehhez hozzájárulok, mert nem terhel meg.

2021. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én általában kb. 200 forintot adok. De egyébként igaza van annak, aki azt írja, hogy a futárnak ez a munkája, és kap érte fizetést. Én biztos, hogy nem keresek többet, mint egy futár, mégsem ad nekem senki egy fillér borravalót sem.
2021. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!